Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy minibrowar w Warszawie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Nowy minibrowar w Warszawie?

    W dzisiejszym stołecznym dodatku do Wyborczej piszą, że przy Wroniej ma powstać kompleks hotelowo-konferencyjno-usługowy, w którym:

    "nie zabraknie pubu, być może z minibrowarem, gdzie na miejscu warzono by piwo.
    - Chcemy nawiązać do ducha miejsca. Po drugiej stronie ulicy robią przecież Królewskie - przypominają projektanci."

    Ciekawe co z tego wyniknie. Nie łudzę się, że będzie tam można się napić piwa taniej, niż w Somie, ale perspektywa nowego minibrowaru jest zachęcająca - chociaż jego umiejscowienie nie wróży dobrze charakterowi tego...eee...pubu. No ale zobaczymy.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    o minibrowarze na woli słyszałem juz jakiś czas temu, ąż tu wrezcie widzę, że wszystkie plany zaczynają sie urealniać, a co do lokalizacji zła nie jest, blisko centrum, sądzę również, ze o klimat tego minibrowaru martwić sie nie trzeba, właściciele raczej na to nie pzwola )) zobaczymy tez po ile piwo będzie, trzeba tylko czekać...
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • szostak
      Gość
      • 02-2002
      • 1176

      #3
      Jedno piwo do spróbowania więcej i w zasadzie tyle, bo raczej w kompleksie handlowo-usługowym nie powstanie nic oryginalnego

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Raczej więcej niż jedno - nie będą chyba zakładać minibrowaru, żeby warzyć jeden gatunek piwa.

        Comment

        • Dudlik
          Senior
          • 11-2002
          • 269

          #5
          Brzmi kusząco, ale Soma też była kusząca do pierwszej wizyty kiedy czar prysł. Ceny wystrój no i brak firmowego szkła i podstawek. Jeśli miałoby to tak wyglądać to chyba prawdziwych piwoszy, którzy tworzą klimat nie będzie.
          Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Z tymi gadżetami Somy to też się nie mogę doczekać aż ruszą "z koksem" ale jest maly postęp. 3 dni temu widziałem prawdopodobnie 3 nowe wzory przyszłych etykiet - jeśli "wejdą" to ... eech , naprawdę piękne (do podziwiania przy wejściu do browaru).Już jakiś czas temu widziałem koszulki Somy. Niestety na razie na barmance , i jakoś nie chciała z niej wyskoczyć , ale myślę że w tym roku powinno coś ruszyć w ichniejszych birrogadżetach (taki kolekcjonerski zmysł). Odnośnie browaru od środka się nie wypowiadam bo jeszcze pożądnie go nie zlustrowałem , ale sama kamienica - poezja.
            Odnośnie tego ewentualnego kolejnego mikrobrowaru w W-wie to na razie bym się nie podniecał , bo taka wzmianka to jeszcze za mało. Sam słyszałem jeszcze o 2 takich niewypałach - drugim browarze Spiża w podziemnej części wieżowca Elektrimu (bardzo klimatyczna miejscówa ;-)i o mikrobrowarze w warszawskiej Cytadeli ( bez jaj - mam nawet skan artykułu sprzed 3 lat)
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              no właśnie - ten skan :
              Attached Files
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Cooper napisał(a)
                Z tymi gadżetami Somy to też się nie mogę doczekać aż ruszą "z koksem" ale jest maly postęp. 3 dni temu widziałem prawdopodobnie 3 nowe wzory przyszłych etykiet...
                Na pewno chodziło o etykiety, nie o wafle? Bo jeżeli etykiety to na czym będa klejone? Czy może będa w Somie butelkować piwo?
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  być moze i zaczną sprzedawać je na wynos (zresztą juz to robią, może te jak na razie dość proste wzory zastapia naprawdę czymś ładnym) mam nadzieję, ze juz nie w 2l słoikach ale moze i jakichś flaszkach, tego typu praktyki stosują np słoweńskie mikrobrowary naklejając na pokaźne butle swoje etykiety
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • pulas
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 965

                    #10
                    Cooper napisał(a)
                    Sam słyszałem jeszcze o 2 takich niewypałach - drugim browarze Spiża w podziemnej części wieżowca Elektrimu (bardzo klimatyczna miejscówa ;-)i o mikrobrowarze w warszawskiej Cytadeli ( bez jaj - mam nawet skan artykułu sprzed 3 lat)
                    Nie rozumiem o co chodzi z tym Spiżem? Jest w biurowcu elektrimu i działa. Inna rzecz to towarzystwo które tam przychdzi, ale to temat na całkiem inną dyskudję...
                    pułaś
                    ---------------------------------
                    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                    Lśni jak porzeczka krwawa
                    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                    I między bajki wkładam"

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      pulas napisał(a)

                      Nie rozumiem o co chodzi z tym Spiżem? Jest w biurowcu elektrimu i działa. Inna rzecz to towarzystwo które tam przychdzi, ale to temat na całkiem inną dyskudję...
                      działa ale tylko restauracja, piwo było dowożone z Wrocławia, były plany z warzeniem na miejscu ale nic z nich nie wyszło
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        adam16 napisał(a)

                        Na pewno chodziło o etykiety, nie o wafle?
                        Raczej etykiety. Przecież etykiet w Somie używa się od dawna. Są to wzory samoprzylepne i idą na zwrotne słoje z piwem. Ponadto twierdzę iż są to przyszłe etykiety gdyż podany był na nich adres browaru i były nazwy konkretnych piw z Somy.Miałem to zweryfikować dzisiaj ale jednak poświęciłem czas innemu browarowi , a za tydzień jest giełda więc większość Kolekcjonerów sama będzie mogła naocznie zweryfikować moje sensacyjne spostrzeżenia.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Cooper napisał(a)


                          Raczej etykiety. Przecież etykiet w Somie używa się od dawna. Są to wzory samoprzylepne i idą na zwrotne słoje z piwem. Ponadto twierdzę iż są to przyszłe etykiety gdyż podany był na nich adres browaru i były nazwy konkretnych piw z Somy.Miałem to zweryfikować dzisiaj ale jednak poświęciłem czas innemu browarowi , a za tydzień jest giełda więc większość Kolekcjonerów sama będzie mogła naocznie zweryfikować moje sensacyjne spostrzeżenia.
                          Nie wiedziałem. Jak byłem w Somie - przyznaję, całe wieki temu - nie było jeszcze etykiet. Trza się będzie o nie w takim razie wystarać.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎