Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Riegele, Dulcis 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Riegele, Dulcis 12

    Znany browar z Augsburga w bawarskiej Szwabii.
    Piwo z ich serii Brauspezialitäten

    Dieses belgische Dubbel verdankt seinen Geschmack der Zugabe von Honig und einer 12-monatigen zweiten Gärung mit Trappisthefe.


    Określają je jako belgijskiego dubbla, co biorąc pod uwagę jego moc - 11% alk i stosunkowo jasną barwę mogłoby być triplem czy nawet quadem.
    Użyto drożdży trapistów (ale niestety nic bliżej na ten temat, w końcu w Polsce też powstają "Artefakty trapistów")

    W składzie różne słody jęczmienne, pszeniczne i owsiane oraz miód. Chmiel Hallertauer Mittelfrüh

    Aromat - zdecydowanie wyraźne kandyzowane owoce i korzenność, słodki profil
    Piana - wyższa, trwałość średnia, dłuższa koronka, trochę zostaje na szkle
    Barwa - połączenie pomarańczowego i bardzo ciemnego złota, zamglona
    Wysycenie - średnie (jak na styl umiarkowane), musujące
    Smak - kandyzowane owoce, miód, suszona morela, rodzynki. Profil słodki skontrowany całkiem wyraźną drożdżową korzennością, jest delikatna goryczka, ale przy tej treści nie odgrywa praktycznie żadnej roli. Alkohol trochę szorstki na początku, potem schowany, rozgrzewa.
    Treściwość - bardzo ciężkie piwo

    Esencjonalne, trochę syropowate, słodkie (na butelce napis "słodkie uwodzenie"), ale też korzenne, Deserowo-degustacyjne.
    Na stronie są butelki 0,33 l. ja mam 0,66 l. (były wcześniej, nie wiem czy zostały już całkowicie zastąpione przez mniejsze, które zdecydowanie są lepszym pomysłem) i się męczyłem pod koniec, głównie z powodu słabnącego wysycenia. Mimo wszystko jest dla mnie zbyt słodkie. Coś w rodzaju piwnego aperitifu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Dla mnie jednorazowa ciekawostka, ale nie żałuję.



  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Foto: Click image for larger version

Name:	P1130353.jpg
Views:	12
Size:	23,9 KB
ID:	2339243

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎