Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Siemion Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pIvo
    Senior
    • 10-2002
    • 290

    #16
    Siemion z Siemianowic?!

    hmmm, piwo jest wynikiem uczestnictwa w giełdzie krakowskiej.

    Wygląd zewnętrzny - zdecydowanie niezechęcający, postać tytułowego Siemiona, nie jest powszechnie znana ;-), piana na początku obfita, niestety szybko się strzępi a początkowe pechęrzyki, są bardzo duże... Kolor jasny, nie zapowiadający zapachu, który jest... frapujący i zaskakująco przyjemny. Smak początkowo przyjemny, rześki, niestety przechodzący w - o zgrozo - nieco stęchły i niestety także metaliczny. Piwo które warto spróbować, by upewnić się, że nawet tanie piwo (oceniam po etykiecie i marce), może być, mimo wad, interesujące, a nawet... frapujące!
    http://kapsle.w.interia.pl

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
      adamie16 z całym szacunkiem, ale nabrałem z giełdy tochę piwek i wydaje mi się, że to nie było od ciebie a od rzeczonego Kiszota. niemniej nie stoi na przeszkodzie nic, by inne piwka śląskie dzięki twojej uprzejmości dystrybuować w Krakowie.
      Dostałeś ode mnie dwa Racibory (czerwonego i zielonego) oraz jednego Siemiona. Zdrowie
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #18
        jeszcze raz thx i twoje zdrowie najlepiej raciborem

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny, złocisty, odpowiedni do nieujawnionego ekstraktu w okolicach 10 Blg. [4]
          Piana: zła, początkowo tworzyła nawet okazałą warstwę, lecz po kilkunastu sekundach tworzące ją średnie pęcherzyki zredukowały się do symbolicznej obrączki, a i ta wkrótce zupełnie znikła. [2]
          Zapach: przyjemny, przede wszystkim chmielowy, w tle czuć lekko słód i owocowe aromaty. [4]
          Smak: dobry i przyzwoity - podobnie jak w zapachu na pierwszym planie mocno zaakcentowany chmiel, a w tle akcenty słodowe i lekka nutka słodkości. [4]
          Wysycenie: początkowo mocne i orzeźwiające, lecz pod koniec picia ledwie dostateczne. [3]
          Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety delikatnie mówiąc przeciętny, zwłaszcza ten tytułowy Siemion jakby żywcem przeniesiony z komiksu, kapsel uniwersalny, złoty. [3]
          Uwagi: Interesujące, acz bardzo nierówne piwo. Na jednym biegunie wyróżniające się: barwa, smak i zapach, a na drugim przeciętne nasycenie i raczej fatalna piana. Trzeba je próbować co jakiś czas. Może kiedyś i nawet z siemianowickiego browaru.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            #20
            2,5 miesiąca po terminie.

            Bardzo przyzwoite piwo. Wzbraniałem się trochę z degustacją, bo - szczerze mówiąć - odstaraszałą mnie trochę etykieta

            Przyjemna , mocna goryczka, solidne nasycenie, bogaty aromat(chmiel, kwiaty, słód delikatna rybka? ) dobrze się komponują.
            Bardzo mi zasmakowało. Cieszę się podwójnie, bo z następną degustacją nie muszę się wstrzymywać , a raczej oczekiwać do marca...przyuważyłem je niedawno na Piastowskie we Wrocławiu.
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • asceta
              Junior
              • 01-2003
              • 6

              #21
              Ciekawą sprawą jest, że w Raciborzu nie ma Siemiona. Są tylko Racibory ew. Bizony.

              Racibory- dla Racibora i okolic
              Siemiony dla Siemianowic.

              Wygląda na to, ze browar Racibórz produkuje piwo które udaje dwa rózne piwa regionalne.

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Siemion Pils jest w tej chwili zdecydowanie bardziej słodowy (dziś piłem).
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎