Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Węgry, Jászdózsa, Széchenyi u. 51, Rámpa Kft.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Węgry, Jászdózsa, Széchenyi u. 51, Rámpa Kft.

    Widziałem juz lokalizacje minibrowarów w różnych ciekawych miejscach, ale w zamkniętym wiejskim dworcu kolejowym jeszcze nie.
    Sama duża wieś jaką jest Jaszdozsa, położona jest spory kawałek od tego miejsca, a wokół jest kilkanaście domków, i pola po horyzont.
    Co mnie jeszcze bardziej zadziwia to to, że zaledwie kilka kilometrów dalej, w miasteczku Jaszapati są jeszcze dwa minibrowary.
    Skąd takie zamiłowanie do warzenia piwa w tej części bezkresnej po horyzont równiny, tego nie wiem.

    Minibrowar działa od 1992 roku i umieszczony jest w tylniej części budynku, natomiast dawną poczekalnie i pomieszczenia dyżurnego zajmuje piwiarnia.
    Trafiłem akurat na moment warzenia piwa, więc mogłem oglądnąć browarek od środka.
    Wyposażenie nie odbiegało od schematów panujących w tego rodzaju przybytkach.
    Chociaż ręczna myjka do butelek, to rzecz nie często przeze mnie widziana.

    Aktualnie warzy się cztery rodzaje piwa.
    Dosai Pannonbrau vilagos 12* 5,0%, oraz Dosai Pannonbrau barna 12* 5,0 %
    Piwa bardzo smaczne, pełne w smaku, szkoda że nie leją w wersji niefiltrowanej.
    Piwo rozlewa się do butelek NRW.
    Dla firmy Bandusz w Tarnoku robione jest także piwo Köleses Sör, tak w wersji jasnej i ciemnej również w NRW.
    Parametry takie jak u poprzedników, ale to piwo zawiera w swoim składzie surowcowym proso.
    Cały ten asortyment można dostać w miejscowej piwiarni.
    Piwnych zbieraczy pocieszy fakt posiadania przez browarek podstawek, które po małej prośbie można oczywiście dostać.

    Ceny w barze:
    Pannonbrau vilagos- 70,100,150 Ft (0,2/0.3/0,5)
    Pannonabrau barna - 80,120,180 Ft
    Wersje butelkowe 150 Ft za jasne i 180 Ft za ciemne (+kaucja)
    Butelkowe Köleses Sör: 160 i 180 Ft za jasne i jak piszą na etykietce półciemne.

    Godziny otwarcia Állomás Söröző czyli piwiarni dworcowej: Pon-Sob 07.00-22.00 Nd 08.00-21.00.
    Browarek posiada też skromną własną strone: http://www.pannonbrau.hu/index.html

    Fotki z galerii:






    Last edited by bastion; 13-05-2012, 20:09.
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    #2
    Dzięki , utwierdziłeś mnie w tym, że piwa Pannonbrau i Köleses Sör pochodzą z tego samego browaru w Jaszdozsa. Niektórzy węgierscy kolekcjonerzy rozdzielają te piwa na dwa oddzielne browary.
    A tak na marginesie , dziwisz się jak mogły tam powstac mikrusy, na takim odludziu i to blisko siebie. Niedawno było ich znacznie więcej, w promieniu jakiś 40 km od Jaszdozsa działały niedawno browarki w Nagykáta, Jászberény, Zsámbok, Tiszabo, Gyongyos, Alattyan.
    Pewnie było ich więcej...

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Na dworcu? Czyli lokalizacja na mojej mapie jest wadliwa. Panowie, znacie się na rzeczy - pomóżcie

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1123

        #4
        Na byłym dworcu.
        Linia kolejowa została przełożona i na jej miejscu leży teraz droga.
        Twoja lokalizacja jest idealna.
        Obecny ''dworzec'' to kawałek zdemolowanego betonowego klocka.

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Marek już tam był, zapewne wie co pisze. Ja dopiero w sierpniu tego roku planuję wyprawę w tę okolicę Węgier.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Miałem na myśli pomoc w postaci przejrzenia całej mapy

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              ok, przejrzę te kilkadziesiąt miejsc na Węgrzech, które odwiedziłem. Ewentualne uwagi ma posyłac na PW?

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
                ok, przejrzę te kilkadziesiąt miejsc na Węgrzech, które odwiedziłem. Ewentualne uwagi ma posyłac na PW?
                Ano. Póki co nanoszę poprawki bastiona.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎