Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Foksal 16, Piw Paw - Beer Heaven

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Foksal 16, Piw Paw - Beer Heaven

    W kamienicy na rogu Foksal i Kopernika (adres Foksal 16) w niedługim czasie otworzy się filia (?) Piw Pawu. Jest to miejsce gdzie wcześniej był Kredyt Bank.

    Na razie okna zaklejone reklamami zapowiadającymi 100 nalewaków.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
    Jest to miejsce gdzie wcześniej był Kredyt Bank.
    O czym nikt wkrótce nie będzie pamiętał. Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie mieściła się Kameralna. Ta prawdziwa, nie ta sprzedająca zepsute piwo po drugiej stronie ulicy.

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
      O czym nikt wkrótce nie będzie pamiętał. Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie mieściła się Kameralna. Ta prawdziwa, nie ta sprzedająca zepsute piwo po drugiej stronie ulicy.
      Na razie na g* street view jest bank, dlatego tak podałem. O której Kameralnej mówisz bo jedna jest po drugiej stronie ulicy a druga za rogiem.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Oficjalna nazwa lokalu to Piw Paw - Beer Heaven. Obecny etap robót to rozmontowywanie skarbca przez specjalną ekipę z banku
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          100 kranów nie będzie. Nie zmieszczą się na barze. Obecnie szacunki to 80-85 kranów.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • StefanP
            Member
            • 02-2012
            • 71

            #6
            No i ciekaw jestem, czy element szwędający się po pawilonach - a jest go całkiem sporo - zapewni zbycie tylu piw. Nawet to 80-85 to sporo mimo iż byłoby czym to napełnić

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Rynek zweryfikuje. Zobaczymy czy wchłonie on bez problemu kolejne knajpy. Przecież oprócz Piwpaw2 powstaje sequel KiKu i nowa knajpa na Muranowie.
              Piwpaw2 ma spore szanse ze względu na miejscówkę, ale wszystko wyjdzie w praniu. Jak wszystkim takim inicjatywom zyczę jak najlepiej

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                O której Kameralnej mówisz bo jedna jest po drugiej stronie ulicy a druga za rogiem.
                Komarowi chodzi pewnie o lokalizację tej orginalnej, powojennej Kameralnej którą obecnie "obie" Kameralne próbują naśladować a z których żadna nie jest w miejscu pierwotnego lokalu. Ot taki warszawski miszmasz.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Komar_Pafnucy
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 1114

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika StefanP Wyświetlenie odpowiedzi
                  No i ciekaw jestem, czy element szwędający się po pawilonach - a jest go całkiem sporo - zapewni zbycie tylu piw. Nawet to 80-85 to sporo mimo iż byłoby czym to napełnić
                  To w większości nie jest ta sama klientela. Foksal to jedna z najbardziej ekskluzywnych i snobistyczych ulic w tym mieście. Tak historycznie, jak i dzisiaj. Snoby, nowobogackie słoiki i bogaci turyści odwiedzali tłumnie Sketch, przyjdą i do nowego Piw Pawu. O klientów więc byłbym spokojny.
                  Zastanawia mnie natomiast, dlaczego bywalców pawilonów nazywasz elementem?

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Komarowi chodzi pewnie o lokalizację tej orginalnej, powojennej Kameralnej którą obecnie "obie" Kameralne próbują naśladować a z których żadna nie jest w miejscu pierwotnego lokalu. Ot taki warszawski miszmasz.
                  Tak, o to chodziło. Mysłałem, że wyraziłem się dosyć jasno.
                  Jeśli dobrze to wykorzystają, to będzie fajny element promocyjny. Wiem, że zachowało sie co nieco z oryginalnego wystroju, bo wklejali zdjęcia na fejsa.

                  Multitap Crawl
                  Multitap Crawl na Facebook

                  "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                  Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                  Comment

                  • StefanP
                    Member
                    • 02-2012
                    • 71

                    #10
                    Jak się pracuje z elementem to każdą rozwydrzoną i zapijaczoną grupę widzi się taką, a nie inną miarą

                    Comment

                    • purc
                      Senior
                      • 02-2009
                      • 650

                      #11
                      Przestań. Komar właśnie został sędzią PDSPDPDSPDDD i jest Arbitrem Smaku prawie jak kopyr.

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        #12
                        A ty znowu piszesz posty po pijaku?

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • purc
                          Senior
                          • 02-2009
                          • 650

                          #13
                          Odkad zostałeś sędzią, Twoje opinie bardzo złagodniały. Powstaje tzw. nieodparte wrażenie, że chcesz dobrze żyć ze wszyskimi liczącymi się graczami na piwnym rynku i blogorynku. Ale czytelnik chce prawdy o piwach , a nie landrynkowych opisów. PSPDDDDDetc to miał być żart, ale - jak widzę - nie bardzo mi wyszedł. BTW - kiedy coś czasem ośmielisz się skrytykować, Twoja pozycja tylko się wzmocni, a wierny hejter będzie Cię wspierał, póki życia.

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #14
                            Purc, w tym wątku nie ma żadnej mojej oceny piwa, dotyczy on powstającej właśnie knajpy. Gwoli ścisłości, certyfikat mam od grudnia 2012. Oceny zamieszczam ostatnio rzadko. Będę wdzięczny, jeśli odniesiesz się do którejś z nich bezpośrednio, jak tylko jakaś się pojawi. Obecnie to nie tylko offtopic ale i rozmowa o niczym.
                            Last edited by Komar_Pafnucy; 06-08-2014, 08:28.

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              #15
                              Problem wiarygodności blogerów/sędziów jest bardzo ważny, ale oczywiście nie w tym wątku.
                              Też myślę, że wyczerpaliśmy już cierpliwość Najwyższych Instancji.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎