Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kranik na keg 19 L - wyszynk piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Alchemych
    Senior
    • 12-2003
    • 349

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
    To dość oczywiste...
    Dla mnie to była nowość

    Comment

    • Wielki_B
      Senior
      • 02-2005
      • 1968

      #17
      I jeszcze jedna sprawa:
      mój lager miał niewiele ponad miesiąc od uwarzenia. Wydaje mi się, że pozbawiony był posmaków zielonego piwa, ale to może być subiektywne.
      W każdym razie piwo było fermentowane w niskich temperaturach 8,7, 4, st. C, a na jakieś 10 dni przed imprezą wstawiony do temperatury 0 st. C (był śliczny szron na pokrywce). I dobrze to wpłynęło na jakość piwa.

      Comment

      • Alchemych
        Senior
        • 12-2003
        • 349

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B
        I jeszcze jedna sprawa:
        mój lager miał niewiele ponad miesiąc od uwarzenia. Wydaje mi się, że pozbawiony był posmaków zielonego piwa, ale to może być subiektywne.
        W każdym razie piwo było fermentowane w niskich temperaturach 8,7, 4, st. C, a na jakieś 10 dni przed imprezą wstawiony do temperatury 0 st. C (był śliczny szron na pokrywce). I dobrze to wpłynęło na jakość piwa.
        Dla lagera takie 0 st. C to może być, a nawet dobrze jak jest. Mój ostatni lager na cichej stał też w podobnej temperaturze. Natomiast smak nie powiem żeby zwalał z nóg. Ten sprzed roku który próbowałeś na pierwszym spotkaniu w Pszowie był czymś co niewątpliwie powtórzę. Zacieranie podobne ale drożdże były inne. Być może to zrobiło swoje...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎