Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar złota rosa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bleik
    Member
    • 11-2002
    • 80

    browar złota rosa

    na chwałę POWIĘKSZAM STATYSTYKĘ browarów domowych
    Browar domowy, inauguracja 16.10.04 , piwo o tejże nazwie w piwniczce dochodzi a w fermentatorze juz 2 wareczka, zabawa przednia po stronie strat zapisuje : przypalony blat w kuchni Garnek wystawał i plamy na spodniach po dezynfekcji sprzętu, więc chyba nie jest tak żle w końcu zawsze musza być jakieś koszty dodatkowe

    pozdro
  • bleik
    Member
    • 11-2002
    • 80

    #2
    dołączam etykietę
    może nie jest zbyt oryginalna, ale wynika to ztego,że po przelaniu na cichą 23.10.04 aż do 26.10 nic mi nie bąbelkowało i się wystraszyłem i około 21:00 zdecydowałem butelkuje przygotowanie szkła wiadomo trwa ( HA HA rym?) więc tenże wzorek tworzyłem około 1:00
    pozdrawiam
    Attached Files

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Czyżby Browar Złota Rosa miał siedzibę w Żywcu?
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • peter_1000
        Senior
        • 05-2003
        • 583

        #4
        adam16 napisał(a)
        Czyżby Browar Złota Rosa miał siedzibę w Żywcu?
        Właśbnie, dobrze by było uzupełnić profil
        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          A ten lew nie jest przypadkiem z etykiety piwa "Lwów" Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu?

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            A nazwa "Inauguracyjne" też już była, Wujcio_Shaggy z Burym_Wilkiem takie mieli


            Ale ogólnie rzecz biorąc serdecznie witamy w gronie piwowarów domowych
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • bleik
              Member
              • 11-2002
              • 80

              #7
              Dobry wieczór
              widzę że sami fachowcy przyznaje iż ta etykieta to troszkę prowokacja, jak wcześniej wspomniałem przelewałem do butli w nocy a ,że jak to się mówi złapałem bakcyla to i zaetykietować chciałem na szybko więc skorzystałem (zaporzyczyłem) różne elementy graficzne umieszczone na stronie www.browar.biz,(które mi się miło wspominają i podobają) jeszcze 2 elementy są do odgadnięcia tzw zaporzyczenia zapraszam do zabawy mogę zaoferować temu kto odgadnie ostatni element buteleczkę z inauguracyjnym może nie będzie to bukiet warek jakie wy warzycie ale to moje początki , co do nazwy piwa to nie wiedziałem iż ktoś już taką dał

              obiecuję iż etykieta do piwa które w tej chwili fermentuje będzie już jak najbardziej moja popracuję nad nią

              pozdrawiam i dziękuję za wpisy

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                bleik napisał(a)
                (zaporzyczyłem)... zaporzyczenia
                No to jeszcze FCJP na dobranoc

                Grunt, że masz etykiety, przynajmniej jak komuś takie piwko podarujesz, to nie zapomni po miesiącu czyje ono
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Marusia napisał(a)
                  A nazwa "Inauguracyjne" też już była, Wujcio_Shaggy z Burym_Wilkiem takie mieli


                  Ale ogólnie rzecz biorąc serdecznie witamy w gronie piwowarów domowych
                  Nie piszesz, jak piwo zrobiłeś, ale jeśli był to gotowiec John Bull Bavarian Lager z naddatkiem goździków, to nazwa jest zupełnie adekwatna .

                  Nie będziemy się oczywiście procesować , piwowarzy domowi powinni się przecież wspierać. Życzę udanej inauguracji. I kontynuacji jeszcze bardziej udanej.

                  Dobrze jest wpisać do browarowej wyszukiwarki wymyśloną zawczasu nazwę - brak wyniku pozwala z czystym sumieniem umieścić ją na etykiecie.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    Jak podzielisz się z nami wyrobem i zyskami, to na pewno się dogadamy

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Ja broń Boże nie krytykowałem etykiety. Po prostu na podstawie tego co zobaczyłem przypuszczałem, że kolega Bleik jest z Żywca. No i chciałem sprowokować uzupełnienie profilu.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • rozbor
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 186

                        #12
                        Osobiście uważam, że nie można mówić o zapożyczeniu nazwy. Owszem było już piwo "Inauguracyjne" ale produkowane przez inny browar (Wujcio_Shaggy i Bury Wilk).
                        Przecież na świecie jest wiele piw o nazwie np. "Jasne Pełne", a jedynym wyróżnikiem jest browar warzący dane piwo.

                        Jeżeli nazwa browaru jest wyraźnie umieszczona na etykiecie, to nie możemy mówić o podróbce.

                        Pozdrawiam
                        Tomek
                        N 50°58'47,9"
                        E 20°50'34,7"

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          #13
                          mnie się osobiście podoba nazwa browaru - piwna, w jęz. polskim, z logotypem na etykietach ...oby nie zakończyło się na pierwszej warce.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            rozbor napisał(a)
                            [...] Przecież na świecie jest wiele piw o nazwie np. "Jasne Pełne", a jedynym wyróżnikiem jest browar warzący dane piwo. [...]
                            "Jasne Pełne" to nazwa rodzajowa, a nie nazwa własna, jak np. "Noteckie". Na przykład są takie nazwy "Królewskie Wyborne" i "Królewskie Jasne Pełne", jest też i proces. Nazwy rodzajowe typu "Jasne Pełne", "Pilsner", "Bock", "Ale", itd. są w powszechnym użyciu - ale niechby no który browar zaczął sprzedawać np. "Pilsner Urquell"...
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • adam16
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 9865

                              #15
                              Wujcio_Shaggy ma rację. Jednak wiele browarów używa/używało nazw np. Zamkowe, Jubileuszowe itp. W tą kategorię wpasowuje się i Inauguracyjne
                              Browar Hajduki.
                              adam16@browar.biz
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎