Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eichbaum, Steam Brew Imperial IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Eichbaum, Steam Brew Imperial IPA

    Bez dania racji piwa w trzech odsłonach pojawiły się piwa sygnowane hasłem Steam Brew w Lidl'ach. Browar się oficjalnie do nich nie przyznaje. Etykietki w stylu steam-punk, stąd pewnie nazwa serii oraz slogan z boku "Let's oil the gears of life." Cena za 500ml i pełne parametry tylko 3,49zł. Postać na etykiecie zwie się "Spark" (iskra) i jest to pewnie jakiś uzdolniony młodzian, bo starszawy gość czyli Master jest na staucie, zaś na bock'u jest dziewczę, rude zresztą, Stranger.

    16,8blg i 7,8vol

    Kolor, piana ok, choć na IIPA powinno być bardziej zamglone, pomarańczowe. Piana jak najbardziej. W nucie górnej korzenno-pikantnie, jeśli jest chmiel amerykański, to odmiana bardzo zachowawcza. Nuta dolna, żeby za bardzo nie wyjść przed szereg, podobna. W smaku jest goryczka, ale niska, choć na finiszu wyraźna. Piwo dość pełne, ale prędzej to AIPA. Alkoholu nie czuć w ogóle. O dziwo, dość dobre.

    Piwa jest bardzo mało, prawie nic, jak byłem drugi raz w sklepie, to załapałem się jeszcze na dwie rude i stały 3 stauty i 2 IIPA, więc u nas pewnie już nie będzie.
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • darekd
    Senior
    • 02-2003
    • 12219

    #2
    Aromat - na początek wyraźny chmiel, dość specyficzny, jednak ulatnia się bardzo szybko. Zostaje lekka syropowata żywiczność i ciężkie tony słodowe
    Piana - wysoka, gęsta, trwała, zostaje na szkle
    Barwa - lekko zamglone ciemniejsze złoto
    Wysycenie - średnie, musujące
    Smak - goryczki dość sporo. Jest nieco tępa (a właściwie ciężkawa), z tonami korzennymi, leciutko pikantnymi ciut mentolowa, minimalnie żywiczna. Wyraźna słodowa podstawa, dość słodka. Finisz z długą dość goryczką, ciut rozgrzewa, z minimalnym alkoholem
    Treściwość - spora

    Ciężkawe, ale w sumie poprawne piwo. Biorąc jednak pod uwagę pozostałe marketowe propozycje tego browaru oraz wspomnianą wyżej cenę - całość stanowi kuszącą propozycję

    Comment

    • darekd
      Senior
      • 02-2003
      • 12219

      #3
      Zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      • Ashmodan
        Junior
        • 03-2019
        • 1

        #4
        Możliwe, że popełniłem błąd pijąc to piwo chwilę po kraftowej IPA bo w smaku nie czuć nic. Aromaty odrzucają zły stosunek chmielu do %. Alkohol przebija się przez nikły aromat chmielowy (niestety mocno metaliczny). Smak mocnego Jabłonowa z lat 90. Podobno warka ważna do 2019 była spoko moja 26/02/2020. Za mało chmielu by się coś mogło zadziać, do tego jakby zwietrzał przed warzeniem. Goryczka pojawia się dopiero po kilku sekundach i zalega (100% odwrotniść szlachetnej).
        Last edited by Ashmodan; 30-03-2019, 00:40.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6141

          #5
          Wybrałem z tej serii tylko jedno akurat to...

          Piana - startowa większa potem pełna warstwa.
          Lacing - sporo.
          Gaz - średni.
          Barwa - zamglony pomarańczowy.
          Aromat - słodko żywicznie jednocześnie egzotycznie.
          Smak - tutaj jest dość komplikacji... lepka słodka żywiczność, gorzkawa egzotyka, goryczka jest stłumiona wysokim poziomem słodyczy i co w bonusie? wg mnie nuty dropsów (tych białych) miętowych

          Nie wrócę raczej w te klimaty bo nie przepadam za takimi "przyciężkimi" za słodkimi ulepkami

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎