Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Orkiszowe z Czosnkiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #16
    Zapach odrzucający, ale smak... Bardzo ciekawy. O ile w pierwszym momencie dominuje czosnek, o tyle po chwili przebija się nienachalna słodowość. Baaardzo ciekawe piwo, na pewno nie jako piwo sesyjne, ale ciekawostka - czemu nie? Jestem ciekaw, jak smakowałoby do obiadu, trzeba będzie spróbować.

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #17
      Nie piłem, ale to najbardziej odważna nazwa, a może i receptura roku.

      Comment

      • crocco
        Senior
        • 12-2010
        • 590

        #18
        Nie wiem co piłem ,ale wczoraj trafiła mi się kiszona kapusta z czosnkiem.To nie przypominało tego co piłem i chwaliłem wcześniej.
        Last edited by crocco; 12-11-2012, 17:32.

        Comment

        • GRNDpa
          Senior
          • 02-2012
          • 197

          #19
          Póki piwo jest dobrze schłodzone to jest nieźle... nawet bardzo dobrze. Gorzej, kiedy z czasem się ogrzeje. W smaku spoko do końca, ale ostatnie ćwierć wypiłem na wydechu.
          Lubię placki

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            Aromat gigantycznie przeczosnkowanych ogórków małosolnych podanych w misce wypełnionej piwem.
            Smak zaskakująco piwny, nuta czosnku jest delikatna i nie nachalna. Reszta to po prostu (mniej lub bardziej) zwykłe Orkiszowe.
            Piwo spokojnie można wypić choć jest to raczej przyjemność na pograniczu perwersji

            Wielkie brawa i ukłon głęboki aż do kolan (taka forma, kiedyś byłby do kostek) za zrobienie tego czegoś. Po wszystkich (pewnie tylko naszych) kpinach, szyderach, podpuchach i propozycjach Śledzia w Piwie, Piwa Ogórkowego, Ciemnego ze Smalcem i Skwarkami dali nam to o co wołaliśmy
            Nie wierzę aby to się przyjęło ale liczę, że po takim pomyśle, browar gotów jest iść kontrowersyjną drogą i wypuścić prawdziwego pilsa a nie JMCh

            Comment

            • dreads
              Basowy
              • 09-2009
              • 520

              #21
              Ok, teraz juz wiem, ze nie wszystko powinno sie wkladac do piwa. Sprobowales Browarze Kormoran, fajnie, ryzyko podjete, ale ja wiecej nie kupie tego wynalazku, mam nadzieje, ze wiecej tego nie uwarzycie. Z trudem dopilem do konca, zapach czosnku od polowy szklanki byl juz strasznie meczacy. W smaku o dziwo prawie go nie bylo czuc. Mam nadzieje, ze nikt juz nie sprobuje podazyc ta droga, aczkolwiek sledziowe mogloby sie przyjac aaa, u mnie nie bylo kiszonej kapusty, ani innych wad.

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #22
                Za sam pomysł powinna być kara śmierci i to w starym stylu, z wykwalifikowanym katem w roli głównej. Ze realizację... Sam nie wiem, nie przychodzi mi do głowy nic adekwatnie bolesnego.
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #23
                  Twoja opinia jest z wiadomych względów tendencyjna. Ale możesz być pewien, że degustacja tego piwa cię nie ominie, oj nie ominie. Będziesz musiał mocno pilnować swojego szkła na zlocie.

                  Comment

                  • MLT
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 1045

                    #24
                    Sam jestem zaskoczony swoja opinią, ale piwo oceniam pozytywnie. Zapach mocno czosnkowy, ale w smaku czosnek komponuje sie dobrze z piwem dając dodatkową przyjemną goryczkę (taką w drugim tle). Ciężko mi było sie przełamać by otworzyć to piwo, a jak już to zrobiłem to poszło jak z płatka. Ludzie to naprawdę da sie wypić!

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #25
                      Bardzo ciekawe i zaskakujące. Mi smakowało. Zapach rewelacja.
                      Ale ja lubię czosnek i w czasie przeziębienia wspomagam się nim. Teraz kanapkę z czosnkiem będę mógł popić piwem z czosnkiem
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Kamień
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 361

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Blada, jasna słomka. Leciutko opalizuje. Nie wygląda zbyt zachęcająco. [2.5]
                        Piana: Niewysoka, ale drobna, oblepiająca szkło. [4]
                        Zapach: Absolutnie nie dziwi mnie, że ktoś, wąchając to piwo, stwierdzi kategorycznie, że nie weźmie go do ust. Piwo ma kwaśno-czosnkowo-ogórkowy zapach wody spod solidnie czosnkowych ogórków kiszonych. Przysiągłbym, że czuję nawet chrzan! [2]
                        Smak: W smaku czosnek nie jest tak wyraźny jak w zapachu. W piwie przede wszystkim daje się wyczuć zbożowy posmak słodu, z lekko wytrawną końcówką i bardzo słabą nutą kiszonego ogórka. Bardzo delikatny, retronosowy (ależ mądre słowo :P) aromat czosnku nie jest wcale nieprzyjemny, ale definitywnie kojarzy się z czymś obcym dla piwa. [3.5]
                        Wysycenie: Umiarkowane, raczej średnio niskie, niż wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Biała etykieta jest bardzo dobrze dobrana, widnieją na niej główki czonsku, ale napis "z czosnkiem" nie jest widoczny z daleka... Ale, ogólnie rzecz biorąc, szata graficzna jest bez zarzutu. [4.5]
                        Uwagi: Zapach i wygląd tego piwa są kiepskie i raczej odpychają niż zachęcają do konsumpcji. Smak wcale nie jest zły, ale całkowicie się przekonałem, że taka kompozycja to zupełnie chybiony pomysł. Według mnie, jedyne co mogłoby uratować taki pomysł na piwo (tak bardzo odważny, albo wręcz szalony!) to pójście w zupełnie bezkompromisowe ekstremum w smaku i zapachu. A tak - zapach jest bardziej kiszony niż czosnkowy, a w smaku czuć raczej delikatny powiew, bez odrobiny cenionej przez miłośników czosnku pikantności.

                        Moja ocena: [3.075]

                        Comment

                        • qlpin
                          Senior
                          • 09-2011
                          • 105

                          #27
                          czosnek, czosnek i jeszcze po trzykroć czosnek!

                          zapach-->czosnek
                          smak-->czosnek, daleko czają się delikatne akcenty słodowe, na zakończenie lekka goryczka cały czas towarzyszy temu czosnek!

                          wrażenia--> trudno powiedzieć, zapach odrzuca, smak z początku intryguje potem można się przyzwyczaić. Weszło dość szybko i sprawnie. Traktuje to piwo czysto w kategorii ciekawostki, teraz czekam na Sahti od Pinty i więcej wynalazków na ten rok nie przewiduje...

                          Comment

                          • remikola
                            Senior
                            • 06-2011
                            • 188

                            #28
                            Zdecydowanie dla tych, co uwielbiają czosnek - ja zaledwie lubię i nie dałem rady, żona wypiła ze smakiem. Może w Grecji zrobiłoby furorę, tam dopiero czosnkują!
                            Pivo je gorivo!

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny i klarowny.Piwo powinno być chyba bardziej mętne skoro jest niefiltrowane. [3]
                              Piana: Bardzo gęsta i zwarta,lepi się do szkła.Utrzymuje się dosyć długo. [4.5]
                              Zapach: Dla mnie wcale nie jest taki mocny.Czytając inne opinie myślałem,że będzie ekstremum a tu nie.Czosnek jest wyczuwalny,ale tak przecież miało być.Skoro jest to orkiszowe z czosnkiem to nie może pachnąć maliną.Ja bardzo lubię czosnek i akurat w takim piwie stężenie zapachu jest odpowiednie. [4.5]
                              Smak: W smaku czosnek jest ledwo wyczuwalny.Przypomina trochę zwykłe Orkiszowe.Lekko za kwaśne.Spodziewałem się więcej czosnku. [4]
                              Wysycenie: Odpowiednie i na pewno nie będzie się od niego czosnkowo bekało.Kto chce się całować może przed tym bez obaw je wypić. [4.5]
                              Opakowanie: Jedne ze słabszych od Kormorana.Dałbym jednak jakieś kolory.Kolor czosnku na etykiecie jest biały,tak jak z Chin,a miał być z Warmii. [3]
                              Uwagi: Należy się pochwała za odwagę.Ja do tego piwa na pewno jeszcze wrócę.

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              • Horse1963
                                Senior
                                • 06-2009
                                • 547

                                #30
                                Smaczne. Kupiłem kilka buteleczek na zapas, bo raczej nie będzie to piwo często warzone.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎