Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Tak w skrócie to dzięki temu forum dowiedziałem się, jak powstaje piwo. Wszedłem kiedyś przez przypadek, aby dowiedzieć się, gdzie mogę znaleźć w okolicy Portera Żywieckiego w butelkach 0,5L. Stopniowo, czytając oceny różnych piw, zacząłem szukać nowych smaków. Pomagał mi w tym dział "Sklepy z piwem". W końcu, czytając zachwyty użytkowników nad piwem własnoręcznie uwarzonym, postanowiłem sam zacząć produkcję tego napoju.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno
Stare 09-05-2019, 17:56
AaLeX AaLeX is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy Dobre, lekkie, niedrogie piwko

Wiem, iż temat ciężki, bo albo dobre, albo niedrogie ale napiszę do czego dążę. Mieszkam na co dzien w Niemczech gdzie w cenie poniżej 2zł (przeliczając) można kupić poprawne piwko w opakowaniu 0,5l. Ciężko mi takowe znaleźć w Polsce. Nie uważacie, iż ceny naszych piw, nawet koncernowych są mocno zawyżone? W Niemczech za 1euro to już mamy Augustinery i inne wyroby z wysokich półek a u nas ? Kiedyś w Biedronce było piwo Keniger, potem VIP pils, w srebrnej puszcze bodajże. U mnie na Górnym Śląsku robił to Van Pur i muszę przyznać iż jak na piwko ekstr. 10,1 Alk 4,8% było ono całkiem poprawne i jeszcze kosztowało 1,49zł. Wiadomo, nie było to piwo dla koneserów, ale dla wieczornego spotkania z kumplami gdzie idzie morze piwa, rolę spełniało. Dziś, nie ma już takich piw. Dziś najważniejsza moc. Kustosz zielony z Biedronki z ekstr 10,1 ma aż 6% alk i smakuje jak jabol. Szukam odpowiednika dla w/w Kenigera. Może ktoś z Was, się orientuje, czy coś takiego w Polsce jeszcze jest ?
Odpowiedz cytując