Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Wyświetlenie postu osobno
Stare 16-05-2019, 09:43
legart legart is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Ja to się Wam dziwię, ale jednocześnie podziwiam upór i chęć poszukiwań.

Jeśli dotychczas nie trafiliście w Polsce na tanie i dobre piwo to dlaczego wierzycie, że takie jest możliwe? Większość to Połczyn, VanPur, Głubczyce i Staropolski. Kogoś pominąłem?
Grybów się spremiumizował, ale może coś jeszcze ktoś u nich zamawia, ale na pewno nie tanio. Jak już to Lidl i Perlenbacher wychodzi najtaniej. Z ciemnych to kauflandowy shwarz i pszenica daje radę. Pszenica to nawet bije na głowę niektóre rzemieślnicze.

Większość średnich i dużych browarów przestawiło swoją produkcję na ekonomiczny model piwa koncernowego, z surowcem niesłodowym, enzymami i często z przyspieszając produkcję oraz optymalizując odfermentowanie. To piwo nie będzie dobre.

Za solidne piwo trzeba zapłacić, ale nie jak za woły, bo są sklepy, gdzie są przeceny i regularnie można kupić po mocno obniżonych cenach piwa kraftowe. Czy są takie które sprzedają solidne piwa w cenie wody - wątpię!
I dlatego nie mogę odżałować wygaszenia Brackiego. Dla mnie jedyny koncernowy lager dający się pić, który był w cenie poniżej 3 pln. A tak jeszcze co do przyzwoitych lagerków to Miłosław Pilzner jest teraz w promocji w Żabce.
Odpowiedz cytując