Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Buxton, Rednik Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Buxton, Rednik Stout

    Stout z angielskiego Buxton Brewery. Alkohol 4,1% Niepasteryzowany i niefiltrowany. Refermentowany w butelce.

    Barwa najczarniejszego brązu. Pod silnym światłem połyskuje miedziano-rubinowo.
    Piana beżowa, średnia po nalaniu. Opadając mocno okleja szklankę. Osiada w postaci dość grubego, zwartego kożucha, obecnego absolutnie do końca konsumpcji.
    Aromat zbudowany z nut kawowych, palonych, zbożowych. Spory udział słodyczy, z lekko mlecznym, kremowym odcieniem.
    W smaku dominują już jednak ciemne stoutowe klimaty. Mocne, palone posmaki ziarna oraz czarnej kawy. Nieznaczna kwaśność, goryczka na poziomie wyraźnym, ale ustępująca pola wytrawnej zbożowości. Właśnie, słowo wytrawne chyba najlepiej określa charakter tego piwa. Długo utrzymuje się w ustach kawowy, zdecydowany posmak.
    Średnio niskie wysycenie, całkiem spora treściwość.
    Butelka 500ml, oklejona w typową dla Buxtona etykietę samoprzylepną. Oszczędna, ale z klimatem. Tym razem w czerwonej, a w zasadzie cynobrowej szacie graficznej. Jedynie kapsel goły.

    Piwo o zdecydowanym charakterze. Wyraźne, wytrawne, do tego o stosunkowo niedużym woltażu. Mogące podobać się miłośnikom stylu. Choć sam aromat zrazu kojarzył mi się raczej ze słodszymi wersjami stoutów Zasługuje na pewno na 9 w skali 1-10. A może nawet i na więcej.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #2
    Piana drobna znikoma. Przy dolewce utworzyła się niska drobnopęcherzykowa beżowa piana ale w moment się zredukowała.

    Kolor czarny, nieprzeźroczysty.

    W aromacie nuty charakterystyczne dla stoutu palone, kawowe ale delikatne.

    W smaku wytrawne, dość kwaśne (ale nie zepsute ) wyraźna paloność i posmaki kawy, dość ściągające po przełknięciu i pozostawia ten kwaskowato-palony smak.
    Goryczka średnia a nawet lekko wysoka, bardzo fajna, wysycenie poprawne i niewysoki, bomba

    Opakowanie fajne, klasyczne.

    Comment

    • Warchlando
      Member
      • 06-2012
      • 94

      #3
      Kolor - czarny, nieprzejrzysty

      Piana - beżowa, grubopęcherzykowa, niska i szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła, oblepia szkło

      Zapach - aromat czekoladowo - kawowy z wyczuwalną nutą paloną, na drugim planie słodowy aromat oraz lekki karmelowy zapach

      Smak - palono - kawowy (trochę przypominający kawę zbożową), wyczuwalna gorzka czekolada, goryczka średnia. Piwo długo pozostawia posmak paloności na języku. Czuc lekką kwaskowatość. Wytrawne.

      Wysycenie - średnio - niskie

      Opakowanie - typowe dla tego browaru, ale mnie jakoś nie podchodzą ich etykiety brak podanego ekstraktu oraz bardzo szczątkowy skład (a właściwie prawie brak), kapsel goły

      Uwagi - warka do 11.2013. Ogólnie piwo bardzo dobre.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎