Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Od dawna miałem zamiar wesprzeć najważniejszą dla polskiego rynku prawdziwego piwa inicjatywę. Biorąc po uwagę ile cennych informacji dostarcza mi serwis Browar.biz żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej. Mam nadzieję, że wsparcie moje oraz innych użytkowników pzowoli na rozwój serwisu oraz pozyskanie kolejnych adeptów dla naszej sekty ;)
Tomolek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 08-07-2002, 22:01
And69 And69 is offline
Senior

Miejscowość: Piastów
Standardowy Carlsberg, Tuborg Grøn

Gron Tuborg - pilsner z duńskiego browaru Tuborg słabsza wersja gold labela , dosyć mocno gazowany o lekkim smaku chmielu .
Alkohol 4,6 % e.w - ?
Niestety kolor i piana nieznana ( pite z butelki w duńskim odpowiedniku " żulerni " z rybakami ) . Dosyć ożeźwiające .
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2003, 20:48
Fotka Użytkownika: kloss
kloss kloss is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Dla mnie synonim dunskiego piwa.Chyba jedno z najpopularniejszych.Bardzo sympatyczne.Mam do niego duzy sentyment bo pilem je w latach 80tych kiedy zbieralem truskawki w Danii.Wtedy cena skrzynki tego piwa odpowiadala sredniej pensji w Polsce.
Odpowiedz cytując
Stare 23-02-2004, 19:55
Fotka Użytkownika: belze
belze belze is offline
Senior

Standardowy

tak jak mowi kloss tuborg - synonim dunskiego piwa. Pilem je w te wakacje w danii, w ich charakterystycznej plastikowej butelce (niewiem czemu, ale mi taka forma butelki nieodpowiada, fakt ze poreczna, ale.. smak jakis nie ten :/ ).

Piwo bardzo smaczne, w smaku podchodzace pod carlsberga. Ozezwiajace.
Odpowiedz cytując
Stare 18-07-2004, 19:27
Fotka Użytkownika: kloss
kloss kloss is offline
Senior

Standardowy

Podczas pobytu w Danii nie spotkałem się z piwem w plastikowej butelce-wyłącznie z butelkami zwrotnymi/bez problemu!/ 0,33.
Odpowiedz cytując
Stare 12-05-2005, 09:15
maslak maslak is offline
Member

Standardowy

Plastikowe butelki to chyba stosunkowo świeży duński pomysł... podejrzewam, że kilkuletni. Generalnie trzeba stwierdzić, że są dość popularne, przynajmniej w przypadku Tuborga i Carlsberga (w końcu po wykupieniu Tubrga prez Carlsberga to jedna firma).

Plastik, z którego są wykonane jest troszeczke inny niż w przypadku cieniutkich 1,5litrowych plastikowych butelek w polskich hipermarketach i nie pozostawia w piwie żadnego aromatu. Butelki są lekkie i poręczne. Nie żebym jakoś specjalnie reklamował bo jestem w tej kwestii raczej konserwatywny, ale pomysł warty zauważenia.
Stare 10-06-2005, 20:24
Fotka Użytkownika: Tuborg
Tuborg Tuborg is offline
Junior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

Nie wiem, być może są i nowe plastikowe butelki, ale w mojej skromnej kolekcji stoi od około 2 miesięcy Tuborg 0,33l w zdecydowanie szklanej zielonej butelce - więc nie ma większego problemu ze zdobyciem takiego w Danii.
Odpowiedz cytując
Stare 11-06-2005, 00:31
Fotka Użytkownika: lzkamil
lzkamil lzkamil is offline
kierowca bombowca

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Dawno dawno temu na wymianie studenckiej w Danii się też go ożłopałem, na imprezach w akademiku, we wspomnianych rybackich żulerniach w Kopenhadze, na Kristianii i gdzie się dało. Dało się pić i piło się bo najtańsze

Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Odpowiedz cytując
Stare 05-09-2005, 19:27
Fotka Użytkownika: Dreamer
Dreamer Dreamer is offline
Senior

Miejscowość: Cardiff
Standardowy

Nabyte na Bornholmie, ale dostępne w całej Danii.
Zaw. alk. 4,6%, butelka 0,38 l.
Piwko dobrze nagazowane, choć bąbelki w szklanicy pracują leniwie. Piana - na początku mizerna, a potem to już tylko białe placki.
Kolor - słomkowy.
W smaku - piwo, które można okrzyknąć mianem Koncerniaka Idealnego - lekka goryczka, ale bez żadnych głębszych pretensji smakowych. Takie piwo ogniskowo-grillowe do wypicia w dużych ilościach.
I pomimo tego, że usilnie chciałem doszukać się jakiegoś aromatu - nie mogłem (czym przegrywa ze swoim partnerem z tej samej półki - Carlsbergiem Pilsenerem, w którym wyraźnie można wyczuwać lekki acz przyjemny aromat).
Do tego ta beznadziejna plastikowa butelka (koniecznie zielona ) i kapsel z zawleczką.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Tuborg Gron.jpg (83,3 KB, liczba wyświetleń: 325 )
Stare 23-11-2005, 21:28
michioso michioso is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy Tuborg Gron vel Tuborg Green

A ja miałem okazje pić to piwko w weekend, odziwo piłem je w butelce 0,5 l i była ona szklana. Piwko dostałem od znajomego Ukraińca, który przywiózł mi je z samego Kijowa Zaw. alk. 4,6% , butelka - szkło 0,5 l. Powiedziałbym typowe duńskie piwko w smaku, chociaz w mojej skromnej ocenie Carlsberg jest o niebo lepszy Piana słaba i krótko utrzymująca się, średnio nagazowany, lekki posmak chmielu. typowe piwko do ugaszenia pragnienia. Na marginesie na Ukrainie jest to ponoć jedno z lepszych i cenionych piw ze Skandynawii.
Odpowiedz cytując
Stare 22-03-2006, 22:32
kishar kishar is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Piwo przywiezione z Bornholmu,butelka brązowa 330 ml.
Po otwarciu miły wyrazny chmielowy aromat.
Barwa bardzo jasna.piana na początku bardzo jasna, z czasem prawie całkowicie znika, w smaku jest dość delikatne z chmielowym aromatami.
Ogólnie 3.85
piwo wypijalne, można śmiało je pić, choć bez zadnych rewelacji.
Odpowiedz cytując
Stare 28-06-2007, 12:51
Fotka Użytkownika: kacqer
kacqer kacqer is offline
Junior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Piwo o słabym smaku.

Jest to piwo masowe. Cieszy się w Danii większym powodzeniem niż Carlsberg (ten to jest dla turystów). Ciężko doszukać się w nim niuansów smakowych. Może i nadaje się to spożycia w dużej ilości, ale po czterech litrach już się nie chce pić a upojenia alkoholem nie ma. Nie oceniam źle tego piwa, nie jest złe, ale w Danii warto zwrócić uwagę na inne.
Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując
Stare 03-07-2010, 14:06
Fotka Użytkownika: GaryFisher
GaryFisher GaryFisher is offline
Senior

Miejscowość: Sulejówek
Standardowy

Bardzo ważne pytanie. Czy to jest to samo co Tuborg Pilsener dostępny w Niemczech?? Czy ktoś mógłby odpowiedzieć??
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Tuborg Pilsener.jpg (25,8 KB, liczba wyświetleń: 204 )
Stare 04-07-2010, 10:35
Fotka Użytkownika: zgroza
zgroza zgroza is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz
Standardowy

Ratebeer podaje, że tak. Z Fredericii do północnych Niemiec nie jest tak daleko...

Też Was kocham.
Odpowiedz cytując
Stare 04-07-2010, 10:46
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Wszystko pięknie ale piwo, które można zakupić w Niemczech pochodzi z Hannan Brauerei a nie z Danii.

abernacka edytował/a post 04-07-2010 o godz. 10:46.
Odpowiedz cytując
Stare 04-07-2010, 11:08
Fotka Użytkownika: zgroza
zgroza zgroza is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz
Standardowy

Masz na myśli nieczynny browar Hannen z Mönchengladbach?
Nie twierdzę, że jest ono produkowane w Danii - z Carlsbergiem nigdy nic nie wiadomo. Zresztą, uważam za bardzo nieprawdopodobne produkowanie go poza trzema browarami Carlsberga w Niemczech. Strona Carlsberg Deutschland podaje Carlsberga jako swoją markę, ale nie Tuborga.

Też Was kocham.

zgroza edytował/a post 04-07-2010 o godz. 11:14.
Odpowiedz cytując
Stare 07-07-2011, 12:31
Fotka Użytkownika: M-kwadrat
M-kwadrat M-kwadrat is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Pite wczoraj w wersji puszkowej (0,33l), przywiezione z Danii - niestety niczym nie zachwyciło. Piana szybko opadła do cieniusieńkiego kożuszka; kolor słomkowy; aromat piwniczno-chmielowy, bardzo słaby; nagazowanie dość intensywne; smak niezbyt pełny, dość tępa goryczka a do tego lekko kwaskowaty; puszka estetyczna, ekstraktu nie podano. W gorący dzień czy też do tzw. grilla można wypić choć (ku mojemu zawodowi) wahałbym się przed sięgnięciem po każde kolejne.
Stare 19-03-2017, 21:52
marqqq marqqq is offline
Senior

Miejscowość: bíedny kuzyn grodu bogat
Standardowy

To to jest w żabach w promo?
Odpowiedz cytując
Stare 01-05-2017, 16:53
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Jest w Żabkach po 2,49 za puszkę 330 ml.

Nagazowane oporowo, smaku niewiele, ale tego się właśnie spodziewałem.

Za tą cenę można sobie walnąć, w celu szybkiego ugaszenia pragnienia

EBE EBE

Mario_Lopez edytował/a post 01-05-2017 o godz. 16:55.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie