Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Wigry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #31
    Albo uja żle spisałem albo jest jeszcze jedno piwo pod nazwą Wigry Beer. Bo moje miało 5,2%alk, eks.10,1% w butelce 0,5l.
    Piana zaskakująco ładna. Co ja mówię ładna. Po prostu piękna, gładziutka.
    Lekko słodkawe było. I leciutko mętnawe. Dobre.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • sopista
      Senior
      • 01-2003
      • 1747

      #32
      Przejrzałem zbiory i objawiły się same ciekawostki.
      Wigry - 10,5 ekstr.wag. i 5,5 alk. obj.
      Wigry Beer - 12,1/6,2; 12,5/6,2 i 13/6,2. Oczywiście to w szkle.
      Jak widać mam jeszcze duże braki w etykietach bo np 10,1/4,7
      i 10,1/5,2 brak.
      A może ktoś ma w nadmiarze?
      Last edited by sopista; 09-12-2003, 10:13.

      Comment

      • podziak
        Gość
        • 04-2004
        • 1

        #33
        pracuje w hotelu koło suwałk miasta gdzie jest produkowane piwo wigry. Tak normalnie to u nas pija ja tylko purki w bramach, ale jak przychodzi sezon to turysci pochłaniają ja tonami. i ja tego zaq zadne skarby świata pojąć nie moghe dla czego sie tajk dzieje.

        Moja ocena: [1.925]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------

        Comment

        • Andrewbrw
          Senior
          • 03-2004
          • 932

          #34
          Może dlatego że purki w bramach piją je dlatego że jest tanie, a turyści chcą skosztować lokalnego piwka?

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #35
            [QUOTE]podziak napisał(a)
            [B]pracuje w hotelu koło suwałk miasta gdzie jest produkowane piwo wigry. Tak normalnie to u nas pija ja tylko purki w bramach, ale jak przychodzi sezon to turysci pochłaniają ja tonami. i ja tego zaq zadne skarby świata pojąć nie moghe dla czego sie tajk dzieje.


            być może musisz mieć szersze horyzonty Piwo to pijałem przez cały tydzień będąc nad Wigrami i było po prostu znakomite. Ma swój charakterystyczny smak który może komuś nie odpowiadać ale na pewno jest to piwo dobre i ja raczej nie rozumiem jak można twierdzić, że "nie wypije tego za żadne skarby". Na pewno jest bardziej warte do wypicia od Tyskiego czy Żywca.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #36
              Kolor : jasny słomkowy.
              Nagazowanie : odpowiednie, bąble prędko i zdecydowanie ulatują ku powierzchni.
              Piana : początkowo bardzo gęsta, szybko jednak opada, przeradzając się w gruboziarnistą, cieniutką warstwę na powierzchni trunku.
              Zapach : lekka gorycz, niezbyt zdecydowany, słodowy.
              Smak : goryczkowy, niestety zbyt wodnisty. Ta przyjemna goryczka powoduje, że ręka sama lgnie do kufla.

              Testowane piwo przelałem do kufla z czarnej puszki(patrz zdjęcie slavoy'a), na której widniał(poza nazwą wytwórcy, poj., etc.)następujący parametr: Alk. 4,7 %obj.

              Ocena końcowa : mimo, że producent nie podał na opakowaniu danych dotyczących ekstraktu, daje się wyczuć, że piwo jest dość rzadkie. Mimo to ma w sobie coś urzekającego, coś, co powoduje, że na pewno złożę mojemu "dostawcy" kolejne zamówienie na jego regionalne piwo(a).
              Powiem krótko : nie męczyłem się z wypiciem tego trunku. Wbrew innym opiniom - polecam gorąco.
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny, ciemna słomka [4]
                Piana: ot, zaskoczenie - gesta i długo się utrzymująca [4]
                Zapach: lekko słodo(wa)wy [3.5]
                Smak: bardzo przyjemna goryczka z drożdżową nutką - coś colubię [4.5]
                Wysycenie: poprawne [3.5]
                Opakowanie: gustowna puszka, podoba mi się motyw architektoniczny [4.5]
                Uwagi: Zakupiłem w malym sklepiku w DG-Ząbkowicach i wypiłem z przyjemnością, Mimo że z puszki - nie zanotowałem cynowego posmaku. Drugie już chłodzi się w lodówce.

                Moja ocena: [4.025]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Strasznie blady kolor. Ledwie złoty bym powiedział [3.5]
                  Piana: Nawet gęsta i utrzymuje sie dość długo gęsty kożuszek. [4]
                  Zapach: Nie lubię takiego zapachu. Posłodzona woda. A fe dobrze że chociaż lekko chmielem zalatuje. [3]
                  Smak: Słodkawy bez chmielowych złudzeń nawet. Lekko alkoholowy. Nudnawy ale nienajgorszy. Gasi pragnienie. [3.5]
                  Wysycenie: Gazu ledwo co. Ocene utrzymuje na nienajgorszym poziomie tylko to, że gaz jest w stanie kozuszek utrzymać. Bo go zarówno słabo czuć w ustach jak i widać. [3]
                  Opakowanie: Puszka nawet sensowna. Fajnie, że zamieścili na niej zarys tego klasztoru z wyspy na jeziorze Wigry. Szkoda tylko, że nie podają ekstraktu i że napis "Wigry" jest taki jakiś rozjechany. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.375]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: blady! jasno słomkowy; oj dawno tak marnego koloru w piwie nie wiedziałem; [1]
                    Piana: przy nalewaniu wydaje się być obfita, ale bardzo szybko znika to śladowej mgiełki na powierzchni; [1.5]
                    Zapach: chrakterystyczny dla piw z północnego, ale dużo mniej intensywny; [2.5]
                    Smak: piwo niesamowicie rozcieńczone, chyba poniżej 8 blg, bo czuć jedynie rozpuszczone wodą ślady posmaku słodowego, zero goryczki; [1]
                    Wysycenie: słabe, by nie rzec jakby go wogóle nie było. w pierwszym łyku jeszcze czuć, że jest ale potem to już absolutnie znikło do zera. [1.5]
                    Opakowanie: brak zawartości ekstraktu, reszta raczej przystępna; [3.5]
                    Uwagi: przy braku zawartości ekstraktu na puszce spodziewałem się z wielkości alk. że jest to 9-tka i czasem takie piwa też są pijalne. to absolutnie nie do powtórzenia, tym bardziej za taką cenę - 1.99!

                    Moja ocena: [1.725]

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy jasny. [3]
                      Piana: Strasznie marna, dziurawa. Ledwo się wzniosła a już gwałtownie zaczęła opadać poczym znikła bez śladu. Wszystko to trwało nie dłużej niż 30sek. [2]
                      Zapach: Intensywny delikatnie chmielowy z dominujacą nutą słodową [2.5]
                      Smak: Z czasem wyczuwalna odrobina słodyczy przeplatająca sie z goryczką. Pozatym wodniste. [2]
                      Wysycenie: Da sie wyczuć podczas przełykania [2]
                      Opakowanie: Ładna czarna puszka z wizerunkiem wigierskiego klasztoru oraz zapewnie jeziora Wigry. Miałem okazję tam być podczas pobytu na mazurach. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.275]
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎