Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lambrate, Ligera

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Lambrate, Ligera

    Ekstrakt 12,5 Plato, alk. 5 % vol. American pale ale (wg informacji na etykiecie).
    Zapach herbatnikowo-żywiczny, z czasem bardziej żywiczny, lekko cytrusowy, na koniec pozostaje klasyczny chmiel (jak w lagerach), a żywica w tle, wystarczająco wyraźnie - pojawia się i znika przez cały czas.
    Piana wysoka, dość gęsta. Opada w średnim tempie, ale długo zostają grubaśne pierzyny na powierzchni i szkle
    Gaz. Pojedyncze bąbelki, ni to łaskocące, ni to podszczypujące. W sumie niski.
    Kolor miodowo-pomarańczowo-złoty, zamglony.
    Smak. Jednoznaczny chmiel z owocowym, cytrusowym, kwaskowym podkładem. Mocny, długi goryczkowy posmak. Na tym etapie też jest trochę żywicy.
    Tekstura średnia.
    W skrócie: chmiel, żywica i cytrusy - owszem po amerykańsku. Trochę brakuje mi słodowej kontry dla równowagi. Dobre, ale drogie.
    Attached Files
  • Tomi45
    Senior
    • 07-2011
    • 165

    #2
    A ja się trochę zawiodłem (choć może sam jestem sobie winny - piwo było 3 tygodnie po terminie). Poza ewidentną cytrusowością dla mnie piwo bardziej przypominało belgijskie jak amerykańskie ejle. A że do Belgów od lat nie potrafię się przekonać - w(iem, wiem - to zdaniem wielu najlepsze piwa na świecie) - Ligera mnie nie przekonała. Trochę za kwaskowe i czuć w nim taki lekko słonawy posmak (ta "słonawość" wynika pewnie z mojej niewiedzy jak określić charakterystyczny smak będący następstwem pracy wykonywanej przez belgijskie drożdże). Bdw - Ligera to czwarty włoski ejl jaki piłem (pozostałe to wyroby browaru Baladin) - i wszystkie smakują mi "po belgijsku".

    Comment

    • grew
      Senior
      • 05-2009
      • 766

      #3
      Wspaniałe piwo, pijąc je określiłem mianem najlepszego w moim dotychczasowym życiu! Wspaniały aromat, który utrzymywał się przez całą degustację. A smak... poezja. Szczegóły opisał Kolesław. Na szczęście nie było słodowej kontry dla równowagi

      Czekam na jego powrót do sklepów.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Aromat - słodowo-chmielowy, niespecjalnie wyraźny
        Piana - zdecydowanie wysoka, dość gęsta i trwała
        Barwa - ciemne złoto
        Wysycenie - dość delikatne
        Smak - chmielowa goryczka, dość żywiczna, łagodny słód biszkoptowy, finisz chmielowy, długi
        Treściwość - pełne piwo

        Dobre, smakowało. Drink-Hala, Wrocław

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎