Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wiena, Niewskoje Kłassiczieskoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Hrustgurd
    replied
    Niestety ten browar jest juz zamknety, teraz trzy gatunki tego piwa (Jasne, Klasyczne i Oryginalne) warze Browar Baltika (BBH). Gdy ten temat byl otwarty - piwo bylo naprawde smaczne.

    Leave a comment:


  • Seta
    replied
    Nieźle tu spamowali w 2001

    Leave a comment:


  • michioso
    replied
    Złociutki kolor, piana dość sporo - niestety szybko znika, nasycenie dobre. Mocno chmielowy zapach, w smaku goryczka w tle wyczuwalne hmm owocowe nutki Ogółem ciekawy piw od naszych wschodnich braci

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    No, a teraz tekst.
    Kolor złoty, jak w porządnym pilsie. Piana nawet wysoka, o średnich bąbelkach i umiarkowanej trwałości. Gaz odpowiedni - nawet spory. Zapach zdecydowany, ostry, chmielowy. Smak to spora goryczka, w tle jakieś delikatne owocowe posmaki. Niezły, mocny pils.

    Leave a comment:


  • sibarh
    replied
    Mineły ponad trzy lata od ostatniego postu o tym piwku. Na początek aktualna fotka:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Viktor
    replied
    Newskie Klasyczne

    W czasie pobytu w St. Petersburgu kupiłem to piwo.
    Alk. 5 % ( wydaje się wyższy ), e.w. 12 st., kolor jasno złoty,
    dobrze gazowane, chociaż bardzo słaba piana - tak jak w mocnych piwach. Przyjemna goryczka i ciekawy smak.
    Gdy 20 lat temu był w tym miescie ( wówczas Leningrad) piwa nie dało się pić. Znakomity był kwas chlebowy. Teraz jest odwrotnie.
    Newskie produkuje browar lokalny "Wiena"
    Adres internetowy : www.nevskoye.ru.
    Last edited by Viktor; 21-08-2002, 06:56.

    Leave a comment:


  • Cyrkonia
    replied
    A wracając do piwa ........ w St. Petersburgu jest to jedno z bardziej widocznych piw (pod względem ilości wystawionych parasoli przed knajpami). A w smaku .... całkiem niezłe.

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Grażdanka to także alfabet rosyjski przed bolszewicką reformą.

    A rosyjski to istotnie miałem na studiach, nawet byłem zwolniony z egzaminu.

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Grażdanka - po rosyjsku - obywatelka

    Leave a comment:


  • Marusia
    replied
    Co to jest grażdanka?

    Chłopaki, 10 lat ruskiego?? To chyba jeszcze na studiach?
    Bo ruski był 4 lata w podstawówce i tyleż w liceum, to daje 8...

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    A ja ostatnio siedzę nad tekstem o historii sztucznej inseminacji, ale napisanym jeszcze w grażdance.

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Jasne, że mi się popieprzyło, chodziło o literaturę GEOlogiczną. Rosjanie publikują sporo dobrych prac.

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Albo goelogia zajmuje się czytaniem liter, albo coś pokićkało.

    Leave a comment:


  • Krzysiu
    replied
    Ja podobnie. W sumie dużo jeszcze pamiętam, ale troche mam już kłopot z czytaniem liter, będę musiał sięgnąć po jakąś literature goelogiczną i odświeżyć pamięć.

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Dziesięć lat ruska w szkołach wszelakich, coś musiało zostać. A i w pracy też się czasem trafi.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎