Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog zrywek i nakładek na butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #31
    Sporo rozrósł się ten katalog od czasu gdy zaglądałem tam ostatni raz. Dobra robota Robert !
    Po części wyjaśnia to dlaczego tyle przedwojennych browarów do tej pory nie ma znanych kapsli. Widać nakrętki stanowiły większy procent zamknięć niż do tej pory sądziłem a w sumie szanse zachowania się gdzieś obu typu zamknięć do obecnych czasów - podobne.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • banasrobert
      Senior
      • 03-2004
      • 251

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx Wyświetlenie odpowiedzi
      LWO 6 i 7 , napisy są w języku ukraińskim, nie rosyjskim.
      Dzięki za podpowiedź, poprawię.

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
      ...w sumie szanse zachowania się gdzieś obu typu zamknięć do obecnych czasów - podobne.
      Tak nie do końca podobne ponieważ kapsle były robione (z niewielkimi wyjątkami) z blachy stalowej, a zrywki z aluminium. Żelazo niestety w ziemi o wiele szybciej zżera korozja.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #33
        Wydaje mi się że było sporo kapsli z aluminium. Np te tłoczone. W sumie kilka takich piwnych skierniewickich znalazłem. Mimo wszystko jakoś nie trafia się tego typu kapsli tak często jak mniejszych od nich, zrywek.
        Częstotliwość znajdywania ogólnie zrywek jest większa niż kapsli piwnych. Jedynym może wyjątkiem są stare kapsle na niemieckie wody mineralne.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • banasrobert
          Senior
          • 03-2004
          • 251

          #34
          Na dość popularnym portalu społecznościowym założyłem stronę, gdzie na bieżąco zamieszczam informacje dotyczące katalogu i prośby o identyfikację.
          Aby otrzymywać informacje na bieżąco, zainteresowanych zapraszam do polubienia strony "Katalog zrywek i nakładek na butelki".

          Comment

          • banasrobert
            Senior
            • 03-2004
            • 251

            #35
            W związku z zakończeniem działania ogólnodostępnego dysku na platformie Onetu, Katalog został przeniesiony przeze mnie na dysk Google:

            Edytowanie tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji w Internecie


            Serdecznie zapraszam do oglądania, komentowania
            ... i uzupełniania mojego zbioru (wymiany i ewentualne darowizny mile widziane )

            Zapraszam również na profil FB, gdzie na bieżąco staram się dodawać zdjęcia i informacje dotyczące takich zamknięć, również tych, które z racji braku bezpośredniego związku z napojami alkoholowymi, nie znajdą się w Katalogu.

            Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

            Comment

            • banasrobert
              Senior
              • 03-2004
              • 251

              #36
              Wrzuciłem najnowszą (grudzień 2017) aktualizację Katalogu
              Edytowanie tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji w Internecie

              Zapraszam do oglądania i komentowania oraz na stronę FB
              Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
              Last edited by banasrobert; 02-01-2018, 19:42.

              Comment

              • banasrobert
                Senior
                • 03-2004
                • 251

                #37
                Ruszył Katalog w nowej odsłonie, jako strona internetowa. Od ostatniej wersji publikowanej w lutym tego roku pojawiło się dużo nowości, w tym takie, które będą niespodzianką (dotychczas o nich nie pisałem). Zmiany nastąpiły także w numeracji zrywek w katalogu (szczególnie Warszawa i Lwów) co spowodowane było bałaganem, jaki powstał na skutek ujawniania się kolejnych wzorów na przestrzeni lat. Katalog wymaga ode mnie jeszcze sporo pracy, uzupełniania ale mam nadzieję, że docelowo będzie zawierał o wiele więcej informacji i fotografii niż dotychczasowy w formie pliku pdf.
                Starałem się aby katalog był jak najbardziej czytelny.
                Bardzo proszę o ocenę mojej pracy i informacje o zauważonych błędach, a także o propozycje ewentualnych zmian.

                Katalog jest efektem podjętej przeze mnie próby usystematyzowania wiedzy o części zamknięć od butelek stosowanych w polskim browarnictwie, winiarstwie i gorzelnictwie. Powstał w 2014 roku na bazie mojej kolekcji oraz "starego" katalogu kapsli stworzonego przez Bartka "Sikora" i od tamtego czasu
                Last edited by banasrobert; 06-08-2018, 06:45.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎