Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 22-06-2013, 15:31
Fotka Użytkownika: pioterb4
pioterb4 pioterb4 is offline
Senior

Miejscowość: Bydgoszcz/Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PiwnicaZamkowa Wyświetlenie odpowiedzi
Proponuję zajrzeć na nowy piwny blog. Czytam go z przyjemnością.
Krzysztof
http://birofil.wordpress.com/
Rozbawiła mnie dyskusja w komentarzach pomięzdy autorem bloga a Masonem, pod jednym z artykułów na temat IPA Artezana. A szczególnie stwierdzenie "źródła nie są zgodne co do chmielenia IPA", by za chwilę dostać strzał "które to źródła?"
Odpowiedz cytując
Stare 25-06-2013, 09:29
Fotka Użytkownika: boundrose
boundrose boundrose is offline
Junior

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
Rozbawiła mnie dyskusja w komentarzach pomięzdy autorem bloga a Masonem, pod jednym z artykułów na temat IPA Artezana. A szczególnie stwierdzenie "źródła nie są zgodne co do chmielenia IPA", by za chwilę dostać strzał "które to źródła?"
Disclaimer: Jestem autorem tego nieszczęsnego bloga

Odnośnie tego "strzała w twarz" to zwyczajnie nie chciałem już ciągnąć tej dyskusji. Byłoby to jak bronić kilku detali, podczas gdy general picture przedstawiony przez Pana Marcina Chmielarza był rzeczowy i poprawny. Całość może bawić - jak najbardziej! , ale mam nadzieję, że jest to zrozumiałe, że nie było sensu bronić Jasnej Góry

Jeśli jednak, wywołany do tablicy, miałbym rozwinąć swoje enigmatyczne stwierdzenie "źródła nie są zgodne" to odesłałbym swojego interlokutora chociażby do dyskusji odnośnie "Czy Hodgson wynalazł metodę chmielenia Dry Hopping?" Dla przykładu tutaj ktoś mierzy się z tym problemem by po przeanalizowaniu różnych źródeł dojść do odpowiedzi, w stylu: "Maybe."
Tak to niestety często wygląda. Każde opracowanie na temat chmielenia IPA, to często kolejna perspektywa na ten temat.

boundrose edytował/a post 25-06-2013 o godz. 09:31.
Odpowiedz cytując
Stare 09-08-2013, 22:48
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Życie jest pełne niespodzianek. Żyje sobie człowie spokojnie, a tu myk - i niespodzianka. Taka właśnie zaskoczyła mnie dzisiaj. Otóż dopadł mnie kolejny blog piwny. Wiadomo - rewolucja. Jedni robią piwo, inni gadają. Mniej lub bardziej bez sensu. Tenże blog jest właśnie z gatunku tych ostatnich. Autor, który - jak sam o sobie pisze - piwowarem nie jest, za to koneserem też nie, na dodatek potrafi wybierać piwo 20 minut i nie wybrać, wziął się za nauczanie maluczkich. Dobrymi chęciami jest co prawda piekło wybrukowane, ale mniejsza z tym.

Dzisiaj wziął na warsztat naszą dyskusję Nowe browary, nowe piwa i co z tego?. W prostych, męskich słowach rozprawił się z wszystkimi, którzy mają własne zdanie, odmienne od opinii autora blogu. Najogólniej rzecz biorąc są idiotami, padło również nazwisko "Macierewicz", które prawdopodobnie wg blogera jest najgorszą obelgą, jaką można publicznie kogoś obrzucić. W sumie można by wzruszyć ramionami, w końcu wariatów jest na pęczki, ale nie sposób oprzeć się wrażeniu, że piwna reolucja uaktywniacrównież takich, od których lepiej trzymać się z daleka.

Sam felieton wg mnie jest słaby, jego konstrukcja oparta jest na męczących drwinach bez krzty merytoryki. Cytując klasyka można powiedzieć, że autor stracił okazję, żeby siedzieć cicho. Pozostaje nadzieja, że jego blogerska aktywność szybko mu się znudzi.

http://www.piwolucja.pl/felietony/no...a-i-co-z-tego/

Krzysiu edytował/a post 09-08-2013 o godz. 22:50.
Odpowiedz cytując
Stare 09-08-2013, 22:58
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Mój zarzut że trolluje zakończył się banem.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg son-i-am-disappoint-thumb.jpg (14,8 KB, liczba wyświetleń: 466 )
Stare 09-08-2013, 23:15
Fotka Użytkownika: chemmobile
chemmobile chemmobile is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław/Lwówek Śląski
Standardowy

@zgoda
Hahaha, normalnie gimbaza, jak to się w slangu mówi. Spójrz na jego zdjęcie - to jeszcze młodzian nieopierzony myślący pewnie, że przerósł mistrzów, uzyskał czarny pas i nirwanę w kategorii "Piwo"

@Krzysiu
Platformy blogowe umożliwiły łatwą publikację w internecie tego, co się myśli, bez konieczności znajomości programowania stron internetowych. Teraz każdy może pisać co chce, nawet największe durnoty i robić z siebie pajaca, a i tak znajdzie wiernych "czytelników".
Szkoda czasu na czytanie tekstów osoby, której nie podobało się "hejtowanie" na b.bizie, więc założył sobie bloga, aby... hejtować na własnym podwórku na b.biz

chemmobile edytował/a post 09-08-2013 o godz. 23:16.
Odpowiedz cytując
Stare 09-08-2013, 23:18
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Nieskromnie i z samouwielbieniem podeprę się własnym tekstem z pierwszego postu:
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
(...) - szkoda promować te słabe teksty jakimi w większości raczą nas blogerzy
(...)

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 03:15
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is online now
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
jak sam o sobie pisze - piwowarem nie jest, za to koneserem też nie, na dodatek potrafi wybierać piwo 20 minut i nie wybrać,
I nie lubi jak piana na piwie sie dlugo utrzymuje
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 08:22
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
Teraz każdy może pisać co chce, nawet największe durnoty i robić z siebie pajaca, a i tak znajdzie wiernych "czytelników".
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
szkoda promować te słabe teksty jakimi w większości raczą nas blogerzy...
Jest w tym wiele racji, ale z drugiej strony nie godzi dać się bezkarnie obrażać. Fejsbuk daje przy tym możliwość wyeliminowania niewygodnych wpisów jednym kliknięciem i zablokowania protagonistów, co na forach wymaga interwencji admina. Trudno więc polemizować z gościem tam, gdzie ma najwięcej widzów, bo po prostu usuwa wpisy.
Stare 10-08-2013, 09:15
Fotka Użytkownika: franekf
franekf franekf is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Standardowy

To jest piękne - z jednej strony ludzie żądają wolności wypowiedzi, i korzystają z niej (piszą blogi itp), z drugiej strony sami najchętniej by ją innym ograniczali (kasowanie komentarzy z polemiką). To chyba pochodna bezstresowego wychowania.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 09:42
Fotka Użytkownika: Marusia
Marusia Marusia is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice - wieś k. Wro
Standardowy

Hehe, Krzysiu, dzięki za zwrócenie uwagi na to cudeńko. Najbardziej rozbawiło mnie właśnie przeniesienie dyskusji w celu pohejtowania w samotności
Rewolucja, jak to rewolucja, masa szlamu na wierzch wypływa na jej fali, teraz wszyscy myślą że "piwo" i "browar" to takie magiczne rzeczy, na których się zrobi karierę albo niesamowite siano bez większego wysiłku.
Czas wszystko zweryfikuje.

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
OWOCE DO DŻEMU - CHMIEL DO PIWA!!!!

Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 11:07
Fotka Użytkownika: Marcin_wc
Marcin_wc Marcin_wc is offline
Senior

Miejscowość: Wólka Kosowska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
Jedni robią piwo, inni gadają. Mniej lub bardziej bez sensu. Tenże blog jest właśnie z gatunku tych ostatnich. Autor, który - jak sam o sobie pisze - piwowarem nie jest, za to koneserem też nie
W temacie na browar.bizie jest podobnie, autor wątku nie jest piwowarem,o piwie ma niewielkie pojęcie, a w postach kłamie. Kolejnym kwiatkiem są Twoje wypowiedzi, o "rewolucji" gadasz sporo i często, a nawet nie piłeś piw, które są jej dziećmi. Fajnie się pośmiać z durnego bloga, ale akurat w tym jednym temacie browar.biz nie ma zbyt wiele do zaoferowania.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 11:31
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
W temacie na browar.bizie jest podobnie, autor wątku nie jest piwowarem,o piwie ma niewielkie pojęcie, a w postach kłamie.
piwowarem nie jestem ok,
może wg Ciebie o piwie mam niewielki pojęcie, ok, zdanie swoje możesz mieć

Natomiast zarzucanie mi kłamstwa, to już przesada, proszę zacytować mi moje słowa w których wg Ciebie kłamię
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 11:45
Fotka Użytkownika: iron
iron iron is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - wioska rybacka
Standardowy

Mnie najbardziej ubawił ten fragment inkryminowanego (trudne słowo, nieco drewniane) bloga:
"Nie wracajmy do czasów komuny, których nie zaznałem, ale nasłuchałem się już w życiu o nich. Czy na półkach musi stać tylko Żywiec, Tyskie i – od czasu do czasu – Carlsberg"

Autor chyba źle słuchał, bo nie przypominam sobie by półki za komuny były zawalone Żywcem, Tyskim i od czasu do czasu Carlsbergiem

iron edytował/a post 10-08-2013 o godz. 11:48.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 11:51
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
Mnie najbardziej ubawił ten fragment:
"Nie wracajmy do czasów komuny, których nie zaznałem, ale nasłuchałem się już w życiu o nich. Czy na półkach musi stać tylko Żywiec, Tyskie i – od czasu do czasu – Carlsberg"

Autor chyba źle słuchał, bo nie przypominam sobie by półki za komuny były zawalone Żywcem, Tyskim i od czasu do czasu Carlsbergiem
Tak to bywa gdy ktoś się wypowiada w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia.
Żywiec za komuny to był rarytas, Okocim też, piw prawie nigdy nie było, a gdy były gdzieś rzucone i po cynku od znajomego to jeździło się specjalnie po zakupy nawrt do sąsiednich dzielnic. I to po warunkiem, że zakup piwa nie był limitowany (np u mnie było max 5 butelek na głowę w osiedlowym sklepie), lub piwo nie było kaucjonowane (zakup tylko tylu piw ile miałes butelek zwrotnych).
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 11:58
Fotka Użytkownika: iron
iron iron is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa - wioska rybacka
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
Tak to bywa gdy ktoś się wypowiada w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia.
Żywiec za komuny to był rarytas, Okocim też, piw prawie nigdy nie było, a gdy były gdzieś rzucone i po cynku od znajomego to jeździło się specjalnie po zakupy nawrt do sąsiednich dzielnic. I to po warunkiem, że zakup piwa nie był limitowany (np u mnie było max 5 butelek na głowę w osiedlowym sklepie), lub piwo nie było kaucjonowane (zakup tylko tylu piw ile miałes butelek zwrotnych).
Pod koniec lat 80tych luksus był w Hali Kopińskiej - zawsze było jakieś piwo - albo coś z Browarów Warszawskich, albo Warka, albo Leżajsk. A czasem, to nawet był wybór
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 12:16
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Ale jesteście starzy

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 12:22
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Tam nie bywałem, kręciłem się głównie na Woli, poza nią, na zakupy jeździłem na Żoliborz do Megasamu (jak babcia dała wnuczkowi cynk, że piwo przywieźli i żebym jej kupił piwo do włosów ) lub czasem do Samu na parterze Smyka, tam czasem bywał Okocim z rozlewni w Dębicy, Leżajsk no i długo stał puszkowany BIP z Jugosławii, chyba jak mnie pamięć nie myli za 35 zł, na tego wtedy mnie stać nie było
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 13:20
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Myśmy w nieodległym przecież Wołominie mieli wybór pić co jest, albo nie pić. Poza dniami, kiedy piwa nie było. Raz tygodniu Królewskie, 3 razy w tygodniu Nadbużańskie, w pozostałe dni piwo było tylko w 2 barach, do których strach było wejść.
Stare 10-08-2013, 13:31
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

4 dni picia i starczy

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 14:48
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
W temacie na browar.bizie jest podobnie, autor wątku nie jest piwowarem,o piwie ma niewielkie pojęcie, a w postach kłamie.
Byłoby wskazane, abyś zarzut kłamstwa przyjamniej uprawdopodobnił. Ja akurat sądzę, że becik ma o piwie większe pojęcie, niż ty i za chudy w uszach jesteś, żeby szastać takimi pomówieniami.

Cytat:
Kolejnym kwiatkiem są Twoje wypowiedzi, o "rewolucji" gadasz sporo i często, a nawet nie piłeś piw, które są jej dziećmi.
To kolejny przykład twojej o czymś, czego w ogóle nie rozumiesz. Spróbuję to zobrazować:
a) przenośnią: żeby ocenić budynek teatru, nie muszę oglądać w nim wszystkich przedstawień.
b) łopatologicznie: nie oceniam piw, tylko pewne zjawiska społeczne.
Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno. Jaśniej już wytłumaczyć nie potrafię.

Cytat:
Fajnie się pośmiać z durnego bloga, ale akurat w tym jednym temacie browar.biz nie ma zbyt wiele do zaoferowania.
Z durnoty zawsze fajnie się pośmiać i ja sobie chwalę, że browar.biz niewiele daje tego typu powodów do śmiechu.

Zwrócę uwagę, że było tu kilku takich, którym się zaczęło wydawać, że są alfą i omegą. Poczuli się niedocenieni i poszli sobie w cholerę. Dziś nikt już o nich nie pamięta, a forum ma się całkiem nieźle.
Stare 10-08-2013, 16:42
Fotka Użytkownika: Marcin_wc
Marcin_wc Marcin_wc is offline
Senior

Miejscowość: Wólka Kosowska
Standardowy

Proszę bardzo:

http://browar.biz/forum/showpost.php...0&postcount=62

Do Becika: Najpierw zakładasz wątek, w którym piszesz, że oceniasz na podstawie tego, czy piwo Ci smakuje, a potem twierdzisz, że jesteś obiektywny. Do oceny obiektywnej są odpowiednie ramy, wytyczne styli i są szkolenia gdzie można się nauczyć w miarę obiektywnie oceniać piwo. Nejednokrotnie pisałeś, że nie masz zamiaru tak oceniać piwa i widać w tym konsekwencję.

Krzysiu, mogę przypomnieć temat Widawy, gdzie wypowiadałeś się bardzo krytycznie o piwie, którego nie piłeś.

Było kilku, którzy sporo wnosili, a ich nie ma. Między innymi prawie żaden przedstawiciel, czy pracownik browaru się nie wypowiada, a dawali oni nam o wiele więcej informacji niż wałkowane już 100 razy wyśmiewanie rewolucji. Był też Kopyr, któremu tak bardzo zazdrościsz osiągnięć.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 17:33
Prox Prox is offline
Junior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Aż się zalogowałem, bo tylu niemerytorycznych tekstów i obelg totalnie z tylnej części ciała dawno nie przeczytałem. Nie bez kozery pisze się o "hejtbizie" - piękne poletko, zaprawdę.

Odnosząc się do krytyki ad. mojego wpisu, jak i mojej osoby (cóż, dziwię się, że ktoś jeszcze nie pocisnął na moją matkę i nie znalazł papierów na ojca):

- Ja ustalam zasady na blogu ja ustalam zasady na fanpage. Wolność słowa - owszem. Ale merytorycznie, a nie z tekstami "trollujesz" i wrzucaniem obrazków z Twittera, nie wnoszących nic do tematu. Jeśli wchodzisz do mojego domu z brudnymi butami a następnie puszczasz pawia na wykładzinę, mam prawo Ciebie z niego wyrzucić. A mój blog jest moim domem.
- Zakładam, że większość z Was z blogosferą od drugiej strony ma niewiele wspólnego. Powtarzam - zakładam, bo nie znam Was na tyle dobrze. Jestem ciekaw, czy na swoich blogach pozwalalibyście na bluzgi, niewartościowe komentarze i obelgi. Może jeszcze byście przyklasnęli i zapłacili takiemu delikwentowi? Ja takiej osobie mówię: spadówa.
- Co do argumentu z warzeniem piwa - jestem szczerzy i otwarty. Nie chcę wdawać się w głupawą polemikę z kimś, kto wie lepiej i zna mnie lepiej. Zacytuję kolegę blogera: "Czy krytyk filmowy musi nakręcić przynajmniej kilkaset filmów, aby mógł je oceniać?". Zachęcam do przemyśleń na ten temat. Nieuwarzenie piwa nie znaczy, że nie mogę oceniać piwa, polecać go i tak dalej. Zresztą wychodzi na to, że nie mogę także na temat piw dyskutować, bo musiałbym uwarzyć kilkaset warek z różnych gatunków, w tym lambiki na 9 piętrze w moim bloku.
- Jestem młody? I co z tego? Czy to oznacza, że jestem głupszy, mam gorsze postrzeganie świata? Jeśli tak, to nie zazdroszczę tego, co macie pod kopułą Panowie, bo z taką zaścianką nie spotkałem się dawno.

PS. Krzysiu wyżej dobrze pisze, pomimo postu jeszcze wyżej, w którym mnie krytykuje. No... przynajmniej merytorycznie, co bardzo lubię (czy to nie z Tobą dyskutowałem na fanpage?)
"To kolejny przykład twojej o czymś, czego w ogóle nie rozumiesz. Spróbuję to zobrazować:
a) przenośnią: żeby ocenić budynek teatru, nie muszę oglądać w nim wszystkich przedstawień.
b) łopatologicznie: nie oceniam piw, tylko pewne zjawiska społeczne.
Jeśli tego nie rozumiesz, to trudno. Jaśniej już wytłumaczyć nie potrafię."

Prox edytował/a post 10-08-2013 o godz. 17:37.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 17:53
Krzysiu

Standardowy

Cytat:
... Krzysiu, mogę przypomnieć temat Widawy, gdzie wypowiadałeś się bardzo krytycznie o piwie, którego nie piłeś...
Wypowiadałem się na temat wypuszczania piwa z wadą, a nie oceniałem tego piwa. O tym, że piwo ma wadę, powiedział sam autor piwa, a parę osób oceniło je jako niedobre. Powołałem się na konkretne opinie, znajdujące się na forum, tak samo jak ty w innym temacie powołałeś się na wikipedię i gazetę wyborczą.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prox Wyświetlenie odpowiedzi
- Jestem młody? I co z tego? Czy to oznacza, że jestem głupszy, mam gorsze postrzeganie świata?
Tak, bo masz mniejszy zasób wiedzy i doświadczenia życiowego, niż osoby starsze. I nie jest to żadna "zaścianka", tylko odwieczne prawo natury.

Krzysiu edytował/a post 10-08-2013 o godz. 17:56.
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 17:58
becik becik is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Proszę bardzo:

http://browar.biz/forum/showpost.php...0&postcount=62

Do Becika: Najpierw zakładasz wątek, w którym piszesz, że oceniasz na podstawie tego, czy piwo Ci smakuje, a potem twierdzisz, że jesteś obiektywny. Do oceny obiektywnej są odpowiednie ramy, wytyczne styli i są szkolenia gdzie można się nauczyć w miarę obiektywnie oceniać piwo. Nejednokrotnie pisałeś, że nie masz zamiaru tak oceniać piwa i widać w tym konsekwencję.
Czytaj ze zrozumieniem nim cokolwiek napiszesz. Nie wysyłaj mnie na szkolenia, żebym wiedział, które piwo mi smakuje, a które nie, no stary. Bo to już jest śmieszne i trąci Monty Pythonem z Twojej strony.
Czego nie rozumiesz? Napisałem, smakuje mi kilka piw, które piję notorycznie, nie piję piw w stylach które mi nie smakują ale w swoich stylach są dobre. Nie pijam bo nie lubię, np grodziszy (Pinta i Artezan zrobili smaczne piwa), nie lubię z wędzonką (Smokey Joe jest smaczny, czasem piję), nie lubię Witów (Ale Browar, Pinta, ostatnie z Artezana są dobre jeśli chodzi o gatunek).

Nie mam zamiaru być jak zapewne Ty, piwnym ekspertem, żeby w ocenach doszukiwać się diacetylu czy innych podobnych nazw, bo musiałbym po prostu być chory. Jeśli uważasz, żeby do określenia jakości piwa w danym stylu muszę ukończyć jakieś kursy to...

Zapytam się jeszcze raz: GDZIE KŁAMIĘ? Bo brak obiektywizmu, który mi zarzucasz (a z którym się nie zgadzam), nie jest kłamstwem. Zarzucanie komuś publicznie kłamstwa jest rzeczą dla mnie obrzydliwą, więc pisz konkrety, gdzie kłamałem
Odpowiedz cytując
Stare 10-08-2013, 19:29
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prox Wyświetlenie odpowiedzi
Aż się zalogowałem, bo tylu niemerytorycznych tekstów i obelg totalnie z tylnej części ciała dawno nie przeczytałem. Nie bez kozery pisze się o "hejtbizie" - piękne poletko, zaprawdę.

(...)
Witaj,

rozumiem, że zapoznałeś się z grubsza z informacjami dostępnymi u nas na forum.
Z bazą historyczną, kolekcjami od etykiet począwszy a na majtkach związanych z browarnictwem skończywszy, informacjami prasowymi, częścią piwowarską, galerią w której wzdłuż i w poprzek można śledzić wczoraj i dziś większości polskich browarów, z ocenami kilkunastu tysięcy piw, także tych "z księżyca", z zagadnieniami gdzie kupić i gdzie wypić piwo, i w końcu z tym jak uwarzyć piwo i to tak aby było ono dobre?
Nie? Ale najważniejsze, że są tu podli i źli ludzie, którzy za cel (i to ponad dziesięć lat temu) obrali sobie niszczenie zaczynu rewolucji - rzemieślników piwnych, blogerów, aktywistów.

Dawno już to chciałem napisać - gdyby twórcy piwnej rzeczywistości, blogerzy i cała reszta gwiazd na firmamencie rewolucji, zaczęli od "orania w piwie" a nie zakładania swoich wirtualnych świątyń byłoby sporo mniej do hejtowania i pewnie już byśmy zdechli z tęsknoty za szukaniem dziury w całym.

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 20:17.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.