Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Zašová 98, Pivovar Zašová

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1850

    Czechy, Zašová 98, Pivovar Zašová

    Zasova to małe miasteczko położone przy drodze Rožnov pod Radhoštěm, a Valašské Meziříčí. W 2003 roku powstał tam browar, ale z tego co pamiętam to na początku w Zasovej była tylko siedziba firmy, a piwo pod nazwą BON warzono w Valašské Meziříčí na ulicy Žerotínova 20. Mogę się mylić.
    Podczas wizyty w browarze Krásenský miałem wątpliwą przyjemność spróbowania jasnej 11-ki z browaru Zasova. Smakowała jak kiepskie, koncernowe piwo.
    Trochę mnie to zdziwiło, gdyż wcześniej piłem już piwo z tego browaru np. w schronisku na Velkym Javorniku i jakiejś tragedii nie było. Po prostu przeciętne piwo.
    W sobotę 17.02 celem sprawdzenia innych piw postanowiłem podjechać do browaru po raz kolejny. Niestety jak to w Czechach bywa, browar w weekendy jest zamknięty.

    W dni powszednie piwo w litrowych pet-ach możemy zakupić w browarnianej portierni czynnej od godziny 7 do 15. Zapewne i w tych godzinach można spróbować zobaczyć browar.
    Natomiast w weekendy w godzinach od 10 do 18 musimy się udać do położonego naprzeciwko browaru prywatnego domu gdzie mieści się ,Relaxační centrum Salza,.
    Tam miła pani zakłada kurtkę i w klapkach po śniegu zasuwa z wami po piwo na portiernię . Kiedyś mieli lodówkę z piwami na miejscu.

    Browaru, a nawet jego budynku niestety nie udało mi się zobaczyć. Zasłania go budynek przygotowywany pod firmową piwiarnię. Kiedy otwarcie? Nie wiadomo, odpowiedziała miła pani.

    Obecnie wszystkie piwa noszą nazwę Portas, a w sobotę dostępne było aż pięć rodzajów.

    -Svetly Lezak 11-ka. To samo piwo serwują w Valašské Meziříčí w Krásenský-m browarze. Niesmak pozostał w pamięci, więc tego piwa nie kupiłem. Teraz żałuję, miałbym co porównać.

    -Svetly Lezak 12-ka w cenie 40 Kc.! Taka sobie klasyka. Nie jest to mistrzostwo świata, ale pije się przyjemnie.


    -Pale Ale specialni pivo w cenie 55 Kc. Pale Ale to chyba tylko z nazwy. Piwo gęste z bardzo delikatnie wyczuwalnym ,masełkiem,. Na prawdę smaczne.


    -Tmave specialni pivo w cenie 45 Kc. Nie jestem wielbicielem ciemnych piw, ale to wypiłem ze smakiem.


    -Bock specialni polotmave w cenie 58 Kc. Bock też raczej tylko z nazwy, ale nie miałem problemów z opróżnieniem butelki


    Jak widać piwa nie są drogie, a i ich jakość i smak stoją na całkiem przyzwoitym poziomie. Warto tam podjechać i zakupić parę piwek do domu.
    Tym bardziej, że lanych piw innych niż jasne raczej nigdzie w pobliżu się nie napijemy. Tylko czemu w browarze Krásenský jasna 11-ka smakuje tak źle?

    Tym razem tylko dwa zdjęcia zabudowań browaru:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎