Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep z piwem w Krakowie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hotgorski
    Junior
    • 12-2011
    • 21

    Sklep z piwem w Krakowie

    Przymierzam się do otwarcia sklepu typowo piwnego w Krakowie. Wiem, że już kilka istnieje. Jest to jednak na tyle duże miasto, że wierzę, iż jest jeszcze miejsce na kolejny jeden.

    W jakim rejonie/miejscu/dzielnicy wg Was sklep miałby szansę na przyjęcie się i rozwój?
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    #2
    Może w Sukiennicach?

    A tak na poważnie to najlepiej na jakimś dużym osiedlu i z parkingiem przed sklepem. Najlepiej w Krakowie radzi sobie Maria (wg mojej subiektywnej oceny), jest zlokalizowana na Ruczaju.

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hotgorski Wyświetlenie odpowiedzi
      Przymierzam się do otwarcia sklepu typowo piwnego w Krakowie. Wiem, że już kilka istnieje. Jest to jednak na tyle duże miasto, że wierzę, iż jest jeszcze miejsce na kolejny jeden.

      W jakim rejonie/miejscu/dzielnicy wg Was sklep miałby szansę na przyjęcie się i rozwój?
      Pusto jest na południu:Bieżanów,Kurdwanów,Prokocim.
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Mam nadzieję, że w przypadku Krakowa kolega hotgorski ograniczy się do jednego tematu?
        Poznań, teraz Kraków... czekamy na ekspansję na Gdańsk!
        W tym przypadku liczę na ścisłe centrum
        Last edited by Pendragon; 28-01-2012, 22:02.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • hotgorski
          Junior
          • 12-2011
          • 21

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
          Może w Sukiennicach?

          A tak na poważnie to najlepiej na jakimś dużym osiedlu i z parkingiem przed sklepem. Najlepiej w Krakowie radzi sobie Maria (wg mojej subiektywnej oceny), jest zlokalizowana na Ruczaju.
          Sukiennice - fajny pomysl, tylko musiało by być tam bardzo drogo

          O Ruczaju myślałem, jednak Maria myślę z powodzeniem już ten region opanowała. Osiedle bogate i dość nowe. I ciąglę się rozbudowywowywuje.
          Last edited by hotgorski; 28-01-2012, 22:01.

          Comment

          • hotgorski
            Junior
            • 12-2011
            • 21

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Mam nadzieję, że w przypadku Krakowa kolega hotgorski ograniczy się do jednego tematu?
            W jakim sensie?

            Comment

            • sienioo
              Senior
              • 12-2008
              • 177

              #7
              Według mnie jednymi z najlepszych lokalizacji będą Bieżanów/Kurdwanów/Prokocim lub okolice Miasteczka Studenckiego.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hotgorski Wyświetlenie odpowiedzi
                W jakim sensie?
                Przepraszam, pomyliłem Pana z kimś innym. Niedawno ktoś z Poznania też pytał o otwarcie sklepu, zakładając niepotrzebnie kilka tematów. Mój błąd.
                Czytałem dziś tematy o koncesji i akcyzie na piwo i dlatego zapamiętałem nick.

                PS - też jestem za Bieżanowem, bo w okolicach Bieżanowskiej mam rodzinę
                Last edited by Pendragon; 28-01-2012, 22:10.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • hotgorski
                  Junior
                  • 12-2011
                  • 21

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                  Według mnie jednymi z najlepszych lokalizacji będą Bieżanów/Kurdwanów/Prokocim lub okolice Miasteczka Studenckiego.
                  Tylko czy studenci kupują takie piwa? Oni zwykle oszczedzają...

                  Comment

                  • sienioo
                    Senior
                    • 12-2008
                    • 177

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hotgorski Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tylko czy studenci kupują takie piwa? Oni zwykle oszczedzają...
                    Niekoniecznie. To właśnie studenci są jedną z głównych grup, która to kupuje piwa mniejszych browarów czy też piwa z zagranicy. Do tego studentki lubią napić się czegoś lepszego niż koncernówka:P

                    Comment

                    • Blackbeard
                      Senior
                      • 12-2011
                      • 209

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Niekoniecznie. To właśnie studenci są jedną z głównych grup, która to kupuje piwa mniejszych browarów czy też piwa z zagranicy. Do tego studentki lubią napić się czegoś lepszego niż koncernówka:P
                      Problem w tym, że owi studenci mają na ulicy Juliusza Lea do dyspozycji 5 sklepów, w których mogą kupić "piwa mniejszych browarów". Kolejny taki przybytek znajduje się na ulicy Bronowickiej.
                      Mors ultima linea rerum.

                      Comment

                      • sienioo
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 177

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Blackbeard Wyświetlenie odpowiedzi
                        Problem w tym, że owi studenci mają na ulicy Juliusza Lea do dyspozycji 5 sklepów, w których mogą kupić "piwa mniejszych browarów". Kolejny taki przybytek znajduje się na ulicy Bronowickiej.
                        Z tego co wiem to my tutaj dyskutujemy o sklepie piwnym z b.bogatą ofertą, a nie o monopolowych, które wzbogacają swoją ofertę. Jednakże, trzeba przyznać ci rację, bo takich sklepów, które mają kilkanaście - kilkadziesiąt piw inne niż z "Wielkiej Trójki" jest w Krakowie z setka.

                        Comment

                        • Blackbeard
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 209

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sienioo Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z tego co wiem to my tutaj dyskutujemy o sklepie piwnym z b.bogatą ofertą, a nie o monopolowych, które wzbogacają swoją ofertę. Jednakże, trzeba przyznać ci rację, bo takich sklepów, które mają kilkanaście - kilkadziesiąt piw inne niż z "Wielkiej Trójki" jest w Krakowie z setka.
                          Nigdzie nie było powiedziane, iż będzie to sklep z "b.bogatą ofertą". Autor tematu wspomniał jedynie, że planuje otworzyć sklep typowo piwny. Co to sformułowanie oznacza, to już tylko on wie.

                          Wspomniane przybytki na ulicy Juliusza Lea sumarycznie mają całkiem przyzwoitą ofertę.

                          Drążąc temat - warto jeszcze wspomnieć o Strefie Piwa, oddalonej od Miasteczka Studenckiego o kilka przystanków czy to autobusowych czy tramwajowych, w której to wybór jest już znacznie poszerzony.

                          Reasumując, konkurencja w tym rejonie jest stosunkowo duża, a więc przebić byłoby się trudno.
                          Mors ultima linea rerum.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            #14
                            No mówię - uderzyć na drugą stronę Wisły. Ruczaj już ma swój sklep, zatem zostaje Bieżanów / Kurdwanów.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • hotgorski
                              Junior
                              • 12-2011
                              • 21

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Blackbeard Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nigdzie nie było powiedziane, iż będzie to sklep z "b.bogatą ofertą". Autor tematu wspomniał jedynie, że planuje otworzyć sklep typowo piwny. Co to sformułowanie oznacza, to już tylko on wie.
                              Sklep typowo piwny to faktycznie zwrot do szerokiego spektrum interpretacji
                              Mam na myśli sklep specjalistyczny, dedykowany głównie piwu, nie monopolowy.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎