Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Wesołych Świąt 2018

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar na Jurze, [Pinta] Wesołych Świąt 2018

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, nie widać prześwitów pod żarówkę. [4.5]
    Piana: Jasnobrązowa, wysoka, utrzymuje się długo i pięknie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Mleczna czekolada, biszkopty, orzechy włoskie, trochę też zboża i palonych nut. [4]
    Smak: Słodkie w odczuciu, wyczuwalny niepotrzebnie alkohol, gorzka kawa, piwo po kilku łykach przechodzi w bardziej palone nuty by zakończyć kwaskowatym posmakiem. [3.5]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Butelka 330ml, mało świąteczna etykieta, ale przyjemna dla oka. [4.5]
    Uwagi: Smaczne piwo, ale bez żadnych rewelacji, termin do 09.11.2019.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      W zapachu czekolada/kakao, leciutkie palone nuty.
      Smakowo podobnie czekolado-kakowo-palony, z minimalnym kwaskiem, lekko słodki, bliżej finiszu raczej wytrawny. Alkohol dobrze ukryty.

      Ogółem dość proste, ale smaczne piwo. 4/5. Warka do 09.11.2019.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny. [4]
        Piana: Beżowa, średniowysoka, średniotrwała, bardzo drobna. [3.5]
        Zapach: Kawa, gorzka czekolada... może rzeczywiście kakao...wiec? [4]
        Smak: Minimalny ślad kwasku, szybko znika. Kawa i znowu gorzka czekolada, mocno wytrawny, trochę przytłaczający. Ślad palony, troszkę winny... [3.5]
        Wysycenie: Dość niskie. [4]
        Opakowanie: Ładna eta, biało-bordowo-złota, świąteczna, z motywem ziarna kakaowca. [4]
        Uwagi: Piwo smaczne, na szczęście nie przekombinowane gwiazdkowo. Chociaż ja, klasycznie, wolę porter, klasycznie, bałtycki .

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Kolor ciemnorubinowy, wpadający w czarny. Piana beżowa szybko opadła do zera, tworząc spore bąble.
          Aromat z butelki czekoladowy z dodatkiem kakao. W szkle kawa i czekolada z dodatkiem kakao. W smaku podobnie tylko z dodatkiem karmelku i biszkoptu - od słodów. Jest kontra goryczkowa, palona i nieco ziołowa.
          Ciało średnie, wysycenie niskie. Jednak oczekiwałem akcentów świątecznych, głównie przyprawowych a tych nie ma wcale.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brunatny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: średniowysoka, beżowa, drobna, trwała. [4]
            Zapach: średnio intensywny, przyjemny, czekolada, kakao i delikatnie palony. [4]
            Smak: gorzka czekolada, kawa, lekka słodycz i delikatny kwasek, finisz średnio wytrawny. Na początku lekko wyczuwalny alkohol. Piwo jest smaczne, brakuje mu większej treściwości. [4]
            Wysycenie: niskie. [4.5]
            Opakowanie: niezła etykieta, niepowiązana z nazwą piwa, podany pełny skład i miejsce warzenia. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • grodek
              Senior
              • 06-2015
              • 527

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowy, klarowne z rubinowymi refleksami pod światło. [5]
              Piana: Beżowa, średnio obfita, drobno0pęcherzykowa, dość trwała. [4.5]
              Zapach: Średnio intensywny. Na pierwszym planie kakao, do tego mleczna czekolada i nieco kawy. [4]
              Smak: Mocno czekoladowe, kakaowe, średnio treściwe, słodowe. Piwo nie jest jednak słodkie, wytrawny finisz z minimalna kwaskowatością, lekką goryczką i posmakami palonymi. Całość smaczna, deserowa, lecz jednocześnie pijalna. [4]
              Wysycenie: Niskie. [5]
              Opakowanie: Ciekawa grafika na etykiecie, przypadła mi do gustu. Firmowy kapsel i komplet informacji odnośnie składu. [4.5]
              Uwagi: Dobre piwo, Pinta po raz kolejny nie zawodzi. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 09.11.2019.

              Moja ocena: [4.175]
              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎