Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
    CyboRKg gdzie kupiłeś to piwo?
    Katowice-Janow, w sklepie "Pati" na Zamkowej. Ale juz nie ma. Z "Podrozy Kormorana" zostal tylko witbier.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, herbaciany, lekko opalizujący. [5]
      Piana: Szarobeżowa, wysoka, gęsta, trwała, opada powoli. [4.5]
      Zapach: Intensywny, żywiczno-owocowy, w oddali lekka słodowość. [5]
      Smak: Bardzo pijalne, rześka owocowa goryczka, o żywicznym zakończeniu. Zostawia lekki, słodkawy posmaczek. Treściwość odpowiednia. [4.5]
      Wysycenie: Minimalnie za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Wizualnie - bomba, wypukły papier na etykiecie, ładny kapselek, książeczka - przywieszka. Szkoda, że butla bezzwrotna. [4]
      Uwagi: Świetne piwo, cena 7,99.

      Moja ocena: [4.675]
      ♪♫

      Comment

      • Zaza
        Junior
        • 08-2013
        • 23

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor bursztynu. Bardzo ładny, nie przejrzysty. [5]
        Piana: Kremowa piana, bardzo gęsta i długo utrzymująca się. Pozostawia wyraźne oblepienia na szkle. [5]
        Zapach: Bardzo dobrze wyczuwalny chmiel, z lekką nutą owocową. [4]
        Smak: Świetne piwo, początkowo lekki owocowy smak i pozostająca goryczka, która jest wręcz idealna. [5]
        Wysycenie: W moim osobistym odczuciu mogło być delikatnie większe [4]
        Opakowanie: Moim zdaniem świetnie prezentuje się grafika w Podróżach Kormorana. Bardzo ładny kapsel. Zrezygnowałbym z papierowego opisu, które podnosi pewnie cenę. [4.5]
        Uwagi: Piwo które byłoby pewnie jednym z moich ulubionych gdyby nie ta cena. 8.60 za IPA to bardzo drogo. Kormoran to w końcu nie jest taki mały browar, mogliby jednak zjechać z tej ceny. Za około 6.50 sięgałbym po to piwko częściej. Jednak ze względu na cenę będzie to okazyjne piwo w moim kuflu.

        Moja ocena: [4.575]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #64
          Odebrałem właśnie ze sklepu dwa kartony, czyli 40 piw (7.40 zł za butelkę ) i lekko jestem zaskoczony. Nowa, druga warka z datą do 6-ego stycznia 2014 ma trochę zmienioną etykietę, ale to nic, bo o tym można się było dowiedzieć ze strony internetowej Kormorana.
          Zniknęła natomiast zawieszka i co najbardziej rzuca się w oczy, zniknęły farfocle i osad.
          Piwo jest klarowne i nie widać w nim żadnej zawiesiny.
          U was też tak jest, czy tylko u mnie? Niech ktoś da znać.

          Comment

          • szczypaw
            Member
            • 10-2011
            • 60

            #65
            Piłem już 2 razy to piwo z nowej warki i również nie zauważyłem zawiesiny czy większego osadu. Jednakże idealnie klarowne nie było, lecz leciutko zmętnione. Przejrzałem wszystkie butelki w mym sklepie i również nie widzę żadnych większych osadów. Tak czy siak muszę stwierdzić, że 2 warka smakuje mi bardziej od 1.
            "Alkohole Świata" s.c.
            Lublin ul. Krakowskie Przedmieście 57 (Wieniawska 2)

            http://alkohole.lublin.pl/
            http://www.ratebeer.com/user/262363/

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #66
              Piwo rzeczywiście nie jest idealnie klarowne.
              Na szczęście dalej Chinook góruje nad Citrą.
              Czy to wspomnienie lata, czy jakiś inny sentyment, ale wolę pierwszą warkę.
              Ogólnie w smaku dalej jest to świetne piwo i tak sobie pomyślałem, że zagłosuję na nie jako piwo roku.

              Comment

              • corsano
                Senior
                • 05-2013
                • 182

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, minimalnie zmetniony [4.5]
                Piana: Bardzo obfita, średniopęcherzykowa, zbita, bardzo trwała, oblepiająca ścianki [4.5]
                Zapach: Intensywny, tropikalny, cytrusowy, żywiczny [4.5]
                Smak: Dobra pijalność, lekka słodowość dobrze komponująca się z grejpfrutowa goryczką, choć goryczka średnia jak na AIPA [4.5]
                Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
                Opakowanie: Ideał, super papier, świetny opis, pełen skład, firmowy kapsel Podróży Kormorana [5]
                Uwagi: Trzeba przyznać, że Kormoran robi dobrą robotę i niezłą konkurencję dla browarów rzemieślniczych i kontraktowych. Warka 02/2013, pite w temperaturze 14°C

                Moja ocena: [4.525]

                Comment

                • marcogal
                  Member
                  • 09-2012
                  • 50

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...jest to świetne piwo i tak sobie pomyślałem, że zagłosuję na nie jako piwo roku.
                  U mnie to także poważny kandydat do Nr1.
                  Po prostu delicious !
                  Attached Files

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pomarańczowo-rudy, średnia mętność [4.5]
                    Piana: Obfitość średnia (być może przez nieco przesadne schłodzenie), za to trwałość imponująca. Dość spora warstwa utrzymuje się na powierzchni do końca [4.5]
                    Zapach: Super - to co w AIPAch uwielbiam czyli bardzo intensywne cytrusy i sosnowa żywica. Więcej jest cytrusów, wśród których poza grejpfrutem odzywa się bardzo wyraźnie fajny słodowy aromat mango [5]
                    Smak: Uaaa! Bardzo dobra, pełna w smaku i bardzo treściwa AIPA. Duża słodowa baza, potężna porcja amerykańskich chmieli a wszystko fajnie zharmonizowane, nic niczego nie przytłacza. W pierwszej fazie więcej tropikalnej słodowości, w której mango gra pierwsze skrzypce. Potem odzywa się głęboka grejpfrutowa goryczka fajnie podbita żywicą. Bardzo przyjemne w tym piwie jest to, że na finiszu na języku długo utrzymują się zarówno goryczka jak i słodowe akcenty. I aż chce się wziąć kolejnego łyka. [5]
                    Wysycenie: Średnie, odpowiednie, ważne że nie za wysokie [5]
                    Opakowanie: Ta cała grafomańska opowiastka podróżnika o całej amerykańskiej duszy i kulturze zawartej w butelce piwa wydaje mi się nieco infantylna. Duży plus za bardzo szczegółowe info odnoście składu z wyszczególnieniem wszystkich chmieli. Ogólna estetyka też daje radę. [4]
                    Uwagi: Generalnie bardzo udana AIPA, najlepsze piwo jakie w siebie wlałem od konsumpcji Cracka z drugiej warki.
                    Piwo z datą 06.01.2014. Kupione w Outlecie Piwnym za 6,60 zł.

                    Moja ocena: [4.875]
                    Last edited by chechaouen; 16-10-2013, 21:09.

                    Comment

                    • Hapek
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 100

                      #70
                      No cóż nie odbiegnę z opinią od reszty, bo piwo zrobiło na mnie naprawdę duże wrażenie. Idealne wysycenie, goryczka utrzymująca się po każdym łyku na języku czy też cudowna piana oblepiająca szkło daje efekt miażdżący. Czuć w piwie żywice, owoce i przede wszystkim grejpfrut. Jedynie co boli to cena, ale za jakość się niestety płaci. Jednak jeszcze parę razy zaszaleje, bo warto.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #71
                        Wciąż żałuje, że druga warka nie zyskała kilka plato i nie została przez to imperial ipa.
                        Mimo to jest również dobra i w tym momencie przykrywa czapką polskie ikony stylu - ACh i RJ.

                        Comment

                        • barsliw
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 289

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mimo to jest również dobra i w tym momencie przykrywa czapką polskie ikony stylu - ACh i RJ.
                          Amen. Jestem początkującym smakoszem stylu,ale już wiem że odpowiada mi zdecydowanie najbardziej. Połączenie solidnej, szlachetnej goryczki z cudownymi aromatami.
                          Ewidentnie Kormoran pozamiatał Pincie i AleBrowarowi.

                          Comment

                          • Szymon_Grodny
                            Member
                            • 08-2013
                            • 56

                            #73
                            Polowałem na to piwo od dobrych 2 miesięcy - wszędzie Weizenbocki i Wity (swoją drogą pierwsze dobre, drugie świetne), a AIPA brak. Dziś jednak szczęśliwie trafiłem na ostatnią butelkę.

                            Jako, że czytałem już ten temat, to cena mnie bardzo zaskoczyła - 3,95. Pomyślałem, że Kormoran poszedł po rozum do głowy ale jest to warka 2, więc nie sadzę; albo sklep ma promocje albo się po prostu pomylił.

                            Do rzeczy. Piana (jak widać poniżej) śliczna. Barwa bursztynowa, piwo wyraźnie zmętnione. Aromat ładny ale nie imponujący. W smaku znacznie lepiej, cytrusy umiarkowane, żywica i fajna goryczka. Jest fajnie - pije się dobrze, do tego stopnia, że przed przed zrobieniem zdjęcia wypiłem z 1/3 "na strzała"- całe szczęście szkło małe a butelka duża

                            Jak będzie bardziej dostępne i to w rozsądnej cenie to (razem z Witbierem) będzie w topie piw tym segmencie.

                            EDIT: Strasznie mi aparat przekłamuje - piwo nie jest aż tak czerwone, a ściana jest niebieska
                            Attached Files
                            Last edited by Szymon_Grodny; 23-10-2013, 21:37.

                            Comment

                            • Radical
                              Senior
                              • 03-2008
                              • 145

                              #74
                              W Carefourze jest za 6.99, węc tyle samo co Lancer i London Pride z Fullersa. Warka nr 2 ma aromat zielonego Frugo Jak dla mnie piwo roku.
                              Radical.

                              Comment

                              • TheKRR
                                Junior
                                • 07-2013
                                • 5

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowo-miedziany, leciutko mętny [5]
                                Piana: Na początku wysoka, dosyć szybko redukuje się do 0,5 cm obrączki, tworzą się duże pęcherzyki. [4]
                                Zapach: Chmielem wali na kilometr! Głównie cytrusy z grejpfrutem i mango na czele, daleko w tle las sosnowy. Lekki mokry karton na finiszu [4.5]
                                Smak: Mocno słodowa podbudowa, pełne. Potem na ułamek sekundy wita nasz język mango, po czym nadchodzi piękna i mocna grejpfrutowa goryczka, która długo utrzymuję się na języku. [5]
                                Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego, mogłoby być troszkę wyższe [4.5]
                                Opakowanie: Etykieta lepsza niż przy pierwszej warce. Informacji dużo, ale po Pincie i AB wolałbym aby na każdym piwie było o nim wszystko. [4.5]
                                Uwagi: Warka 02/2013

                                Moja ocena: [4.675]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎