Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Czeski Cieszyn, Ostravská 585/10, Art Cafe (Sachsenberg)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
    Taki zbieg okoliczności,że jest to w rodzinnym domu Jarka . Już tam kiedyś funkcjonował piwny bar. Wiosną pokazywał mi całość. Lokal mniejszy niż na Saskiej Kupie ale na pewno przytulniejszy.Na tyłach miejsce na mały piwny ogródek. Remont trwa.
    Martwi mnie to, że lokal jest mniejszy niż w poprzedniej lokalizacji. Poprzednio było ok. 6 stolików 2-4 osobowych + duży stolik na 6 osób. Jak jest teraz - zobaczę w październiku. Cieszy możliwość zrobienia ogródka ale na miesiące zimowe to marna pociecha.

    Comment

    • PiwnicaZamkowa
      codziennie od 16:00
      • 05-2011
      • 805

      #77
      Z powodu braku czasu długo zwlekaliśmy z odwiedzinami w naszego przyjaciela Jarka.Nowy lokal jest mniejszy i przytulniejszy.Myślę,że z lepszą atmosferą niż w poprzednim miejscu.
      Na miniaturowej scenie stoi Jarkowa perkusja pamiętająca jego studenckie czasy gdy grywał w kapeli.Na kranach były trzy piwa Sachsenberg.Wiedząc,że bardzo liczy się z naszymi uwagami wskazaliśmy mu kilka punktów do poprawy. Wreszcie muzyka leci z płyt a nie z Českého Rozhlasu
      Niestety typowo czeska niedbałość o szczegóły ma też miejsce u Jarka.Kinkiety z "jablonowskimi kryształkami" nie do przyjęcia.Przed wejściem nowa witrynka na menu z Radegasta!!! Za to stoły i krzesła bardzo fajne bo walnięte zębem czasu. Dawny produkt polskiej fabryki w Jasienicy.Właściciel liczy,że w nowym miejscu,przy mniejszych kosztach interes pójdzie lepiej. Bo brak ruchu to największa bolączka Jarka. Czesi omijają jego lokal.Wolą czeskie koncerniaki.W piątkowe i sobotnie wieczory większość klientów to Polacy.
      Browar Sachsenberg nie ma już swoich tanków w Kozlovicach.Właściciel tak wywindował koszty dzierżawy,że Jaro musiał poszukać nowego miejsca.
      Teraz warzy w Pivovar BON v obci Zašová u Valašského Meziříčí.
      Pierwsze piwo za niecały miesiąc.Dokładną datę premiery podam z wyprzedzeniem.
      Attached Files

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #78
        To co ja piłem tam 2 tygodnie temu?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
          Niestety typowo czeska niedbałość o szczegóły ma też miejsce u Jarka.
          No nie wiem, ja tam widzę całkiem ciekawe obrazki na ścianach
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • PiwnicaZamkowa
            codziennie od 16:00
            • 05-2011
            • 805

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            To co ja piłem tam 2 tygodnie temu?
            Zadzwoniłem i sprawdziłem u zródła. W czasie Twojej wizyty piłeś jeszcze piwo z Kozlowic. Jaro przesyła pozdrowienia.
            Jeszcze jedna sprawa. Obecnie lokal ma nazwę Art Cafe. Czyli taką jaka istniała od lat 90 tych w tym miejscu będąc oczywiście zawsze własnością Jarka. Mimo naszych nalegań na razie nie ma ochoty jej zmieniać.Proponuję w nagłówku dopisać tę nową nazwę z dopiskiem Sachsenberg lub odwrotnie.
            pozdrawiam Krzysztof

            Comment

            • agaslayer
              Senior
              • 06-2009
              • 219

              #81
              dzieki za info, przedam do zrozumienia nam czechom w klubie kolekcjonerow podstawek
              Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

              nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
              http://beer.agaslayer.cz

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1817

                #82


                Chwalą się, że swoje piwo już mają. Na zdjęciach aparatura, też jest. Ktoś coś więcej wie??

                Comment

                • galert
                  Junior
                  • 10-2009
                  • 25

                  #83
                  Czy ten lokal w tej chwili działa, czy nie?
                  DOŚĆ WARSZAWSKIEJ CENTRALIZACJI !!!

                  RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA ---> http://AUTONOMIA.PL

                  Comment

                  • agaslayer
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 219

                    #84
                    Mysle ze nie, przejezdzajac obok tego pare razy w ostatnich czasach niewidzialem zadnego ruchu ani cos, co by wygladalo na to ze to jest otwarte
                    Katalog czeskich podstawek piwnych http://www.coasters.cz

                    nowa strona z kolekcja podstawek - prawie gotowa :-D
                    http://beer.agaslayer.cz

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎