Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KlossJ23
    Senior
    • 08-2013
    • 136

    Dzisiaj w celach kontrolnych zakupiłem w Kauflandzie (po promocyjnej cenie 3.99 za butelkę) po jednym przedstawicielu warek do 28.03 i do 21.04 2018. I rzeczywiście. aż trudno uwierzyć że to jest to samo piwo co warka do 13.10 2017, oba przypominają w smaku słodkawą gazowaną kawę zbożową, d dodatku dość cienką. Ciekaw jestem czy problem leży po stronie browaru, czy jednak jest to piwo które musi odleżeć swoje aby nabrało aromatu i bardziej wyszukanych nut smakowych. Jako plus można jedynie uznać że także w tych świeżych warkach alkohol jest smakowo praktycznie niewyczuwalny.

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      Warka: 26/05/2018 pite 15/06/2017

      Kolejny porter świeżaczek. Chyba najnowszy rzut bo data prawie rok w przód
      Cena 3.99zł.
      Trzeba przetestować.
      Jak na ten ekstrakt zadziwiająco pełne i treściwe.
      Aromat: słodowy, lekko chlebowy. Alkohol wyczuwalny. Delikatna wiśnia i śliwka.
      W smaku pełne, czekoladowo-kawowe. Finisz odrobinę cierpki od wiśni w alkoholu i suszonej śliwki w czekoladzie deserowej.
      Ekstazy nie ma lecz jak na tak świeży porter jest całkiem przyjemnie i pije się gładko. Trzeba dokupić kolejne sztuki i zwieźć do piwnicy.

      Smakuje jak porter powyżej 20BLG. Pełny i deserowy. Wcale nie wodnisty jak to amberowski czasami bywał.
      Dokupię z dwa i w piwnicę

      FOT.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
        Latarnik podał wątek. Ja dodam tylko, że do porterówki Grand się nie nadaje bo jest mało porterowy

        A teraz o piwie. Próbowałem w krótkim przedziale czasu warki 06.2012 i 08.2013. O ile w pierwszej można doszukać się elementów porterowych, to w drugiej, poza etykietą, ich brak. Aromat jest głównie chlebowy (dobry razowiec na zakwasie) i ciemnych słodów. Smak podobnie, z za dużą odsłodową kwasowością.

        Do leżakowania ten porter się nie nadaje, wypić można lepsze przykłady gatunku, pozostaje może jako dodatek do porterowych muffinek?
        Po czterech latach od postu otworzyłem butelkę pośrednią, 19/07/2013.

        Na początek piękna piana, ubite białko w kolorze kawy z mlekiem.
        Aromat czekolady z nadzieniem kawowo-wiśniowym. Sporo psuje fałszywa nuta strongowej kwasowości. Jakby przebijał podłej jakości słód monachijski.
        Smak za to pyszny, choć deserowy, a wszystko zawiera się w lekko osłodzonej kawie z dodatkiem syropu czekoladowego i orzechowego.
        Ładnie się ułożyło smakowo, alkohol jedynie grzeje żołądek. Szkoda, że aromat nie nadążył, i że nie ma zęba - akcentu palonego albo goryczki.

        Jako ciekawostkę nadmienię, że właśnie od 2013 roku mam ocieplona piwnicę i piwa stoją w temperaturze 15-20C. Dla domowych to zabójstwo i szybko "przejrzewają", natomiast zauważyłem, że portery zyskują mocniejszą, pełniejszą nutę, która niemal w każdym mniej lub bardziej ociera się o likier/wiśnie/pralinki.

        Comment

        • satek
          Member
          • 03-2014
          • 66

          Warka 26.06.2018. Bardzo udana, dużo gorzkiej czekolady do tego wiśnie, sprawia wrażenie gęstego i treściwego, jak na 18blg robi wrażenie. Jedna z lepszych.

          Amber w serii "Po Godzinach" na jesień szykuje coś powyżej 18blg. Niestety zdradził jaki to styl będzie.

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            Zgadzam się z poprzednim wpisem. Warka 26.06.2018 jest świetna i nawiązuje do dawnej formy tego porteru. Dosyć podobna w smaku do najlepszych wypustów piwa z serii Argus, jednak znacznie bardziej pełna.

            PS: Piana znika ekspresowo.
            Last edited by SeeJay; 28-09-2017, 13:54.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2295

              Faktycznie zaszła zmiana, nie ma już tej odpychającej lukrecjowej słodyczy, a jest przede wszystkim naprawdę fajna gorzka czekolada i wiśniowa nuta.
              Brak akcentów palonych, goryczka znikoma a sam porter ma balans przechylony na słodowość aniżeli wytrawność, ale nie męczy przy dłuższym posiedzeniu.
              Zaskakująco pełny jak na 18-tkę.
              Opisana warka do 17.08.2018, a widziałem, że do dostania jest już w sklepach kolejna do września 2018.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Warka 17.08.2018

                Ładna całkiem obfita piana, do tego całkiem trwała.
                W zapachu wyraźna wiśnia i czekolada/gorzka czekolada - naprawdę ładnie pachnie.
                Smakowo czekolada, kawa zbożowa, umiarkowanie wiśnia, nieprzesadna słodycz, co najmniej średnia pełnia, goryczka niska.

                Po ostatnich pozytywnych opiniach, postanowiłem wrócić do tego porteru i nie zawiodłem się. Choć sam jestem zwolennikiem wagi ciężkiej(21°+ blg), to ten mi posmakował, warto odłożyć, kilka butelek.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  Warka 28.09.2018

                  Piana średnio obfita, średnio trwała.
                  W zapachu karmel, mniej chlebowo-miodowy, chyba delikatnie palony - taki sobie.
                  Smak: Troszkę łagodnej kawy, karmel, chleb, bardzo delikatnie wiśnia, umiarkowanie słodki, średnia goryczka, ponad średnia pełnia.

                  Jak dla mnie to trochę za mało porterowy, ale jak najbardziej do wypicia.

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    Warka 28.09.2018 mimo, że lubię mocne, agresywne portery jest całkiem dobra. Ta miodowość to słuszna uwaga, bo jest ona podobna do tych, które znajdziemy w niektórych barley wine. Mi się to podoba i polecam piwo z tą datą jeśli ktoś nie oczekuje ostrego bałtyka, który wyrywa z butów.
                    Moim zdaniem jednak podsumowując każdy z regularnych polskich porterów bałtyckich zalicza niestety regres w porównaniu do ubiegłych lat.

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      Grand to tylko "18", więc jednak nie ma co porównywać do "pełnowymiarowych" porterów.
                      Warka, o której piszecie, istotnie ok.

                      Comment

                      • jacekan
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 388

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brąz z prześwitami, wywar z suszonych śliwek, ładny. [4.5]
                        Piana: Zero! Tu nie ma żadnej piany! Totalna porażka! [1]
                        Zapach: Miły, przede wszystkim śliwka suszona, ale bardzo delikatnie. [4]
                        Smak: Suszona śliwka, trochę zwietrzała i odrobinę.. wędzona (!), poza tym w tle czekolada, minimalne ślady kawy, pralinki, pumpernikiel, wszystko w śladowych ilościach. Niezbyt słodkie ale też nie wytrawne, takie w sam raz. Wszystko razem daje bardzo pozytywny efekt, spory plus. [5]
                        Wysycenie: Ciut za duże, takie małe ciut. [4]
                        Opakowanie: Ładne, dość eleganckie. [4.5]
                        Uwagi: Na kontretykiecie informacje jaka to wspaniała piana jest w GIP a co w środku? Zero Piany! Piwo całkiem miłe dla podniebienia, szkoda, że brak piany psuje cały odbiór.

                        Moja ocena: [4.15]
                        Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                        Comment

                        • jacekan
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 388

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brąz z prześwitami, wywar z suszonych śliwek, ładny. [4.5]
                          Piana: Zero! Tu nie ma żadnej piany! Totalna porażka! [1]
                          Zapach: Miły, przede wszystkim śliwka suszona, ale bardzo delikatnie. [4]
                          Smak: Suszona śliwka, trochę zwietrzała i odrobinę.. wędzona (!), poza tym w tle czekolada, minimalne ślady kawy, pralinki, pumpernikiel, wszystko w śladowych ilościach. Alkohol genialnie ukryty. Wszystko razem daje bardzo pozytywny efekt, spory plus. [5]
                          Wysycenie: Ciut za duże, takie małe ciut. [4]
                          Opakowanie: Ładne, dość eleganckie. [4.5]
                          Uwagi: Na kontretykiecie informacje jaka to wspaniała piana jest w GIP a co w środku? Zero Piany! Piwo całkiem miłe dla podniebienia, ale zupełna porażka dla oczu.

                          Moja ocena: [4.15]
                          Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                          Comment

                          • jacekan
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 388

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brąz z prześwitami, wywar z suszonych śliwek, ładny. [4.5]
                            Piana: Zero! Tu nie ma żadnej piany! Totalna porażka! [1]
                            Zapach: Miły, przede wszystkim śliwka suszona, ale bardzo delikatnie. [4]
                            Smak: Suszona śliwka, trochę zwietrzała i odrobinę.. wędzona (!), poza tym w tle czekolada, minimalne ślady kawy, pralinki, pumpernikiel, wszystko w śladowych ilościach. Alkohol genialnie ukryty. Goryczka świetnie dobrana, bardzo daleko w tle. Wszystko razem daje bardzo pozytywny efekt, spory plus. [5]
                            Wysycenie: Ciut za duże, takie małe ciut. [4]
                            Opakowanie: Ładne, dość eleganckie. [4.5]
                            Uwagi: Na kontretykiecie informacje jaka to wspaniała piana jest w GIP a co w środku? Zero Piany! Piwo całkiem miłe dla podniebienia, ale zupełna porażka dla oczu.

                            Moja ocena: [4.15]
                            Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                            Comment

                            • jacekan
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 388

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brąz z prześwitami, wywar z suszonych śliwek, ładny. [4.5]
                              Piana: Zero! Tu nie ma żadnej piany! Totalna porażka! [1]
                              Zapach: Miły, przede wszystkim śliwka suszona, ale bardzo delikatnie. [4]
                              Smak: Suszona śliwka, trochę zwietrzała i odrobinę.. wędzona (!), poza tym w tle czekolada, minimalne ślady kawy, pralinki, pumpernikiel, wszystko w śladowych ilościach. Alkohol genialnie ukryty. Wszystko razem daje bardzo pozytywny efekt, spory plus. [5]
                              Wysycenie: Ciut za duże, takie małe ciut. [4]
                              Opakowanie: Ładne, dość eleganckie. [4.5]
                              Uwagi: Na kontretykiecie informacje jaka to wspaniała piana jest w GIP a co w środku? Zero Piany! Piwo całkiem miłe dla podniebienia, ale zupełna porażka dla oczu. Powiedziałbym, że dla tych, którzy piją z butelki (fuj).

                              Moja ocena: [4.15]
                              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                Aż 4 posty, a informacji która to warka niestety nie ma.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎