Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • supersklep
    PiwBiz
    • 01-2005
    • 982

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Data ważności: 30/08/2018 pite 01/10/2017


    Smak: słodkie. Lekko oblepiające. Sporo wanilii. Do tego cukierki kukułki, gorzka czekolada, leciutka czarna słodka kawa. Paloności i goryczki brak. Alkohol wyraźny lecz bez przesady.

    Cena piwa: 6,8zł.
    Za te pieniądze warto kupować.
    Brak palonej czy gorzko kawowej kontry sprawia, że jedna butelka jest aż nadto.
    Troszku zamula na finiszu.
    Podzielam tą opinię że jest zbyt słodkie a szkoda, aż się prosi o nachmielenie dla równowagi z tą słodyczą.Dlatego nie odważyłem się napić portera malinowego


    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #32
      Wydaje mi się, że pierwsza warka była mnie słodsza, a bardziej cierpko waniliowa.
      Maliny obecnej nie piłem. Ta sprzed roku, była zbyt malinowa i jednowymiarowa.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #33
        Kolejna nowa warka - 04.04.2019

        Piana średnia, drobne pęcherzyki, lekko zdobi szkło, ale jest niezbyt trwała.
        W zapachu kawa, wanilia, trochę czegoś między kawą zbożową a kukułkami, no i chyba troszkę tej dębiny - przyjemny.
        Smak: Kukułki(chciałem napisać Raczki, ale szybko się poprawiłem), kawa, umiarkowanie słodkie, czekolada, średnio palone, goryczka niewysoka, pełnia nieco ponad średnia, posmaki drewniane/dębowe, lekka likierowa alkoholowość - nie przeszkadza.
        Wysycenie średnio-niskie - w porządku.

        Udana warka, mniej słodka od ostatniej, tym razem odłożę kilka butelek.
        Last edited by rafalek21; 05-12-2017, 01:13.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #34
          No to jak jest mniej słodsza to i ja się skusze na zakup :]
          Ciekawe, że tak szybko wypuścili trzeci rzut
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #35
            Piłem też warkę 04.04.19. Zgadzam się z większością opisu rafalka. Dodam że jest bardzo łatwe do picia, kolejny łyk wchodzi jak kolejny cukierek kukułka
            Jak dla mnie słodycz jest jednak za wysoka, ale jest też lekka wytrawna nutka w drugim tle. Drewno jest wyraźniejsze w aromacie niż w smaku. Smaczny porter.
            Kupione w Auchan Swadzim za 4.89 ... ale cena jest efektem porozrywanych wcześniej zestawów :-/

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz wpadający w czerń. Nierzejrzyste pod światło. [4]
              Piana: Jasnobrązowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita. [4]
              Zapach: Dominuje czekolada z wiśnią i śliwką. Do tego trochę kawy i lekka paloność. Subtelny aromat drewna. Alkohol bardzo delikatny, wychodzi po ogrzaniu. [3.5]
              Smak: Piwo treściwe, dość słodkie, przypominające trochę likier. Smak to przede wszystkim czekolada, z wiśnią, śliwką i odrobiną wanilii, do tego lekka paloność. Finisz z niską, taninową, ściągającą goryczką i posmakiem drewna. [4]
              Wysycenie: Średnie, nieco za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Niewyszukana, ale elegancka etykieta. Podany pełen skład oraz firmowy kapsel. [4.5]
              Uwagi: Dobry, złożony porter. Termin do 30.006.2018.

              Moja ocena: [3.825]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #37
                Potwierdzam dobrą formę warki 04.04.2019. Mocna gorzka czekolada, praliny wiśniowe, nutki waniliowe. Jak dla mnie trochę za mało tych dębowych płatków, ale reszta na plus.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • behegrzmot
                  Senior
                  • 01-2009
                  • 276

                  #38
                  Pił już ktoś 26.07.2019?
                  Jestem dębinowym prawiczkiem, ale odnoszę wrażenie, że piwowar przesadził z ilością płatków - piwo jest nachalne zarówno w smaku jak i aromacie, zwyczajnie męczące. Jeśli ocena zależałaby wyłącznie od frajdy z picia, musiałbym w skali 1-6 wystawic maks. 1,5.
                  Pierwotnie chciałem go zostawić na rok, trochę by się ułożył, ale i tak pewnie nie byłoby się nad czym zachwycać.

                  Nie ukrywam, że jestem mega ciekawy opinii innych o tej konkretnej warce.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #39
                    Gorzka czekolada, wanilia, wiśnie z syropu. Finisz dość słodkawy. Mało cierpki. W aromacie beczkowe aromaty i lekki alkohol oraz przyjemnie czekolada i wiśnie. Mnie się jaki dość za słodka i przearomatyzowana ta warka. Wypiłem jednak bez obrzydzenia. Żywiec czy Okocim miał zdecydowanie bardziej kiepskie warki.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Gorzka czekolada, wanilia, wiśnie z syropu. Finisz dość słodkawy. Mało cierpki. W aromacie beczkowe aromaty i lekki alkohol oraz przyjemnie czekolada i wiśnie. Mnie się jaki dość za słodka i przearomatyzowana ta warka. Wypiłem jednak bez obrzydzenia. Żywiec czy Okocim miał zdecydowanie bardziej kiepskie warki.
                      Nowa warka, czy coś odkopane z piwnicy?

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #41
                        Ta o której pisze behegrzmot. Nie cytowałem, bo bezpośrednio pod postem.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny, kawa, rubinowy, mętny [4]
                          Piana: Brak piany ! [1]
                          Zapach: Gorzka czekolada, kawa, śliwka, dębina, lekki alkohol, karmel [3.5]
                          Smak: Słodkie, karmelowe, lekka goryczka palonego słodu, gorzka czekolada, kawa, kwaskowe, treściwe, kawa, dębina [4]
                          Wysycenie: Średnie i poprawne [4.5]
                          Opakowanie: Gustowne, ciemne kolory, odpowiednie do rodzaju Piwa [4.5]
                          Uwagi: Warka:

                          05.03.2021
                          13:57 Z

                          Chmiel Herkules, płatki dębowe, drożdze dolnej fermentacji W34/70
                          alk. 9% obj. ekstr. 21% wag.

                          Bardzo smakuje mi to Piwo, jest treściwe a poziom płatków dębowych na idealnym poziomie, wyczuwalne i nie przesadzone. Słodycz równoważona poprzez kwaskowość, gorzka czekolada i kawa.

                          Polecam zdecydowanie.
                          Pozdrawiam

                          Moja ocena: [3.575]
                          Attached Files
                          Last edited by slyboots; 09-01-2020, 23:49.

                          Comment

                          • LESNICZYy
                            Senior
                            • 01-2018
                            • 950

                            #43
                            Właśnie pika warkę lekko wyleżakowaną 7.08.20 i jest pyszna . Najpierw wiśnia a następnie wchodzi pyszna kawa , zero alko i kwaśności . I to wszystko za kilka PLN , przy tych partaczach u steru możemy już zapomnieć o tym
                            Last edited by LESNICZYy; 31-10-2021, 18:38.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎