Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Warka 05.08.2019

    Ładna, obfita piana z jednolicie drobnych pęcherzyków, do tego całkiem trwała.
    Zapach: kawa, trochę mniej kawa zbożowa-czekolada - przyjemny.
    Smak: Kawowy z czekoladą, słodki(ale bez przesady), palony, goryczka średnia, dość pełny, w posmaku trochę popiołu.

    Jak dla mnie 4/5 - udany porter, całość głównie kawowa z dodatkiem czekolady. Pasuje mi do opisów poprzednich warek przez Długasa i SeeJay'a.
    Wygląda na to że Komes wraca do formy. Ostatnie warki (powiedzmy te z datą od około 06.2019) wypadają lepiej w porównaniu z ostatnim rokiem i nie mam tu na myśli "kibelka", którego nie spotkałem przynajmniej od 3 miesięcy. Dziwnym trafem akurat dwie ostatnie warki Żywieckiego wypadają słabo, więc się chyba przerzucę z powrotem na Komesy.
    Last edited by rafalek21; 16-03-2018, 19:23.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      Warka do 16.07.19 przeciętna, nie to że z wadami typu kanaliza, ale za mało popiołu i paloności w stosunku do słodyczy oraz trochę za duża wodnistość. Jest ok, ale można sobie darować.
      Widziałem też warki 23 lipiec oraz do połowy sierpnia, jak ktoś trafi to niech zrecenzuje.
      Swoją kupiłem w zeszłym tygodniu w Piotrze i Pawle za 3.99 zł. (ale okres promocji w PiPie już chyba się skończył).

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
        Warka 05.08.2019
        Smak: Kawowy z czekoladą, słodki(ale bez przesady), palony, goryczka średnia, dość pełny, w posmaku trochę popiołu.
        Po wypiciu całej butelki raczej napisałbym średnio pełne, może ciut wyżej - coś jak Porter Warmiński.

        Comment

        • Rufi3M
          Member
          • 03-2014
          • 44

          16.12.2019 Sos sojowy...fuj...no i cześc no i ch.....lipa...długo nie kupie szkoda kasy
          Last edited by Rufi3M; 03-09-2018, 20:45.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rufi3M Wyświetlenie odpowiedzi
            16.12.2019 Sos sojowy...fuj...no i cześc no i ch.....lipa...długo nie kupie szkoda kasy
            Ta sama warka.
            Piana zniknęła jak w coca-coli - ogromne bąble, a po chwili czysta tafla.
            Zapach dziwny, chwilami miałem wrażenie kukurydzy i jakby nieco apteczny, pod tym słodko kawowo-palony. Nieprzyjemny, ale sos sojowy trochę inaczej kojarzę.
            Spróbowałem tylko dwa małe łyczki, ale w smaku gorzka czekolada, słodkawy, jakaś nieprzyjemna nuta jakby fenolowa(apteczna), no i zlew.
            Last edited by rafalek21; 10-09-2018, 22:43.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              Warka 25.02.2020 wyjęta ze świeżego zestawu Komesów ze szkłem.
              Ładna gruba piana, choć nietrwała, schodzi szybko do obrączki.
              Jest przyjemnie palone, kawowe i czekoladowe, ale finisz w każdym łyku kończy się zbyt wysoką słodyczą.
              Średnia warka, bez kanalizy i szpitala, ale przecukrzona.

              Comment

              • SeeJay
                Senior
                • 04-2016
                • 239

                06.07.2020

                Kocham niskie wysycenie, ale to jest przesada. Piany totalny brak (nie pomaga szkło ani jej wymuszanie), pije się jak piwo niedopite, zostawione po libacji "na rano, na kaca".

                Smak jakiś jest: kawowo-drzewny, całkiem intensywny, ale poza tym nic. Pod koniec picia wychodzi nie tyle sos sojowy co dosłownie przyprawa typu Maggi.

                Zakupione w sklepie Alta za 5.99, czyli złotówkę więcej w porównaniu do Karfa. Żałuję zakupu, bo za te pieniądze (i mniejsze) można wyrwać dużo lepsze portery. Szkoda, że to piwo to obecnie niesamowita loteria, bo jeszcze parę lat temu trzymało stabilny poziom.

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  Dokładnie Warki nie określę ale coś połowa 2018. Niby wyleżakowane, ale strasznie mnie zmęczyło przez sos sojowy i nie do końca ułożony alkohol.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Warka 2016. Bardzo słodkie, przyjemne, typowy usypiający porter dla zmęczonych "porterów"-tragarzy. Nie ma przypalenia, nie soi, za to ciekawie rozbudowany charakter słodyczy-rodzynki. Polecam, butel 0,75 na korek.
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Rogerson
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 421

                      Warka do 17.03.2021 sprzedawana w Lidlu od dziś za 4,99.

                      Bardzo dużo alkoholu i sporo gazu, piany zero. Słabiutko.

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny rubin, coca-cola [4]
                        Piana: Brak !!! [1]
                        Zapach: Palony karmel, kawa zbożowa, gorzka czekolada, lekki alkohol [3]
                        Smak: Sliwka suszona, mało treściwe, dymne, lekko słodkie, lekki kwasek, kawa zbozowa, lekka goryczka karmelowa. [3.5]
                        Wysycenie: Średnio wysokie, poprawne [4]
                        Opakowanie: Sprawa gustu jednak osobiście mi się podoba. [4]
                        Uwagi: Warka: 22.04.2021 05:32 Z
                        alk. 9% obj. ekstr. 21% wag.

                        Spodziewałem się bardziej treściwego Piwa. W tej warce kawa zbożowa z palonym karmelem.
                        Czy warto hmmm ... mam mieszane uczucia zobaczę jak wypadnie reszta porterów z KOMESa

                        Moja ocena: [3.15]
                        Attached Files
                        Last edited by slyboots; 30-12-2019, 00:04.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Czyli nadal ruletka w komesie. Dawno już nie piłem tego porteru od nich.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            07.07.2021, ten Lidl'a, 3 liczby dzielone przez 7 nie powinny kłamać

                            Ładny cynamon na pierwszy niuch, gorzka czekolada, ziarnista kawa. Zapach standardowy, ale in plus. W nucie dolnej wanilia, orzechy te któreś makadamia czy pekan, też ciekawie. Smak czekoladowo-kakaowy z naciskiem na finisz korzenno-kakaowy. Rzadki okaz młodego przecież, a bardzo smacznego komesa.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • concerto
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 859

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                              07.07.2021, ten Lidl'a
                              Nie powiedziałbym, że "bardzo" smaczny, ale ( jak nie jestem wielkim fanem ) całkiem niezły Komes Porter. W ostatnich latach trafiały mi się same puste, ten dużo pełniejszy, intensywniejszy.
                              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                2015

                                Herbatniki, dżem morelowy. Aksamitny, pikantny porter-zwłaszcza na finiszu. Świetny, ale czas robi swoje.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎