Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem BrowarBiz ponieważ jest jednym z najciekawszych, żywych źródeł wiedzy, informacji, aktualności o piwie.
Telek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 10-10-2012, 16:32
Yedyny Yedyny is offline
Member

Miejscowość: Głogów
Standardowy Porcelanki - jak odzyskać napisy?

Zapraszam na zmontowany krotki filmik instruktazowy. Porcelanka jest bardzo rzadka (niedawno wyszla z wykopu), tak wiec jestem dumny ze swojej pracy

http://www.youtube.com/watch?v=6ATkm...ature=youtu.be
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2012, 17:13
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is online now
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Filmik instruktażowy a la niemiecki serial kolegi Bierskody nt renowacji starych podstawek na tej samej stronce
Fajnie Ci to wyszło. Niektóre egzemplarze mają jednak tak płytkie "wżery" po farbie że nawet ołówek/kredka ledwo podkreślają dawne napisy a przecież trzeba jeszcze wytrzeć pobrudzone tło i wtedy efekt nie jest zadawalający, ale to raczej mniejszość porcelanek i większość da się bardzo fajnie odświeżyć w sposób jak pokazałeś. Czesto pozatym trudno nawet ustalić jakiego koloru tzn czy czarne, czerwone lub niebieskie były napisy.
Przykładem mogą być tutaj 2 dosyć rzadkie sztuki a szczególnie ta ze składu piw firmy Szenic. Obie raczej sprzed 1918 roku. Celowo nie podkręcałem nasycenia koloru w programie graficznym ażeby było widać "kruchość" tego odtworzonego nadruku.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg porcelanki.jpg (13,9 KB, liczba wyświetleń: 245 )

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2012, 17:57
Fotka Użytkownika: dryx
dryx dryx is offline
† 1966-2017 Piwosz w Raju

Miejscowość: Cieszyn
Standardowy

Dobra instrukcja dla kolekcjonerów porcelanek.
Jednak trzeba miec materiał porównawczy, bo skąd wiadomo jaki kolor napisów.
Filmik ok, ale to ścieżka dźwiękowa to porażka. Najlepiej jak by był komentarz słowny.
Odpowiedz cytując
Stare 13-10-2012, 18:19
Fotka Użytkownika: banasrobert
banasrobert banasrobert is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
Filmik instruktażowy a la niemiecki serial kolegi Bierskody nt renowacji starych podstawek na tej samej stronce ....
podeślij link bo jakoś nie mogę znaleźć
Odpowiedz cytując
Stare 13-10-2012, 19:17
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is online now
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

najedź kursorem na ten brązowy napis a następnie kliknij lewym przyciskiem w myszce

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie

Cooper edytował/a post 13-10-2012 o godz. 19:19.
Odpowiedz cytując
Stare 13-10-2012, 19:49
Fotka Użytkownika: anteks
anteks anteks is offline
maruda

Miejscowość: opalenica
Standardowy

Film z porcelankami wygląda jak by puszczony od tyłu a napisy były zamazywane

Odpowiedz cytując
Stare 22-04-2019, 21:31
mor842 mor842 is offline
Member

Standardowy

Z racji wejścia w posiadanie kilkunastu porcelanek drogą wykopu pozwolę sobie odkopać temat i o coś kolegów/koleżanki zapytać.

Jeśli mam porcelankę z nieczytelnym kolorowym napisem i wiem jakiego on był koloru to czy taki sam zabieg jak powyżej można wykonać za pomocą kredek?

Jeszcze kwestia lakierowania. Nie zostają zacieki? Ewentualnie czy jest jakiś patent na usuniecie nadmiaru lakieru bez ryzyka uszkodzenia świeżo odzyskanego napisu?
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie