Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Świętojańskie Piwo Sezonowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Okocim, Świętojańskie Piwo Sezonowe

    Zakupione w dąbrowskim Realu za 2,99 z/ butelka 0,5 l
    Alkohol 5%, ekstrakt 10,8 %

    Opisane jako "Piwo sezonowe, dostępne w sezonie: maj-czerwiec 2013"
    Gatunek "jasne pełne niefiltrowane" oznacza w tym przypadku klarownego, słodkawego lagera, o nikłej i nietrwałej grubej piane oraz słabym wysyceniu. Opisany na kontrze osad na dnie butelki nie występuje. Plusy w przypadki "Świętojańskiego" można dać wyłącznie za opakowanie, które można łatwo pomylić z jakimś regionalnym browarem (np. z Kormoranem), a ponadto zawiera w miarę rzetelne informacje o składzie.

    Jak dla mnie raczej marketingowa akcja sezonowa, za którą nie idzie jakość.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    #2
    Będąc wczoraj na zakupach w Kauflandzie, moją uwagę przykuło właśnie to piwo. Poczytałem trochę skąd jest i również potwierdzam zdanie Czapayewa-bardzo łatwo pomylić to piwo z jakimś regionalnym, pewnie o to w tym wszystkim chodzi. Ale etykieta jest ładna, może skusić potencjalnych browar.bizowców czy też innych konsumentów. Sam jeszcze nie próbowałem ani nie kupiłem, cena w tyskim Kauflandzie bodajże 2, 49 zł, nie przyjrzałem się zbytnio.
    Czyli marketing zdaje egzamin a jak jest z jakością to niebawem się przekonam.
    Oprócz tego, z tej serii ma pojawić się jeszcze Dożynkowe (późne lato/jesień, niepasteryzowane o chmielowym smaku i zapachu), Świąteczne (listopad/grudzień, połączenie portera, piwa jasnego i aromatów korzennych), Wielkanocne (luty/marzec 2014 słodu: jasnego, bursztynowego, barwiącego i karmelowego oraz wysokiej zawartości ekstraktu).
    Tutaj dwie strony na których można więcej poczytać o tej serii:

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Mnie tylko przeraża jedna rzecz: 10 blg i 5% alkoholu - kiedy to żyłowanie woltażu się wreszcie skończy?

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Też się skusiłem w kauflandzie i drugi raz tego nie zrobię. Tragiczne nie jest, ale bardzo przeciętne
        Kolor - żółto-beżowy, lekko mętny (4)
        Piana - bardzo mała i bardzo szybko opada (1,5)
        Zapach - głównie słodowy, a raczej słodowo-nijaki, mało intensywny (2,5)
        Smak - piwo wodniste, na etykiecie chwalą się, że lekkie, ale wodnistość i lekkość to nie to samo niestety. kwaskowata słodowość miesza się z mało głęboką i mało wciągającą goryczką, poza tym nic ciekawego, dość mdłe. plus za to, że brak tej charakterystycznych dla koncernowych piw, stęchłej alkoholowej słodowości, spodziewałem się, że będzie gorzej, choć w sumie żadna rewelacja. takie sobie (3)
        Wysycenie - za małe, co potęguje wrażenie wodnistości (2)
        Opakowanie - oszczędna, ale całkiem gustowna etykieta, dokładne info odnośnie składu, ekstraktu i alk., widać wyraźnie, że okocim chciał uzyskać wrażenie piwa regionalnego i ten cel nawet zgrabnie udało im się osiąnąć, trzeba przyznać (4)

        Comment

        • Martainn
          Member
          • 07-2012
          • 37

          #5
          Mnie to piwo zaskoczyło in plus. Ale nie dlatego, że jest jakieś super dobre, bo nie jest, ale dlatego, że spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Piwo spokojnie do wypicia, całkiem przyjemne, czasami mam ochotę na takie lekkie (ale nie aż tak wodniste) piwo i weszło całkiem przyjemnie na dwa hausty. Za tę cenę można czasami kupić (2,49zł). Na pewno lepsze niż typowe koncerniaki.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
            Sam jeszcze nie próbowałem ani nie kupiłem, cena w tyskim Kauflandzie bodajże 2, 49 zł, nie przyjrzałem się zbytnio.
            Ten świat schodzi na psy.browary wciskają nam wszystko a my to łykamy jak młode pelikany.W kauflandzie cena cos koło tego co pisze dzemek,natomiast cena sugerowana przez Okocim to 3.79 za zwykłą dziesiątkę.Kiedys takie piwo kosztowało 1.50 i w przekonaniu większości było dla żuli.Dzisiaj kosztuje 3.79 i jest ekskluzywnym napojem.Ja pier....jak młode pelikany.
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #7
              Cóż, moja opinia nie będzie się wiele różniła od opinii Przedmówców. Piwo z gatunku tych nijakich, absolutnie niezapadających w pamięć. Pomysł na serię generalnie ciekawy, i gdyby to były dobre piwa, to sięgałbym po nie częściej. A tak jest typowy przemysłowy lager, bez ciekawego smaku, z dużą ilością gazu i nieprzyjemną goryczką na finiszu.
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                U mnie w Ełku kosztuje 2.99 zł.
                O piwie nie będę się rozpisywał, bo wiadomo jakie jest, żadnej rewelacji nie ma.
                Jadnak porównując te piwo do Łomży Niefiltrowanej to Okocim wychodzi na plus (no przecież porównywanie do Lagerowego nie ma sensu).
                Przede wszystkim to piwo jest na lato, po pracy dobrze wchodzi a Łomża w ciepłe dni męczy.
                Osad drożdżowy jest wyraźnie widoczny, czego o Łomży powiedzieć nie można.
                Jak na plener to wolę Okocim od Łomży.
                Czasami będę po nie sięgał.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ten świat schodzi na psy.browary wciskają nam wszystko a my to łykamy jak młode pelikany. (...) Ja pier....jak młode pelikany.
                  Znaczy się co? Powinniśmy podejść, po przeczytaniu danych producenta skrzywić się na cały market, po czym pognać po piwo z Widawy po 8,30 zł za 0,33l ? Wybacz, ale ja lubię lubię sobie wyrobić zdanie o piwie, próbując go.
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • strzelczyk76
                    Senior
                    • 11-2003
                    • 823

                    #10
                    Cena do jakości nie jest taka zła, zwłaszcza z te 5% wycisnęli nie z 10 ale 10,8 ekstraktu (wiem, wiem - że i tak za dużo), szkoda że nie zadowolili się mniejszym vol.
                    NORMALNOŚĆ



                    Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                      Znaczy się co? Powinniśmy podejść, po przeczytaniu danych producenta skrzywić się na cały market, po czym pognać po piwo z Widawy po 8,30 zł za 0,33l ? Wybacz, ale ja lubię lubię sobie wyrobić zdanie o piwie, próbując go.
                      No właśnie. W Rzeszowie cena przeciętnych już teraz piw z Gościszewa to ~ 5 zł. Kupując je też łyka się jak pelikan czy inny kormoran.

                      Comment

                      • langlager
                        Junior
                        • 05-2013
                        • 18

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasny, złoty [3]
                        Piana: niska, szybko opadająca [2]
                        Zapach: słodowy, mało wyczuwalny [2.5]
                        Smak: słaba goryczka, trochę wodniste [2]
                        Wysycenie: za niskie [2]
                        Opakowanie: próbujące udawać piwa regionalne [2]
                        Uwagi: bardzo słabe piwo

                        Moja ocena: [2.225]

                        Comment

                        • Mikko
                          Senior
                          • 12-2008
                          • 583

                          #13
                          To piwo wydaje mi się gorsze niż Okocim Premium. Niesamowite. Kompletna inflacja środków marketingowych. Naplucie i czekanie aż ktoś może potraktuje to jako deszcz. Omijać to piwo forumowicze!

                          ps
                          Pochwaliłbym etykietę ale ona ma duży udział w tej mistyfikacji więc jest częścią kpiny marketingowej pod nazwą Świętojańskie.

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                            Znaczy się co? Powinniśmy podejść, po przeczytaniu danych producenta skrzywić się na cały market, po czym pognać po piwo z Widawy po 8,30 zł za 0,33l ? Wybacz, ale ja lubię lubię sobie wyrobić zdanie o piwie, próbując go.
                            Gdzybys doczytał to wiedziałbyś,ze chodziło mi o stosunek ceny do rodzaju piwa a raczej zawartości ekstraktu.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                            No właśnie. W Rzeszowie cena przeciętnych już teraz piw z Gościszewa to ~ 5 zł. Kupując je też łyka się jak pelikan czy inny kormoran.
                            Zgadza się.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #15
                              Zakupione dla etykiety
                              Piwo słabe, im cieplejsze tym gorsze. Jak dla mnie zabrakło wysycenia gdyż końcówka wyjątkowo mdła była.
                              Na plus podane miejsce uwarzenie czyli Browar Brzesko. Ani słowa o Kompani Piwowarskiej
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎