Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Jestem BrowarBizowiczem od ponad 7 lat i przez ten czas tylko czerpałem z tej studni wiedzy piwnej. Wreszcie postanowiłem coś dać od siebie i zdecydowałem się wspomóc nasz portal przez premiumużytkownictwo . Zachęcam wszystkich niezdecydowanych na choć takie wsparcie tej jakże słusznej idei.
Jarek72
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 07-12-2018, 12:45
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

W sumie miałem nie kontynuować wyszukiwania fajnych tekstów do blogówki, ale czytając ten czy inny tąpnęło mną przy jednym, więc się podzielę.

To za sprawą Chmielnika Jakubowego, który trzyma rękę na pulsie. A chodzi o odejście Michała Kopika z Kingpina.
Z ciekawostek przygotowanych przez Jakuba także o nowym piwie z Jabłonowa - Russian Imperial Stout.

Co poza tym?!

"Piwo jako remedium na cholerę" Jakuba Kustry na kraftmagia.pl;
Dorota Chrapek w wywiadzie z Docentem po tym jak na Gali PSPD otrzymała tytuł Edukatora Roku (pełne wyniki tutaj);
"Piwa na krajowej liście produktów tradycyjnych" na Browar Paragraf;
Jerrego przemyślenia o festiwalach (LTPR i BBD 2018) oraz o wizycie na BrauBeviale 2018;
Poznańskie dwa dni piwne 2018 Piwnego Brodacza;
A na koniec piwny Lwów Beervaulta cz. 1 i cz. 2
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 14:08
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Z tymi cudownymi właściwościami piwa jest tak z jak z winem i innymi trunkami. Szkoda czasu na takie historie.
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 14:12
Senior

Standardowy

Tu akurat chodzi o czasy średniowiecza, gdzie piwo było bezpieczniejszym trunkiem niż woda ze studni.
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 14:16
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

No tak, ale w "Colasie Breugnon" Romain Rollanda mowa też o grupce ludzi, którzy w tych czasach uchronili się od zarazy panującej w mieście, pijąc tylko wino...
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2018, 23:15
Fotka Użytkownika: grzeber
grzeber grzeber is offline
Senior

Miejscowość: Mokotowo
Standardowy

E-prezesie ogólnie dzięki za Twoją blogówkę. Gdyby nie Twoje linki do wybranych tekstów to już od dawna bym na blogi nie zaglądał. A tak dostaję esencję tego co w nich ciekawego.

www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Odpowiedz cytując
Stare 08-12-2018, 22:57
Fotka Użytkownika: von_scheisse
von_scheisse von_scheisse is offline
Senior

Miejscowość: Police
Standardowy

e-prezes, dzięki wielkie za regularne linkowanie do mojego bloga .
Odpowiedz cytując
Stare 16-12-2018, 13:21
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
No tak, ale w "Colasie Breugnon" Romain Rollanda mowa też o grupce ludzi, którzy w tych czasach uchronili się od zarazy panującej w mieście, pijąc tylko wino...
A co mieli pić w Burgundii? Przecież to kraina winem płynąca.

Sporo ostatnio wpisów na blogach dotyczy wizyt w browarach. Nie wspomnę o takich blogach, które tylko temu są dedykowane, ale z racji, że browar Popiel otwarł się niedawno relacja Kacpra Gronia z Piwnej Zwrotnicy;

Dawid Siedlecki w prawniczym Browar Paragraf o znakach towarowych i ich używaniu. O tyle jest to ciekawy wpis i przyczynek do dyskusji, bo jak donosi Jakub Siusta na Chmielnik Jakubowy IJHARS szaleje w nowej akcji.

U Kuby także o zmianach w Bojanowie. A o Tenczynku krytycznie TheBeervault, jednocześnie rozpoczynając dyskusję o tym czy bloger powinien naginać obiektywizm przy pomocy łapówki od browaru. Nikt nie pokazuje palcem, więc i ja nie będę

A na koniec zgrabny tekst z Beer, Bacon & Liberty pod tytułem "Przekleństwo dostępności kraftu, masturbacja, lenistwo i steki z Biedronki".

Przyjemnej lektury!
Odpowiedz cytując
Stare 16-12-2018, 19:44
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

Co do ostatniego linku: "dbanie o swój sklep pecjalistyczny" wcale nie jest takie łatwe, skoro w tych sklepach wszystkie nowości są na jedno kopyto (albo dwa kopyta). Zaś co do czeskich lagerów; pisał to chyba ktoś, kto nie wie, jak trudno we wschodniej Polsce dostać w sklepie specjalistycznym coś spoza zestawu: koncernówki czeskie, Swijany, Holba, Opat.
Odpowiedz cytując
Stare 01-01-2019, 16:34
Fotka Użytkownika: Shedao
Shedao Shedao is offline
Senior

Miejscowość: Wodzisław Śl./Wrocław
Standardowy

Wędrując sobie po zakamarkach sieci, dotarłem na blog Kopyra. Pomyślałem sobie, że wejdę, popatrzę co tam w piwnym światku, jako że moja wiedza odnośnie tegoż jest ostatnimi czasy praktycznie zerowa. Zobaczyłem nagłówek, który mnie zainteresował: "Jaki indeks glikemiczny ma piwo?". IG to temat ostatnimi czasy w mojej rodzinie mocno aktualny, więc stwierdziłem że poczytam, co Kopyr ma na ten temat do powiedzenia odnośnie piwa. Klikam, a tam... no tak, zapomniałem. Filmik. Trwający 19 minut i 29 sekund. Liczyłem na jakąś krótką analizę, może jakąś tabelkę z podziałem IG wg. styli piwnych? Skonsolidowane informacje? Sam nie wiem. Coś, co w dwie minuty przeczytam i dowiem się może czegoś nowego.

Słowo pisane umarło? Serio ludzie wolą oglądać filmiki? Poświęcać 20 minut na takie zagadnienie? Przejrzałem inne jego filmiki, wszystkie które sprawdzałem trwały powyżej 10 minut. Ile tam treści, a ile, za przeproszeniem, pie****enia? Nie wiem, nie dowiem się. Że ludziom nie szkoda czasu?

Ot, taka noworoczna refleksja. Nie uderzam w Kopyra, czy coś, raczej w target blogerski.
Odpowiedz cytując
Stare 01-01-2019, 17:32
Fotka Użytkownika: behegrzmot
behegrzmot behegrzmot is offline
Senior

Miejscowość: Pabianice
Standardowy

Czytanie tekstu jest aktywną formą pochłaniania jakiejś treści, wymaga poświęcenia uwagi i skupienia wzroku.
Filmik puścisz w tle, i słuchasz. W tym samym czasie kleisz model, układasz znaczki, docinasz rury kanalizacyjne pod nowy kibel itp. Ot, cała tajemnica.
Średnio chce mi się wierzyć, że osoby regularnie „oglądające” Kopyra faktycznie oglądają przez 20 minut gadającą głowę.

Osobiście wolę posłuchać podcastów, których autorzy szanują mój czas i 1,5 h surówki tną do 30 minut właściwego odcinka (u Kopyta czasem dobrze by było, gdyby zastosować podobne proporcje), no ale co kto lubi. W sumie chyba lepszy Kopyr paplający o 15 minut za długo na temat, na którym się zna, niż spiker w radiu pieprzący głupoty przez 90 sekund. Choć osobiście nie słucham ani jednego, ani drugiego.

behegrzmot edytował/a post 01-01-2019 o godz. 17:33.
Odpowiedz cytując
Stare 01-01-2019, 18:41
Fotka Użytkownika: grzeber
grzeber grzeber is offline
Senior

Miejscowość: Mokotowo
Standardowy

Swojego czasu Kopyr udostępniał pełniejsze statystyki swojej strony i średni czas przebywania na niej wynosił o ile pamiętam coś około 3-4 minuty. Do chyba dużo mówi ile osób jest w stanie dotrzeć do końca filmu.

Ja wolę czytać 2 minuty i 18 min poświęcić na coś innego niż słuchać takich bełkotów przez 20 min.

www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
Odpowiedz cytując
Stare 01-01-2019, 20:13
Senior

Standardowy

Akurat niedawno też wszedłem, ale wytrzymałem filmik o rachunkach za energię. Myślę, że on nie potrafi skrócić filmów. Monolog chwilami jest chaotyczny, z wtrąceniami, powtórzeniami. On tak lubi albo tak ma.
Behegrzmot ma rację. W międzyczasie pichciłem obiad
Odpowiedz cytując
Stare 02-01-2019, 21:05
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Dokładnie, też tak robię, przyglądać się Kopyrowi nie muszę ale robiąc wiele innych rzeczy mogę sobie posłuchać .
Odpowiedz cytując
Stare 03-01-2019, 14:15
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Ja tam nie mogę go słuchać podczas żadnej czynności.
Stare 03-01-2019, 15:07
Senior

Standardowy

O! a ja mam tak z docentem. Więcej jak 30 sek. nie mogę wytrzymać Ale szanuję jego czyn społeczny
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 13:42
Senior

Standardowy

Okres na początku roku to zwykle czas różnego rodzaju blogerskich podsumowań rynku i różnego rodzaju prognozowanie przyszłości. Wyłowiłem kilka tekstów nie o tym. Niemniej kilka wrzucę Poza tym coraz mniej blogerów zamieszcza teksty regularnie, a niektórzy zapowiadają zamknięcie działalności.

Iga z Żaba w Piwie 11 browarów, na których się nie zawiodłam;

Na blogu Kilka Słów o Piwie tekst na czasie Gotowanie z porterem bałtyckim: zbiór pomysłów, inspiracji i przepisów;

U Doroty na blogu Homebrewing.pl przegląd polskich chmieli, w tym tych z plantacji Piłata;

Tekst Artura pt. Trzy remedia dla zblazowanych birgiczków na Beer, Bacon & Liberty;

Docent częściowo pisany Browar Roku 2018 na PolskieMinibrowary.pl, czyli podsumowanie, ale inaczej;

U Dawida z Browar Paragraf podsumowanie z punktu prawnego;

I jak zawsze garść świeżych wieści w Chmielniku Jakubowym. W tym o nowym piwie z serii Książęce. Reszta u niego na blogu.

e-prezes edytował/a post 22-01-2019 o godz. 13:43.
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 14:35
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Można wiedzieć, które browary zapowiedziały zawieszenie działalności?

Najnowszy wpis: (12.I.): Pivovar Rychtář z Hlinska
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 15:15
Senior

Standardowy

Tekst był o blogerach, więc dotyczył zamknięcia działalności tychże.
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 15:20
Prusak Prusak is offline
Senior

Standardowy

A to wynika z któregoś z blogowych tekstów?
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 15:27
Senior

Standardowy

Tak i nie. Ale nie wykluczam też kontraktowych, bo dla blogerów to jedno.
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2019, 17:04
Senior

Standardowy

Nie zdążyłem edytować, a skoro tak to jeszcze raz przejrzałem te, które znam.

W dość kompleksowym podsumowaniu (jak co roku) Piwnej Zwrotnicy wspomina się o 13 browarach kontraktowych, które w 2018 nie wykazały żadnej aktywności produkcyjnej. I 4 browary stacjonarne wśród zawieszonych, ale tak na prawdę tylko dwa, bo sprzęt 2 tylko zmienił właściciela bez zmiany miejsca.
W przygotowanym przez Jerry Brewery spytkowie* podsumowującym rok 2018 Chmielobrody mówi, że ktoś zwinie manatki (ale to raczej prognoza). Na swoim blogu Chmielokracja Michał Zborowski ma nawet swoje typy na 2019 kto odejdzie w cień.
Nikt nie podaje konkretnych nazw, bo po co dobijać rannego

* wzięcie na spytki

e-prezes edytował/a post 22-01-2019 o godz. 17:05.
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2019, 12:23
Senior

Standardowy

Artur z Beer, Bacon & Liberty nie przestaje mnie zadziwiać i dlatego polecam już teraz jego tekst Wiwisekcja smaku. Rzeczowy i merytoryczny tekst, nie z potrzeby pisania dla samego pisania, ale by coś przekazać.

A Jakub z Chmielnika Jakubowego pisze o zmianach w Rockmillu po ostatnich wpisach na FB browaru. Czyli co wiadomo już.

e-prezes edytował/a post 28-01-2019 o godz. 12:25.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 19:08.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.