Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Jasne rześkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Perła - Lublin, Jasne rześkie

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złociste, klarowne [4.5]
    Piana: delikatne ecru, lekka, puszysta, drobna, dość zwarta, do końca zostaje w kuflu [4]
    Zapach: delikatny, głównie słodowy [3.5]
    Smak: lekkie ale jednocześnie dość pełne, lekka goryczka - mająca bardzo świeży posmak, pozostawiająca bardzo miły posmak na język, w tle słodowość fajnie zarysowana choć momentami zbyt mocno wyczuwalna, pewnie było dość świeże bo nie doszukałem się skunowatego posmaku, może w piwach dłużej ostałych na półkach będzie on wyczuwalny [4.5]
    Wysycenie: odrobinkę za duże [4.5]
    Opakowanie: klasyczna etykieta, wielki minus za zielone szkło [4]
    Uwagi: Bardzo fajne lekkie piwo, takich mi brakuje

    Moja ocena: [4.075]
    Attached Files
    Last edited by becik; 31-08-2018, 20:58.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Ta ocena, to - jak rozumiem - nie był żart?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Ta ocena, to - jak rozumiem - nie był żart?
        Nie, naprawdę mi to piwo smakuje i często je kupuję "do napicia, do szybkiego ugaszenia pragnienia", zwykły klasyk koncernowy jak najbardziej do wypicia
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Aż muszę zajść do sklepu i spróbować, bo ostatnia moja przygoda z Pełą (lato, prowincja, upał, nic innego do picia) mimo okliczności to była porażka całkowta (Perły, oczywiście). Ale O. K., spróbujmy podejść do sprawy bez uprzedzeń i zdać sprawę w najbliżczym czasie.

          Comment

          • Lhunbleidd
            Senior
            • 06-2014
            • 196

            #6
            A ja w piątek też się skusiłem i tez mi smakowało. IMO znacząco lepsze w aromacie i smaku niż tradycyjne Perła Chmielowa i Export (no, ale to nisko zawieszona poprzeczka). Oczywiście doznania nie były ekstremalne, ale chyba to jasne. IMO jedno z lepszych lekkich piwek, choć dla idealnie byłoby zejść z alkoholem poniżej 3%
            Last edited by Lhunbleidd; 03-09-2018, 10:30.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              I jeszcze ta zielona butelka , która nie zachęca... Skuna nie czuć?

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #8
                U mnie nie było, ale w osiedlowym lodówka z piwem stoi w ciemnym kącie. Pewnie jakby z półki bardziej naświetlonej brać, to by wylazło. Moja butelczyna była w aromacie ok - trochę słodu i chmielu. Jak na te parametry to bardzo fajnie pachniało

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #9
                  U mnie po otwarciu buchnęło skunksem, ale w smaku już go nie czuć, nawet pijalne.
                  Wodniste tak jak to wynika z ekstraktu, ale orzeźwiające.
                  Do popchnięcia kiełbasy z ogniska ujdzie.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    I jeszcze ta zielona butelka , która nie zachęca... Skuna nie czuć?
                    Jak napisałem w recenzji:
                    pewnie było dość świeże bo nie doszukałem się skunowatego posmaku

                    zapewne ocena się obniży gdy doszukam się tego skuna, ale w ocenianej flaszcze brak
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Nie wytrzymałem i wracając do domu zakupiłem tę Perłę i małego Zwierzyńca. Jednak nie należy być dogmatykiem, a człowiek uczy się całe życie. Zimna jest niczego sobie, ma czysty profil goryczkowy, skuna rzeczywiście nie czuć. Jedno moje podejście na dwadzieścia do piw koncernowych jest udane, a tu niespodzianka. Wada jest szybko znikająca piana. Ale jak na wyrób tego browary, nie czepiałbym się. Tym sposobem za 4,90 miałem przedobiednią dawkę piwa zamiast wydawać na krafty na przykład 20 zł i nie czułem się jakoś pokrzywdzony.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłoty, klarowny. [4.5]
                        Piana: średnio wysoka, drobna, dość trwała, do końca zostaje cienka warstwa, zostawia ślady na szkle. [4]
                        Zapach: mało intensywny, słodowy, w tle nuty chmielowe. [3.5]
                        Smak: zbożowy, średnio słodki z delikatną goryczką. Piwo jest lekkie ale nie wodniste. [3.5]
                        Wysycenie: średnie do wysokiego. [4]
                        Opakowanie: przeciętna etykieta, jak zwykle brak zawartości ekstraktu i brak podanego nawet podstawowego składu, na plus kapsel. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.6]

                        Comment

                        • KobiNalewka
                          Senior
                          • 05-2012
                          • 286

                          #13
                          Ale fajne piwo nam Perła sporządziła!

                          Niezła, jak na zapewne ~8% ekstraktu pełnia, goryczka żołędziowa, lekka, przyjemna. Skunksa brak. W szkle prezentuje się ładnie i znika bardzo szybko. Do Lidla do Lidla bo tam Perełka za 2,19 zł

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #14
                            Dziś byłem zmuszony z braku innych możliwości kolejny raz sięgnąć po Rześkie. Skun lekki jednak jest, a poza tym zimne, jest rzeczwiście rześkie, lekkie, z wyczuwalną (choć niekoniecznie na odpowiednim poziomie) goryczką.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #15
                              Niech będzie że pije sobie coś nowego...

                              Słabo z pianą i lacingiem.
                              W aromacie zbożowość, coś z chmielu i ciut DMS-u.
                              A smak mamy pod znakiem słodkawo gorzkawego słodu w odcieniu żołędziowym.
                              Goryczka powiedzmy niewielka.

                              No lekkie jest, rześkie w pewnym sensie też, smak jakiś jest, alkohol niski co cieszy wielu więc chyba sukces murowany

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎