Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Kroměříž, Havlíčkova 2787, 1. Selský pivovárek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Raciborz
    Senior
    • 06-2004
    • 594

    Czechy, Kroměříž, Havlíčkova 2787, 1. Selský pivovárek

    Po wcześniejszym uzgodnieniu z właścicielem odwiedziliśmy browar 16 Lipca. Browar znajduje się praktycznie na peryferiach miasta na terenach po byłym PGR. Z tarasu jest przepiękny widok na miasto i górę Sv.Hostyn. Browar został zbudowany od podstaw, nawet ma atrapę komina aby przypominał p/w. Wszędzie zauważalna jest czerwona cegła, a to dlatego że Pani architekt pochodzi ze Żlina. A kto zna Żlin i Bate to wie o co chodzi . Warzelnia ma moc 500 L i już nie wystarcza a jako że nie ma miejsca na rozbudowę to budowany jest nowy browar Selsky 2 w Ołomuńcu. W danym dniu do degustacji dostępne były:
    - Sedlacek 11,5 % - 4,1 alk - bardzo przyjemne piwo
    - Spalda 12 % - 4,1 alk - jest to piwo robione w p/w odmiany pszenicy Spalda
    - C&K 12 % - 4,5 % - poltmay wiedeński leżak
    - Sedlak 13 % - 4,8 alk - to ich sztandarowy produkt
    - Krok do Tmy - 5 % alko - irish Stout
    - Kill Bill 15 % - alk 5,8 - India Pale Lager
    - Imerator 16 % - alk 6 %
    Wszystkie piwa godne polecenia
    Attached Files
    Last edited by Pendragon; 19-07-2016, 09:20.
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    #2
    Oczywiście w niedzielę zastaliśmy bramę zamkniętą. Tak wiec fotka tylko za płotu.
    Natomiast jeżeli ktoś chciałby zakupić na wynos piwka z tego browaru, to polecam zatrzymać się dwa kilometry przed browarem i udać się na zakupy tu:


    Czynne codziennie: od pon.-środy od 12, a w resztę dni od 10 do 20. Byłem tam dwukrotnie i za każdym razem mieli pełny asortyment piw z pobliskiego browaru. Niewątpliwym atutem sklepu jest to, że jest czynny w weekendy. Dodatkowo można tam zakupić wina i sery z lokalnych gospodarstw.

    Lanego piwa można się napić np. na rynku w restauracji:
    Radniční restaurace a pivotéka - rodinná restaurace v centru Kroměříže. Polední menu, tradiční kuchyně, ale i steaky a burgry z vyzrálého hovězího masa. Široká nabídka čepovaných i lahvových piv z malých řemeslných pivovarů.

    Możemy tam również skosztować lanego piwa z drugiego browaru Maxymilian, a do trzeciego -Cerny Orel mamy tylko 50m. W restauracyjnym sklepiku zakupimy piwa w pet-kach i to nie tylko z lokalnych browarów.
    Moim ulubionym lokalem z lanymi ,Sedlakami, to Pivnice u Lva (Velehradská 4248/24a). Cisza spokój i co najważniejsze lokalny klimat Czeskiej knajpki.

    Oceniając piwo z Selsky Pivovarek śmiało napiszę, że na chwilę obecną lepszych ,jasnych, nie piłem w żadnym Czeskim mikrusie!!
    Sedlak 12-ka i Sedlacek 11-ka to prawdziwy majstersztyk czeskiego lezaka. Resztę piw z tego browaru również oceniam bardzo wysoko.
    Każde dobre, każde smaczne, mają w sobie to ,coś,. Oby tylko niczego nie zmieniali i dalej trzymali tak wysoki poziom.
    Attached Files

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Po swoim browarku oprowadzał nas sam pomysłodawca założenia browaru, właściciel Tomáš Váňa. Pomysł założenia własnego browaru zrodził się dobre parę lat temu, kiedy to jeszcze wraz z kolegami piwo warzyli w domu. Koledzy z pomysłu się wyłamali, a Tomáš postawił na swoim.
      Koszt wystawienia browaru to 14 ml. Kc., ale podobno aż 80% dofinansowała UE. Od samego początku wraz z nowymi współinwestorami chcieli wybudować browar który będzie służył nie tylko im, ale i w przyszłości ich dzieciom, wnukom itd. Zwrócili się do biura projektowego w Zlinie. Projekt dla nich wykonała pani architekt Hana Maršíková.
      Mnie osobiście podoba się prostota, a zarazem funkcjonalność budynku.

      Wycieczkę rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo od wejścia na dach budynku. Jak się okazało dach został tak zaprojektowany, że pełni również funkcję tarasu widokowego.
      W sezonie letnim można sobie tam posiedzieć z piwem w ręku i rozkoszować się widokiem na miasto Kroměříž i Hostýnské vrchy.
      Dalej przez drzwi w kominie z dachu zeszliśmy na pierwsze piętro. Komin został zaprojektowany tak ciekawie, że pełni również funkcję klatki schodowej.
      W dół schodzimy po krętych stalowych schodach, trzymając się poręczy wykonanej z grubej konopnej liny.

      Na pierwszym piętrze jest warzelnia (500l), oraz cztery otwarte kadzie fermentacyjne. Możemy też wyjść na balkon i tam sącząc piwo podziwiać okoliczne widoki.

      Na parterze jest mały sklepik, oraz pomieszczenie z tankami i magazynem butelek. Prosto z tanka zostaliśmy poczęstowani:

      -Młodym i starym piwem Sedlak 12-ka. Tak dla odmiany by poczuć różnicę w smaku.
      -C&K videnskim lezakiem
      -Piwkiem które docelowo będzie nosiło nazwę Boston. Lezak z dodatkiem amerykańskich chmieli.

      Wszystkie próbowane piwka były wyśmienite.
      Tutaj i w Olomouc-u w Hanácký-m browarze warzy ten sam sladek -Pavel Hanuštiak. Mnie spod ręki tego Pana smakują wszystkie piwa.

      Na zakończenie w firmowym sklepiku zakupiliśmy piwka na wynos . Obecnie w okresie zimowym asortyment browaru jest znacznie okrojony i warzy się mniej piw niż w okresie letnim.
      W latach ubiegłych miałem okazję i przyjemność posmakować dużo więcej rodzajów piw niż to co na tą chwilę oferuje sklepik.
      Aktualna, skromna oferta wyglądała następująco:

      -Sedlak 12-ka 1,5l w cenie 85 Kc. Dla mnie genialna klasyka czeskiego lezaka. Bardzo sesyjne piwko!

      -Sedlacek 11,5 -ka 1,5l w cenie 85 Kc. Piwo z delikatnym posmakiem prażonego słonecznika. Pychota!!

      -Kill Bill 15-ka 1l w cenie 70 Kc. Jasne specjalne piwo z posmakiem i zapachem amerykańskich chmieli. To piwo piłem akurat pierwszy raz.
      Bardzo smakowało mi połączenie lezaka z subtelnym smakiem Ameryki.

      Dodatkowo zakupiłem całą ofertę z ich drugiego Hanácký-go browaru. Jakie piwa tam są warzone i jak smakują opisywałem tu:
      https://www.browar.biz/forum/showthr...hlight=hanacky piwka nieznacznie podrożały, ale dalej trzymają wysoki poziom.

      Piwa z Selskeho browarku od niedawna można zakupić w sklepach sieci Globus (nie całe Czechy), więc jak ktoś będzie np. w Ostravie może udać się tam na zakupy.

      Jesteśmy wdzięczni, że przemiły właściciel, pasjonat i miłośnik piwa Tomáš Váňa poświęcił nam swój cenny czas.
      Oprowadził nas po browarze i opowiedział nam historię jego powstania. Nie przeszkadzało mu nawet to, że ,zawracamy mu głowę, w sobotnie popołudnie.
      Bardzo dziękujemy

      Zdjęcia z wycieczki:












      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        W opisie popełniłem błąd. Owszem dostali dotację 80%, ale tylko na aparaturę czyli 3,5 miliona. Sorki

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎