Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Płock, Tumska 13, Browar&Restauracja Tumska13

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Płock, Tumska 13, Browar&Restauracja Tumska13

    Browar położony ok 5 minut od browaru w Hotelu Płock i niecałe 10 od Tumskiego na płockim deptaku.
    Wystrój nowoczesny, warzelnia widoczna dopiero przy barze, a nie zaraz na wejściu.
    menu nie przeglądałem gdyż byłem po posiłku w Tumskim.
    Na kranach 4 piwa, Pszeniczme, Ciemne Miodowe, AIPA i Pils. Można zakupić w butelkach 0,5l typu NRW za które trzeba zapłacić kaucję w wysokości 2 zł. Dodatkowo na wynos był jeszcze Stout. Oprócz jednego piwa smaczne, szczegóły niebawem w dziale Piwo-Konkretnie.
    Szkieł, wafli na razie jeszcze nie ma, etykiety można nabyć tylko kupując piwo, nie ma możliwości dostania/kupienia nienaklejanych.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    #2
    Odwiedziliśmy trzeci już minibrowar w Płocku z kolegą Marcinem w dniu 7 października 2020.

    Idąc głównym Płockim deptakiem można go ominąć nie zauważywszy. Na kamienicy nie ma żadnego widocznego szyldu ani kasetonu.
    Po przekroczeniu progu znajdujemy się w kolejnym lokalu gastronomicznym nowofalowej mody w stylu: czarny sufit z odsłoniętą instalacją, ściany z cegły, drewniany parkiet, oraz żarówki dekoracyjne z dużym żarnikiem.
    Jeśli chodzi o piwo to jest to niestety kolejny browar z serii "dodatek do interesu".

    Do wyboru mieliśmy 6 piw:
    - Pils w cenie 10 / 8 zł (0,5 / 0,3)
    - Red Aipa 11 / 9 zł
    - Pszeniczne - 11 / 9 zł
    - Milk Stout - 11 / 9 zł
    - Ciemne miodowe - 11 / 9 zł
    - Pszeniczne miodowe - 11 / 9 zł
    Deska degustacyjna 4x0,2 za 20 zł.

    Zaciekawił mnie tak duży wybór piw w odniesieniu do dość niewielkiej instalacji.
    Zapytawszy kelnera ile dostępnych jest dziś piw, odparł że wszystkie i zawsze są wszystkie. Gdy zapytałem co wtedy gdy któreś się skończy, ten odpowiedział że nie ma takiej możliwości bo zawsze jest zapas...
    Od tej pory wiedziałem że może być tylko gorzej i tak było.
    Jako pierwszy na tapetę trafił Pils. Podany w pucharze, zimny jak diabli zero piany, niepijalny z posmakiem metalu niczym chamski koncerniak z puszki.
    Pszeniczne to żółta breja o smaku krówki-ciągutki, natomiast Milk Stout nie lepszy syf - ulepek.

    Na pytanie o podstawki kelner nie bardzo wiedział o co chodzi.
    W menu oprócz "piw beczkowych własnej produkcji" oferuje klientom:
    Książęce Irish Ale z nalewaka, piwo grzane, oraz drinki piwne.
    To już nie pozostawia złudzeń. Nie jest też tajemnicą, że część z oferowanych własnych piw jest po prostu mieszanką.

    Kuchnia za to prezentuje się całkiem całkiem.
    Potrawy przyrządzane są w otwartej kuchni na środku sali vis a vis warzelni. Klienci są kuszeni zapachami.
    Zupy w cenie 11 - 12 zł w tym "Krem z kukurydzy z pikantnym popcornem".
    Dechy na zagrychę 40 - 80 zł, pasty 26 - 28, sałaty 21 - 24, burgery 23 - 27, zakąski na ciepło i na zimno od batatów do tatara 10 - 25 zł, pizza 20 - 37 zł, dania główne 29 - 59 zł.
    Każdy znajdzie coś dla siebie.

    Ja wybrałem karkówkę pieczoną w ziołach z ziemniakami z twarożkiem i szczypiorkiem za 29 zł. (na załączonym zdjęciu z piwem pszenicznym).
    Attached Files

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #3
      Obecnie lokal na Tumskiej zamknięty na cztery spusty Browar jednak nadal warzy, gdyż komplet piw
      jest do dostania w drugim lokalu Antrykot Steakhouse (Stary Rynek 25).

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎