Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowogrodzka 25, Kufle i Kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Els
    Senior
    • 12-2011
    • 113

    Nowogrodzka 25, Kufle i Kapsle

    Witam,
    Mam przyjemność zaanonsować nowe miejsce na piwnej mapie Warszawy.
    Termin otwarcia zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas napisać coś więcej o pubie. Planujemy dwanaście nalewaków, w tym dwie pompy ręczne. Piwo będzie serwowane w trzech temperaturach, w zależności od stylu. Krany rotacyjne ale jako, że mamy słabość do IPA ( we wszystkich jego odmianach ), tego rodzaju piwa nie powinno nigdy zabraknąć. Zawsze w ofercie będą również piwa belgijskie w tym lambiki. Mamy nadzieję także na jakąś wędzonkę, najlepiej Schlenkerla oraz dobry, normandzki cydr.
    Dokładny termin otwarcia nie jest jeszcze znany. Ze względów urzędniczo-remontowych może się przesunąć ale jest spore prawdopodobieństwo, iż będzie to koniec maja ewentualnie początek czerwca.
    A na otwarciu niespodzianka

    Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę facebookową.
    Kufle i Kapsle Nowogrodzka, Śródmieście (Warszawa). 14 tys. osób lubi to · 13 148 użytkowników tu było. Rezerwacje przyjmujemy poprzez klikniecię "Zarezerwuj teraz", telefonicznie, na miejscu w...


    Nad wejściem drogę oświetlał będzie taki oto neonik :
    Attached Files
    https://www.facebook.com/kufleikapsle
  • Kulbi
    Member
    • 10-2011
    • 91

    #2
    Gratulacje!

    To ja standardowo zapytam czy beczki będą chłodzone?

    Comment

    • Els
      Senior
      • 12-2011
      • 113

      #3
      Dziękujemy

      Tak, oczywiście. Jak już napisałam, planujemy trzy temperatury serwowania piwa.
      https://www.facebook.com/kufleikapsle

      Comment

      • Kulbi
        Member
        • 10-2011
        • 91

        #4
        Ale ja nie pytałem o regulację temperatury na schładzarkach, tylko o chłodzenie całych beczek. Przy tej liczbie nalewaków, sprzedaży piw niszowych oraz butelkowych wydaje się to niezbędne. Inaczej niektóre piwa mogą się psuć.

        Comment

        • Els
          Senior
          • 12-2011
          • 113

          #5
          To przepraszam, źle zrozumiałam pytanie.
          Dysponujemy sporą chłodnią o temperaturze 5 stopni, gdzie będą przechowywane beczki.
          https://www.facebook.com/kufleikapsle

          Comment

          • Kulbi
            Member
            • 10-2011
            • 91

            #6
            Ale to chyba nadal nie jest odpowiedź na moje pytanie. Chodziło mi o chłodzenie beczek podpiętych do nalewaków. Czyli beczki, które są w danym momencie podpięte powinny stać w chlodzonym pomieszczeniu hub specjalnej chlodziarce.

            Comment

            • Els
              Senior
              • 12-2011
              • 113

              #7
              Beczki podpięte do nalewaków będą stały w pomieszczeniu o temperaturze piwnicznej.
              Mamy system transportujący piwo bezpośrednio stamtąd. Być może część tego pomieszczenia będzie chłodzona dodatkowo. Przewidujemy również ciągnięcie niektórych gatunków piw od razu z chłodni.
              https://www.facebook.com/kufleikapsle

              Comment

              • Kulbi
                Member
                • 10-2011
                • 91

                #8
                Dzięki, to bardzo ważna informacja. Bez tego trudno by było rozmawiać o porządnym multi tapie.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #9
                  Świetna informacja, mam nadzieję, że będziecie zamieszczać aktualności również tutaj, bo na Facebooku nie bywam (pewnie nie ja jeden tutaj ).

                  Comment

                  • Els
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 113

                    #10
                    Mamy oczywiście taki zamiar. Multitap nie może przecież dobrze funkcjonować bez BrowarBizu

                    Dla tych wszystkich, którzy nie używają facebooka, coś o planach przekąskowych Kufli i Kapsli ( gdyż pełnej kuchni niestety nie będziemy mieć ).
                    Przekąski są na etapie wymyślania.
                    Oto dwie z nich :

                    Cebulak ( chrupiące ciasto francuskie i cebula duszona z rodzynkami w porterze bałtyckim ).
                    Śliwka w szynce ( klasyk - suszona śliwka pieczona w długo dojrzewającej szynce ).
                    Attached Files
                    https://www.facebook.com/kufleikapsle

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      O na facebooku widzę że już montujecie pompy - w związku tym mam pytanie czy polskie piwa (np coś z Pinty) też do nich będziecie podłączać?

                      Comment

                      • Els
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 113

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                        O na facebooku widzę że już montujecie pompy - w związku tym mam pytanie czy polskie piwa (np coś z Pinty) też do nich będziecie podłączać?
                        Pompy już zamontowane

                        Owszem, planowaliśmy lać z nich również piwa polskie. W krakowskiej Omercie miałam przyjemność picia z pompy Ataku Chmielu oraz Angielskiego Śniadania, więc właśnie o podłączeniu tych piw myślałam.

                        p.s.
                        Aby nie być gołosłownym, zamieszczam zdjęcie pomp :
                        Attached Files
                        https://www.facebook.com/kufleikapsle

                        Comment

                        • Els
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 113

                          #13
                          Ogromnie miło nam poinformować, iż w Kuflach i Kapslach będzie obowiązywała 10% zniżka dla członków PSPD ( Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych ).

                          A jeśli już o piwowarstwie mowa, mamy w planach organizację pokazów warzenia
                          https://www.facebook.com/kufleikapsle

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            Też mi news, jakby dla b.biz-owców było, to by można by się było czym chwalić.

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Dla mnie ten news jest w sam raz i pewnie skorzystam, skoro tak zapraszają.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎