Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Popiełuszki 19/21, Czeska Piviarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dezir
    Member
    • 03-2011
    • 31

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
    Wygląda na to, że Czeska Piviarnia trzyma rękę na pulsie. Wczoraj został podłączony Plon z Kormorana, więc wiekszość wielokranów wyprzedzili. Tak trzymać, nie popuszczać.

    Chyba raczej nie wyprzedzili : ) W Piw Paw był już w czwartek. Ale to jeden znany mi przypadek.

    Comment

    • TTOP
      Senior
      • 03-2013
      • 449

      #32
      W końcu udało mi się tam dotrzeć w niedzielny wieczór. PLONu już nie było na kranach, była Ursa Amber Ale. Ceny lekko niższe niż np w chmielarni czy KiKu za te same piwa, atmosfera "rodzinna" - każdy do każdego na ty i dyskusje z obcymi ludźmi - ja takie klimaty bardzo lubię. Ludzie za barem kumaci i sympatyczni. Będę odwiedzał napewno.

      Comment

      • legart
        Senior
        • 06-2012
        • 913

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
        W końcu udało mi się tam dotrzeć w niedzielny wieczór. PLONu już nie było na kranach, była Ursa Amber Ale. Ceny lekko niższe niż np w chmielarni czy KiKu za te same piwa, atmosfera "rodzinna" - każdy do każdego na ty i dyskusje z obcymi ludźmi - ja takie klimaty bardzo lubię. Ludzie za barem kumaci i sympatyczni. Będę odwiedzał napewno.
        A w niedzielny wieczór dużo było ludzi czy raczej pustkami świecił lokal?

        Comment

        • TTOP
          Senior
          • 03-2013
          • 449

          #34
          Byliśmy jakoś pod koniec meczu Legii, a tam nie ma telewizora (tzn jest, ale puszcza krecika), to mogło mieć wpływ. Wszystkie stoliki po prawej od wejścia były wolne, pod barem pusto, reszta zajęta.

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            #35
            dzięki, bo może wybiore się właśnie w niedziele

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              #36
              Wrażenia z odwiedzin w lokalu:

              Na plus naprawdę sympatyczna obsługa i bezpretensjonalne położenie w pawilonie usługowym, blisko stacji metra, a także dobrze dobrane zakąski.
              W ofercie piw z beczki trochę zbyt duży udział smakowych wynalazków. Piwo dobrze nalane i podane.

              Minusem (poza sprawami niezależnymi typu ciasnota i mało funkcjonalne wc) jest wystrój i oświetlenie. W lokalu jest ciemno i nie można np. poczytać gazety przy stoliku, ciemnoczerwone ściany dodatkowo potęgują efekt ciemności.
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • TTOP
                Senior
                • 03-2013
                • 449

                #37
                Jak widać co kto lubi, mi taki "przyciemniony" klimat pasuje bo sprzyja rozmowom face to face, a po to zwykle (przynajmniej ja) do pubu przychodzę (+piwo:P)

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #38
                  Ano, z mojego punktu widzenia mroczne wnętrze to plaga większości polskich lokali gastronomicznych.
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ano, z mojego punktu widzenia mroczne wnętrze to plaga większości polskich lokali gastronomicznych.
                    Zmorą jest raczej minimalistyczne zbyt oświetlone. Piwiarnia powinna być przyciemniona.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                      Piwiarnia powinna być przyciemniona.
                      Ponieważ?
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #41
                        Przyszedł mi do głowy z miliard odpowiedzi, ale żadna poważna, więc ograniczę się do wyznania, że też nie tak rzadko sam ląduję w knajpie i lubię sobie wtedy poczytać. Jednocześnie lubię przyciemnione lokale, ot, paradoks. Byle się ciemno w oczach nie robiło od spożywanego napitku - w sumie dynks z beczki już się lał. No i nie udało mi się zachować powagi...

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ceny lekko niższe niż np w chmielarni czy KiKu za te same piwa, atmosfera "rodzinna" - każdy do każdego na ty i dyskusje z obcymi ludźmi - ja takie klimaty bardzo lubię.
                          Dokładnie tak jak u nas w "Cafe Lamus"
                          Też cenię taką atmosferę.
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • TTOP
                            Senior
                            • 03-2013
                            • 449

                            #43
                            Byłem wczoraj na 2 piwka z lubą i znowu elegancko. Stoliki porezerwowane, ale obsługa zawraca ludzi, mówiąc, że "jakoś się pomieścimy", "tam siedzą nasi znajomi, chętnie i z Wami pogadają, siadajcie śmiało", bomba. Kolejny raz siedziało się świetnie, zaczynam bardzo lubić to miejsce. Z kija na polskim kranie dyniamit z Pinty w zaskakująco wysokiej cenie 11zł.+5 czeskich w cenach 8-9zł.

                            Comment

                            • TTOP
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 449

                              #44
                              Ktoś się może dziś wybiera? Planujemy we 2kę koło 20 spróbować nawiedzić miejsce w kontrze do piwnego szlaku

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
                                Planujemy we 2kę koło 20 spróbować nawiedzić miejsce w kontrze do piwnego szlaku
                                Przykro mi, ale Czeska Piviarnia znajduje się na Warszawskim Szlaku Piwnym. W kontrze są Butelki Zwrotne

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎