Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Głodowo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ADRIANZAL
    Member
    • 01-2003
    • 46

    #31
    Po lewej widnieje napis w języku rosyjskim, a po prawej w polskim(ucięte) treści ,, ETYKIETA ZATWIERDZONA PRZEZ MINISTERSTWO PRZEMYSŁU ,,.
    Wszystko zatem wskazuje na to, że mamy do czynienia z etka piwną.

    Comment

    • falke
      Junior
      • 09-2012
      • 6

      #32
      Mam w swoich zbiorach ołowianą plombę towarową z browaru Głodowo oto ona:
      Attached Files
      Last edited by falke; 16-07-2013, 12:50.

      Comment

      • ArchiWlociawek
        Junior
        • 01-2014
        • 1

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darek99 Wyświetlenie odpowiedzi
        W 1998 roku sprawdzając przedwojenne rozlewnie piwa we Włocławku dotarłem na ulicę Leona XIII nr.16 gdzie według spisu jakim dysponowałem mieściła się przed wojną rozlewnia piwa Wojcieszki który rozlewał piwo Strakacza ze Skierniewic , po zabudowaniach rozlewni Strakacza nie było śladu ale w centralnym miejscu podwórza jest wejście do piwnic które ma nad wejściem napisy świadczące że przed uruchomieniem rozlewni piwa Strakacza był tam skład piwa z browaru w Głodowie , od miejscowych dowiedziałem się że piwnice są bardzo wysokie i obszerne a w czasie kiedy tam byłem były wykorzystywane jako rupieciarnia przez lokatora z sąsiedniej kamienicy , herb mocno uszkodzony ale są widoczne zarysy jakiegoś zwierzaka za to medale które otrzymał browar zachowane w bardzo dobrym stanie , część napisów w dwóch językach też częściowo czytelne , gdyby ktoś z forumowiczów miał możliwość sprawdzenia jak wygląda dzisiaj to wejście do piwnic to proszę o info , minęło siedem lat.
        Odwiedziłam ostatnio to miejscewe Włocławku i zrobiłam kilka zdjęć stanu z 2013 roku. Troche czasu minęło, ale we Włocławku jakby niewiele się zmieniło... Wstawiam link do bloga ze zdjęciami. Może komuś się przyda. Pozdrawiam.

        Link do bloga: http://architekturawloclawka.blogspo...arowego-w.html

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1303

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ADRIANZAL Wyświetlenie odpowiedzi
          Po lewej widnieje napis w języku rosyjskim...
          konkretnie chodzi o departament handlu i przemysłu ministerstwa finansów
          (oryg. департамент торговли и мануфактуры)
          veni, emi, bibi

          Comment

          • Czajkus
            Member
            • 03-2009
            • 31

            #35
            Witam,
            Znalazłem artykuł z 1878 r., który w drugiej części opisuje ten browar i jego założyciela.
            Artykuł zmieściłem na moim blogu
            Witam,     Dzisiaj artykuł opisujący Browar w Głodowie pod Lipnem na Mazowszu. Zachowałem pisownię oryginalną.…


            Zapraszam
            Czajkus
            www.czajkus.com blog.czajkus.com

            Comment

            • Thomas63
              Junior
              • 01-2012
              • 1

              #36
              Drodzy Państwo,
              wśród rozmaitych akt notarialnych z terenu powiatu sierpeckiego z l. 20. XX wieku znalazłem poboczną wzmiankę (wśród wymieniania sąsiadów pewnej nieruchomości), że w SIERPCU w tym czasie znajdowała się "nieruchomość z lodownią browaru Głodowo". Początkowo myślałem, że to błąd, ale czytając Wasz wątek i poznając skalę niegdysiejszego głodowskiego browaru - pomyślałem, że skoro we Włocławku był skład, to czemu nie lodownia w Sierpcu.

              Czy specjaliści od jego dziejów, trafili kiedyś na sierpecki wątek historii Głodowa?
              Pozdrawiam, Tomasz

              Comment

              • Stolp
                Senior
                • 06-2002
                • 492

                #37
                [quote=Leonpraga;503069]Myślę że niektórzy z Was mi pomogą szukam wiadomości o Browarze Głodowo i wszystkiego co z nim jest związane, oczywiście chodzi o skany, podaję kilka informacji które udało mi się zgromadzić.
                Głodowo
                GŁODOWO maj., woj. Mazowieckie
                .
                * Browar Parowy – wł. Stanisław Gościcki tel. 21 -1926/7/8/9/30
                .

                wg strony http://genealogyindexer.org/frame/d355/273/d Gościcki łączony jest z browarem jeszcze na przełomie lat 1932/33
                Last edited by Stolp; 12-11-2016, 11:41.
                Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
                Szukam
                e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
                https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎