Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primator Weizenbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
    przes zwoją
    P.s. sorry za zamianę liter
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #77
      Dobra piana, bananowo-goździkowe, ostrawe i wyraziste, dobre ale jednostronne.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #78
        Co ciekawe, pite dzisiaj w wersji beczkowej, smakowało mocno drożdżami, wcześniej w tym piwie tego nie wyczuwałem. Podobne do lepszych warek "Viva Hel". Osobiście bardzie smakowały mi poprzednie warki, były bardziej owocowe i takie " aksamitne". Niemniej wypite ze smakiem.

        Comment

        • Keeper
          Member
          • 04-2011
          • 44

          #79
          Bardzo dobre piwko w przystępnej cenie, kupione za 3,30zł we Wrocławskiej Drink Hali. Zapach drożdżowo-bananowy, Całkiem przyjemny, lubię zapach drożdży. W smaku kwaskowe, orzeźwiające, czuć banany, lekka goryczka w tle. Dość wytrawne Piana niezbyt trwała, z początku gęsta, po paru chwili robi się krzaczasta i opada do skromnego kożuszka. Na pewno jeszcze nie raz się go napiję. Polecam!

          Comment

          • M-kwadrat
            Senior
            • 07-2004
            • 304

            #80
            Kolor: żółto-bursztynowy, opalizujący. [5]
            Piana: biała, drobnopęcherzykowa, obfita, sztywna, trwała (trochę mniejsza czapa do końca), problem jedynie z oblepianiem szkła. [4,5]
            Zapach: intensywny bananowy plus goździki. [3,5]
            Smak: pełny smak, słodkawo-kwaskowaty, sycące, ciut za mało orzeźwiające [4,5]
            Wysycenie: bąbelki pracują do końca ale ani przez chwilę nie przeszkadzają w piciu. [5]
            Opakowanie: butelka 0,5l; etykieta OK, podany pełny skład, zawartość alkoholu, brak ekstraktu, instrukcja nalewania; kapsel dedykowany dla weizena [4.5]
            Uwagi: Przedni weizen! Partia 27.12.11. Alkohol 5%, pasteryzowane. Kupione w poznańskim Świecie Piwa.
            Pozdrawiam, Maciek

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #81
              Primator Weizenbier

              Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny.
              Piana: Wysoka, drobna i gęsta. Opada powoli do grubej, ochronnej warstwy.
              Zapach: Całkiem intensywny. Delikatne banany, drożdże i przyjemna słodowość.
              Smak: Na początku bardzo delikatna kwaskowość. Szybko dociera całkiem mocna goryczka z goździkami w tle. W posmaku dość długo zostaje goryczka. Trochę brakuje większej głębi, ale w sumie dobra pszenica w relatywnie niskiej cenie.
              Wysycenie: Duże, orzeźwiające, ale piłem wiele pszenic z wyższym wysyceniem.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu coldfire.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #82
                Zawsze bardzo ceniłem tego weizena i uważałem go za jedną z najlepszych czeskich pszenic ale wczorajsza degustacja trochę mnie rozczarowała. Treściwość niewielka, brakuje pełności a w smaku bardzo słaba bananowość i cytrusowość. Nie było złe, wciąż to bardzo orzeźwiająca pszenica z dobrze zaznaczonym goździkiem ale wydawał mi się trochę płytszy niż zwykle.

                Comment

                • danhaj
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 619

                  #83
                  Sięgam po to piwo regularnie i mogę stwierdzić, że bywa nierówne, ale nie schodzi poniżej pewnego przyzwoitego poziomu. Trafiały mi się warki wybitne i rzadziej, ale jednak, ledwie poprawne. Browar przechodził przemiany własnościowe swego czasu i bałem się, że po tym okresie to będzie już inne piwo. Na szczęście źle nie jest, ale chyba muszę przyznać rację przedpijcy - jakieś takie mniej wyraziste ostatnio, chociaż cechy stylu trzyma. Mimo to na skromnym rynku czeskich pszenic bije inne na głowę (może poza Matuszką).
                  Last edited by danhaj; 01-10-2011, 12:39.
                  Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                  www.czechforum.pl

                  Comment

                  • Ireneo
                    Junior
                    • 10-2011
                    • 5

                    #84
                    Prawda, ostatnio troche cienko przeda. Dzisiaj po raz kolejny objawilelem Velen Cerna Hora. Polecam.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #85
                      warka z datą do 19.11.12 - czysta apteka.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #86
                        Trwałość tego piwa jest imponująca. Nie dość, że ma datę przydatności blisko rok do przodu, to obecnie popijam odnalezioną butelkę z datą 9.12.2011. Poza momentalnie znikającą pianą wad nie ma. Jak na pszenicę, to rzecz wręcz niewiarygodna.
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #87
                          Właśnie popijam to piwo, rzut beretem od browaru (w Kudowie). Bardzo smaczny, wyjątkowo mocno nasycony, "wytrawny" pszeniczniak. Rześki smak (latem tym lepszy), piękna barwa no i te 15,90 koron za sztukę komponuje się idealnie. Termin przydatności 26.03.2013r. - ile tego piwa zmieści się w bagażniku?
                          Szkoda, że jest kłopot z zakupem tego piwa w knajpach (nie znalazłem takiej w Nachodzie).
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • Ireneo
                            Junior
                            • 10-2011
                            • 5

                            #88
                            W Nachodzie podobno ciezkawo z weizenem, ale w okolicznych miejscowosciach latwiej. Faktem jest, ze od cca miesiaca jest duzo lepszy. Juz sam zlocisty kolor swiadczy o poprawie jakosci. O smaku i aromacie nie mowie.

                            Comment

                            • jacekwerner
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2837

                              #89
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bianco8 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Byliście w samym Primatorze? Warto tam jechać ?
                              Byliśmy tam z Adminostwem 3 maja - warto
                              Ochotnicza Straż Piwna
                              BAZA = 7446

                              Comment

                              • szczawik
                                Senior
                                • 09-2011
                                • 103

                                #90
                                Warka z datą do 23 V 2013 (!) zajebista. Bardzo ładny, choć dość ciemny jak na weizena kolor, niezła piana, w smaku dość słodkie, ale nie nazbyt słodkie, na początku, nim sie ogrzało wyraźna była lekka goryczka, teraz prawie jej nie ma. Nie jest zbyt kwaśne, mi to pasuje, w zapachu po ogrzaniu wyraźne banany. Generalnie świetne piwo za tę cenę (4zł w Poznaniu w na Ratajczaka) więc w cenie czeskiej to już w ogóle wspaniała rzecz.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎