Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgarskie browary.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10838

    #16
    Żaden nowy browar ostatnimi czasy nie powstał. Na szczęście te które działają mają się dobrze, eksperymentują z nowymi gatunkami (Koźlak, Ciemne). Niestety większości sklepach nie ma zbyt dużego wyboru piw, żeby kupić coś ciekawego trzeba sie nachodzić. Polecam ci wizyty w browarach, nie robią z tym większych trudności.
    Tutaj znajdziesz trzy fotki z naszej wizyty w browarze Boliarka: http://www.browar.biz/galeria.php?id=7072
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • kruger_nr1
      Senior
      • 11-2005
      • 801

      #17
      Czyli by wejść do browaru nie trzeba się wcześniej umawiać?I da się znależć kogoś kto nam go pozwoli obejrzeć? Inna sprawa to wiem że browar w Burgas już nie produkuje piwa a piwo Burgasko jest robione przez browar Kamenitza w Plovdiv.Ale zobaczę sobie chociaż browar z zewnątrz a w związku z tym co napisałaś to może nawet spróbuje wejść do środka?Z innych browarów to tylko ewentualnie w gre wchodza browary w Varnie i może jeszcze Szumen.A wiesz może gdzie jest Trud?
      Kolekcja puszek piwnych:
      http://puszkikrugera.web-album.org/

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kruger_nr1 Wyświetlenie odpowiedzi
        Czyli by wejść do browaru nie trzeba się wcześniej umawiać?(...).A wiesz może gdzie jest Trud?

        Czy ja gdzieś napisałem, że nie trzeba sie umówić na wizytę. Tylko w ten sposób dostaniesz sie do środka. Bez e-maila sie nieobędzie. A miejscowość Trud leży w centralnej części Bułgarii.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Czy ja gdzieś napisałem, że nie trzeba sie umówić na wizytę. Tylko w ten sposób dostaniesz sie do środka. Bez e-maila sie nieobędzie. (...)
          No to ja jestem farciarz, prawie wszędzie wchodzę bez e-maila
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #20
            Oto aktualne subiektywne info o ofercie piwnej bułgarskiego czarnomorskiego wybrzeża.

            Najpierw lokale. Generalnie w knajpach jest dostępny jeden rodzaj piwa beczkowego (naliwne bira) w średniej cenie 1,5 lewa/0,5 (3 zl). Oprócz tego dostępne są piwa butelkowe w cenie oscylującej koło 2 lewów. Najpopularniejszym piwem lanym jest Zagorka (Stara Zagora), druga pod względem dostępności jest Kamienitza (Plovdiv). Tylko sporadycznie udało mi się napić innych piw z beczki: Boliarki czy też produkowanego licencyjnie Staropramena. Lokale mające w ofercie kilka piw lanych stanowią ewenement. Rzeczą która wywarła na mnie duże wrażenie jest powszechne poszanowanie standardów podawania piwa. Jeśli zamawiałem półlitrowe, zawsze dostawałem je w kuflu oznaczonym odpowiednim logo (nigdy szklanka!), jeśli małe to przynoszono je w stylowym pokalu, również z odpowiednim logiem. Zagorka i Kamienitza różnią się niewiele od siebie aczkolwiek preferowałem to pierwsze jako troszkę mniej wysterylizowane. Piwo zawsze było zimne i poprawne w smaku.

            Sklepy. Tutaj wybór jest dość szeroki ale tylko jeśli chodzi o marki. Ja spotykałem następujące bułgarskie piwa: Zagorka, Zagorka Gold, Ariana (Stara Zagora), Kamienitza (Plovdiv), Szumensko, Szumensko Specjalno (Szumen), Varna, Ledenika, MM (Varna), Burgasko (Burgas), Boliarka (Weliko Trnovo). Ceny oscylują w granicach 0,6-1,2 lewa za butelkę 0,5.
            Właściwie całość tej oferty to piwo jasne o ekstrakcie 10. Przyznam, że tego typu piwo jest idealne na plażowe klimaty i mimo obfitego spożycia nigdy nie miałem problemów następnego dnia. Oczywiście w pewnym momencie człowiek chciałby spróbować bardziej ekstraktywnego piwa i wtedy sięgałem po Staropramena robionego licencyjnie przez browar Plovdiv nalezący do grupy Interbrew. Dostępne są również inne piwa robione licencyjnie w Bułgarii: Amstel, Heineken, Kaltenberg, Tuborg. Innych tego typu nie pamiętam bo nie zwracałem na nie specjalnej uwagi. Tak jak na Ukrainie, dostępne są opakowania PET (1, 1,5, 2 l)

            Nie zdarzyło mi się trafić na niedobre piwo aczkolwiek z tych które wymieniłem słabiej mi smakowały Ariana, Ledenika, MM.
            Na koniec trzeba wspomnieć o perełce czyli Stolichno Bock Beer warzonego przez browar Stara Zagora. To piwo to rasowy koźlak, przywodzący na myśl ś.p. kożlaka olsztyńskiego. Naprawdę wstyd że Polska nie ma tak dobrego koźlaka jakiego mają bułgarzy...Cena za butelkę 0,5 - 1,7 lewa (3,5 zl). Trzeba zaznaczyć jednak, że jest to piwo stosunkowo rzadko dostępne (jest w większych marketach i niektórych knajpach).

            Wszystkie informacje odnoszą się do 'normalnych' nadmorskich miejscowości. Kosmopolityczne kurorty w stylu Złotych Piasków, Albeny czy Słonecznego Brzegu mają na podanych cenach dwu czy trzykrotną przebitkę.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • kruger_nr1
              Senior
              • 11-2005
              • 801

              #21
              podobno w Varnie, w hotelu Ventura (adres: 16 Mara Taseva Str.9003 Varna) znajduje się prywatny mikro browar w którym dostać można niefiltrowane piwo Gallagher.
              Ventura Boutique Hotel is quietly located in the Asparuhovo district of Varna, a 10-minute walk from the beach and within easy access to the city center.
              Kolekcja puszek piwnych:
              http://puszkikrugera.web-album.org/

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19168

                #22
                Wątek stary, ale tam też coś powstało. Choćby "Glarus" czy "Trima i Dwama", o którym (tym ostatnim) nawet BeerMe milczy a kierunek zdecydowanie urlopowy i jak widać mało zbadany pod tym kątem.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎