Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia browarnictwa w Starogardzie - Stolicy Kociewia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #16
    W 1924 browar starogardzki posiadał 9,41 % rynku pomorskiego (udział w produkcji) i warzył 6682 hl piwa, w 1929 było to odpowiednio 8,69 % i 10174,35 hl.

    Źródło: Izba Przemysłowo-Handlowa w Gdyni; Sprawozdanie za rok 1930, s. 45

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      A może ktoś jest chętny na kupno browaru? Cena to tylko 2.200.000 zł. Najlepiej niech otworzy tam od razu minibrowar
      http://www.contrakus.pl/index4.html (punkt 3)
      Link już dawno nie działa. Nieruchomość była we władaniu PSS Społem, które jednak jest w likwidacji. Chyba też zlikwidowali swoją stronę, przynajmniej dziś nie działa, ale google zachowało kopię z 10 grudnia br., a tam taka oferta:

      Sprzedam - Stary Browar Starogard Gd.
      Sprzedam obiekt o powierzchni użytkowej 4.000 m.kw. wraz z działką o powierzchni 6.300 m.kw. Usytuowany w bardzo atrakcyjnym miejscu, gdyż obiekt bezpośrednio przylega do starego Rynku w centrum Starogardu Gdańskiego. Obiekt posiada ogromne, zabytkowe piwnice ze sklepieniami (podana powierzchnia użytkowa nie zawiera powierzchni piwnic) . Budynek ten jest po byłym browarze , solidny ,wykonany z czerwonej cegły. Obiekt był całkowicie wyremontowany w latach 80-tych , wyposażony został w solidne stropy oraz windę. Wykorzystywany był przez długie lata jako hale produkcyjne w produkcji napoi oraz jako magazyny hurtowni spożywczej.

      Obiekt nadający się na każdy rodziaj działalnosci produkcyjno - usługowo - handlowej. Idealnie nadający się na niewielkie centrum handlowe .

      Obiekt ogrodzony, plac wokól obiektu jest utwardzony . Na terenie obiektu wszelkie media : woda, gaz , prąd, etc.


      Czekam na chętnego
      Last edited by Pendragon; 23-12-2012, 19:16.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #18
        Browar ponownie jest na sprzedaż. 1,3 mln. 2 lata temu chcieli za niego 6.


        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #19
          Ja bym kupił, ale raczej ten dom z biustami naprzeciwko. Zawsze mi się podobał.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #20
            Stoi pusty, więc...

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎