Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 16, Piw Paw - Beer Heaven

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • StefanP
    Member
    • 02-2012
    • 71

    #16
    Dlatego trzeba strzelić coś w gardziel

    Comment

    • olie
      Senior
      • 06-2011
      • 777

      #17
      Otwarcie w środę, 17.09.2014 o 16.00. Kranów 91, więc dość skromnie

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
        Otwarcie w środę, 17.09.2014 o 16.00. Kranów 91, więc dość skromnie
        No właśnie. Otworzył sie wczoraj pub z największą liczbą nalewaków w Polsce, a tu cisza.
        Rzeczonych kranów jest jednak 95, przynajmniej na razie.
        Miejsca też jest dużo, a będzie więcej po otwarciu dołu.
        Póki co, nie ma za bardzo czego oceniać, bo lokal nie jest jeszcze gotowy. Piwa, które były wczoraj dostępne, sprzedawano po 10 zł za 0,5. Pojemności takie jak w pierwszym Piw Pawie czyli do wyboru jeszcze próbka w likierowym kieliszku.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Brakujące dziewięć kranów do 100 miało być kompensowane pompami ręcznymi ale koncepcja uległa zmianie i będą nalewaki na barze. Na razie są cztery. Miejsca sporo, stoły drewniane nówki sztuki. Kible cztery więc jest dobrze. W łazience lustra nawiązują do logo PDSL. Będzie palarnia urządzona w dawnym VIP roomie.
          Na minus bankowy sufit z korporacyjnym oświetleniem i tradycyjny dla Pawia brak pojemności 0,3.
          Foty z pierwszego dnia tutaj.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            #20
            Taki fajny budynek, a wewnątrz, sądząc po zdjęciach, znów absolutny brak klimatu.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Jutro zajrzę (na minutkę ), to zrobię klimat...

              Comment

              • Doro_
                Senior
                • 09-2011
                • 131

                #22
                jakiś klimat jest, tylko nie wiadomo czyj
                ale przecież klimat tworzą też bywalcy, zobaczymy co z tego wyniknie za jakiś czas
                trzymam kciuki

                Comment

                • Livres
                  Senior
                  • 04-2012
                  • 324

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doro_ Wyświetlenie odpowiedzi
                  jakiś klimat jest, tylko nie wiadomo czyj
                  ale przecież klimat tworzą też bywalcy
                  Ale nie mogliby go tworzyć w miejscu a la wrocławskie Pod Latarniami?

                  Comment

                  • ramidus
                    Member
                    • 05-2014
                    • 93

                    #24
                    "Na minus bankowy sufit z korporacyjnym oświetleniem" to fakt, w polaczeniu z kamieniem na podlodze daje strasznie nieprzytulne odczucie... choc i tak jest pod tym wzgledem lepiej niz w Hopsters... dziwny trend w Wawie pod tym wzgledem

                    Moze dol bedzie przytulniejszy

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      Zgodnie z wcześniejszą groźbą, wpadłem na minutkę w piątek.
                      Tak, jak wspominali przedpiszcy - lokal jest sterylnie oziębły, wystrój kojarzy się z jakimś bezosobowym biurem, z którego ktoś (na szczęście) wyniósł biurka i komputery.
                      Większość kranów jeszcze "nie bangla", ale to początki. Ludzi też niewiele, chyba wskazana silniejsza reklama, wszak to gastronomiczny pępek miasta.
                      Z drugiej strony, odnoszę wrażenie, że do takiego klimatu lokalu bardziej jednak pasuje okolica garażowo-betonowa...
                      Aha - schludny, ale też w biurowym klimacie, kibelek .

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #26
                        Zdarzyło mi się w ostatnim czasie wpaść dwa razy - za dużo przeciętnych piw jak dla mnie, ale i tak wybór spory.
                        Było tyle piw, których nie piłem, że zdezorientowany kupiłem Atak Chmielu i Sanrazję
                        Ceny horrendalne (zdecydowana większość 14 i 16), ale co z tego jak ludzi bardzo dużo. Miejscówka to jednak podstawa.
                        Wychodzi na to, że klientela jednak jest z gumy - każda knajpa z kratfem pełna, więc kolejne 5 czy 10 też by się pewnie utrzymało na rynku.

                        Comment

                        • Vortex
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 153

                          #27
                          Cenowo faktycznie przebitkę mają niezłą, co ludzi raczej nie zniechęca, bo byłem parę razy i zawsze lokal był w znacznym stopniu wypełniony.

                          ***

                          Na dole jak wiadomo reaktywował się PDSL. Klimat piwniczny, wystrojem trochę nawiązuje do dawnego PDSL. Natomiast idea piwnej fiesty jest dalej kontynuowana i to po 6 zł. Na kranach bazyliszki i birbant (łącznie 5 nalewaków).

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #28
                            Opiłem się świetnych piw za szóstaka Wystrój dołu świetny, taki zwyczajnie piwny. W pierwszą środę miesiąca będę obecny
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Opiłem się świetnych piw za szóstaka Wystrój dołu świetny, taki zwyczajnie piwny. W pierwszą środę miesiąca będę obecny
                              Przybliż proszę tematykę owego "szóstaka" i zapewne związanych z nim śród pierwszych. No chyba, że moje rozumowanie nie idzie w dobrym kierunku...
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                #30
                                W "starym" PDSL na Pradze w pierwszą środę miesiąca odbywała się Piwna Fiesta - w ten dzień piwa kosztują 6 złote. Tradycja jest kontynuowana w Beer Heaven - w pierwszą środę miesiąca, w dolnej sali piwo kosztuje 6 złotych. Wczoraj było kilka Bazyliszków (WWA, APA, AIPA...) oraz Cieszynów (Stout i Lager)
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎