Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ukraina, Odessa, Hawanna 6-8, Pivnoj Sad

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1123

    Ukraina, Odessa, Hawanna 6-8, Pivnoj Sad

    Одесса - Пивной сад - ул. Гаванная, 6- 8

    Czy w Odessie znajdzie się troche ciekawych miejsc piwnych?
    Oczywiście.
    To portowe miasto znane ze swego jak na ukraińskie warunki ładnego i dosyć czystego centrum, może pochwalić się również kilkoma małymi browarami.
    Niestety koncernowe molochy postarały się, aby większe browary przemysłowe zniknęły z mapy miasta, ale jako że życie nie zna próżni, powstało kilka mikrusów tak w mieście jak i jego bliskich okolicach, a w licznych punktach zwanych potocznie ''naliwajkami'' można spróbować ich dzieła.

    Pivnoj Sad, to typowy Brew-Pub leżący praktycznie na przedłużeniu najbardziej eksluzywnej ulicy w Odessie czyli Deribasowskiej.
    Niesamowicie zatłoczona ulica, gdzie stada turystów przesuwają się do nadmorskiego pasażu i do jak dla mnie bardzo przereklamowanych schodów Potiomkinowskich.
    Sam budynek tego browarku i restauracji znajduje się w parku, w którym akurat tego dnia huczało wręcz od jakichś zespołów występujących na scenie, ale wewnątrz knajpki było już stosunkowo cicho.
    Generalnie wystrój jak i miejscowa kuchnia naśladuje klimaty bawarskie.
    Ale jak to często bywa oryginał a jego kopia to dwa inne światy.
    Klientela to raczej klasa średnia i turyści.
    Przy tych w sumie biorąc umiejscowienie lokalu wyższych cenach, to w sumie normalka.

    Przybytek ten został otwarty we wrześniu 2007 roku, a w instalacje wyposażyła go niemiecka firma Wachsmann.
    Sam budynek to adaptowana kamienica, więc nie jest to bezduszne ''szklano-galeriany'' klocek, w jakim często lokuje się nowe browarki.
    Na kilku kondygnacjach znajdują się sale, które w sumie mogą pomieścić 210 gości.
    Jest też malutki ogródek piwny przed wejściem, ale za sprawą głośnej muzyki dochodzącej z parku, nie znalazł się on w kręgu naszego zainteresowania.
    Bardzo przyjemnym miejscem, okazała się być sala w podziemiu blisko tanków.
    Wiadomo że w takim miejscu ruch naprawde jest spory, ale nie było wcale gwarno.
    Kelnerzy uwijają się solidnie i nie trzeba czekać długo na zamówienie.
    Z miejscowych piw podczas naszej wizyty, dostępne były dwa rodzaje.
    Bywają nawet cztery, ale w sezonie widać przerób jest zbyt duży.

    Siem Sorok Jęczmienne Jasne.
    Nazwa to gra słów i nie chodzi tu o siedem srok, tylko -siem-sorok czyli 7/40.
    Nie znam skąd akurat takie a nie inne cyfry.
    Niestety ale że tak powiem ''dane techniczne'' piw są mi nieznane.
    Na mój gust to było coś między 11-12* Blg.

    Piwo słabo wysycone, lekko mętne z szybko znikającą pianą.
    W smaku słodowe, z bardzo lekkimi akcentami owocowymi.
    Wydaje mi się że niedoleżakowane.
    Takie sobie, dosyć przeciętne.
    W przeciwieństwie do ceny: 20, 27.48 UAH za 0.3, 0.5, 1 l.
    Za małe piwo 8 zł, to nie mało nawet jak na centrum Odessy.

    Następnym degustownym było: Miednyj Biurger Jęczmienne Czerwone.
    Piwo z rodzaju półciemne, niż faktycznie czerwone.
    To piwo zrobiło na mnie o wiele lepsze wrażenie.
    Delikatny karmel i słodowy smak, były nawet zharmonizowane.
    Niestety temu piwu też przydałoby się trochę dłuższe leżakowanie.
    Ceny identyczne j/w.

    W karcie wyszczególnione jest jeszcze Monastirskoje Pszeniczne Czerwone, oraz Vinogradoff Exclusive, ale tego dnia nie było po nich śladu.

    Lista dań jest dosyć długa i każdy coś może wybrać dla siebie, tak jeśli chodzi o przekąski do piwa jak i dania główne.
    Ceny oczywiście dosyć wysokie.
    Są do kupienia: podstawki, firmowe szkło w różnym litrażu oraz wszelakiego rodzaje gadżety jak czapeczki, odznaki itp...
    Mają oczywiście swoją strone na necie:

    Czynne codz. 11.00 - 23.00.

    kilka fotek:



Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎