Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Warka, Kujawiak Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Warka, Kujawiak Niepasteryzowane

    Alkohol: 4,7 %
    Ekstrakt: nie podano
    Litera N w kodzie PUSZKA,
    cena ok 2zł/szt, widziałem też 4ropaki za 7,99zł

    Kolor: żółty, jasnozłoty
    Piana: jest i po 10 sekundach znikła do zera
    Zapach: lekka słodowość i tyle

    Smak: Lekka słodowość, lekko wodniste, na końcu pojawia się delikatna goryczka. Piwo jest dość dobrze nagazowane, więc połowa tej słabej goryczki może pochodzić od bąbelków CO2 :]

    Wysycenie: średnio wysokie
    Opakowanie: Klon Kasztelana? składu brak, zawiera słód jęczmienny i jęczmień.
    Uwagi: Zwykły w miarę poprawny eurolager z dolewką wody. Moim zdaniem to rozwodniona wersja leżajska niepasteryzowanego lub coś podobnego. Nic ciekawego, raczej nie do szybkiego powtórzenia

    Ciekawe kiedy kompanie zaczną wymieniać się miedzy sobą pismami nt podobieństw między swoimi piwami
    Attached Files
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Pamiętam czasy kiedy Racibórz warzył Bizona bliźniaczo podobnego do Żubra albo Braniewo dublowało Specjala z GŻ. Teraz doszło do sytuacji kiedy GŻ próbuje tych samych dziadowskich praktyk.

    Comment

    • Sekator
      • 06-2013
      • 269

      #3
      W piwie zaskoczyła mnie goryczka, nie spodziewałem się jej w ogóle, a tutaj niespodzianka. Za wcześnie się cieszyłem. Goryczka była obecna tylko w pierwszych kilku łykach. Pewnie, tak jak Dlugas pisał, miała związek z gazem. Bez szału. Do wypicia, do zapomnienia.
      http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #4
        Jak mniemam jest to Leżajsk Rześki w puszce Kasztelana Niepasteryzowanego.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Ale chyba nie dosłownie o to Ci chodzi?

          W smaku jest różnica chyba na plus dla kujawiaka, no i same piwa są warzone w dwóch różnych miejscach.

          Jeśli to stwierdzenie jest z przymknięciem oka, to tak, można tą zaistniałą sytuację z tymi piwami tak nazwać :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak mniemam jest to Leżajsk Rześki w puszce Kasztelana Niepasteryzowanego.
            Zdecydowanie tak. Heineken dogadał się z Carlsbergiem w sprawie Grimbergena, to i u nas też mogą.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Jeremi95
              Junior
              • 07-2012
              • 5

              #7
              Czy któryś z użytkowników jest w stanie ocenić czyj strój ludowy nosi "Kujawiak" ?
              Attached Files

              Comment

              • blackfin
                Junior
                • 02-2009
                • 3

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jeremi95 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy któryś z użytkowników jest w stanie ocenić czyj strój ludowy nosi "Kujawiak" ?
                Nie wiem jak Wam ale mi ten "kujawiak" przypomina Rafała Rykowskiego z TVP Bydgoszcz

                http://www.express.bydgoski.pl/fotor...4/_MG_4719.JPG
                Ciechanów - Mazowiecka Duma

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6134

                  #9
                  Piwo słabe... słaba piana, piwo jest słodowe z minimalną goryczką...
                  Eurolager... minimalnie lepsza goryczka... jakby z odcieniem zbożowym...

                  Kolejny kit dla mas... łaskawie sprzedali jedno z czteropaka... bo ktoś rozerwał czy coś takiego...

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Leżajsk Rześki jest mniej słodki. Porównując to-to z debiutem Kasztelana n/p, to piwo jest żałosne już na starcie. A pewnie będzie gorzej…
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4998

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jeremi95 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy któryś z użytkowników jest w stanie ocenić czyj strój ludowy nosi "Kujawiak" ?
                      Sukmana powinna byc czarna lub granatowa.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złocisty ale taki jakiś wygaszony [4]
                        Piana: średnia, szybko opada po nalaniu, ni zostawiając nic na szkle [2.5]
                        Zapach: mało przyjemny, jakiś słodowo-kukurydziany [2.5]
                        Smak: wodniste, puste, dominuje metaliczność, nieciekawy słód, lekko cierpkawa goryczka, bardziej chemiczna niz chmielowa [2.5]
                        Wysycenie: zdecydowanie za duże [3]
                        Opakowanie: jak nic pomyliłem to piwo z Kasztelanem n/p, aż dziw, że jeszcze CO nie wzieło sie na baru z GŻ, takiej bezczelnie zdartej szary graficznej dawno nie widzalem [2.5]
                        Uwagi: Najgorsze a'la niepasteryzowane z jakiejkolwiek grupy, nawet Lech jest lepszy

                        Moja ocena: [2.6]
                        Attached Files
                        Last edited by becik; 17-09-2013, 22:22.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Czapayew
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 1966

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny, wpadający w złoto, klarowny [4]
                          Piana: Nawet się zbytnio nie pieni, ponadto bardzo szybko znika. Gruboziarnista. [2]
                          Zapach: Mocno rozwodnione nuty słodowe, bez wyrazu. [2.5]
                          Smak: Dominuje nijakość - słabe nuty drożdżowe plus lekka słodycz właściwa kiepskim lagerom. [2.5]
                          Wysycenie: Słabe - piwo w miarę szybko się wygazowywuje. [3]
                          Opakowanie: Trochę bardziej "klimatyczne" niż wersja normalna. Dla mnie może być. [3.5]
                          Uwagi: Kupione we "Freshu" w wersji "1/4 czteropaka". Piwo wybitnie nijakie, zakup jednorazowy.

                          Moja ocena: [2.6]
                          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                          www.zamkoszlaki.com
                          www.piwnekapsle.net

                          Comment

                          • Catz
                            Junior
                            • 01-2009
                            • 24

                            #14
                            Faktycznie, nawet jak na „typowe piwo puszkowe”, to Kujawiak jest dość słaby - mi smakuje wodniście i zgadzam się z poprzednimi postami. Nie ma chyba się co dziwić, że Grupa Żywiec małpuje Kasztelana, zamiast wysilać się na bardziej odróżniające się opakowanie - piwo raczej chwały koncernowi nie przynosi.

                            Piwo kupione na stacji benzynowej BP. Nawet jak w sklepach specjalistycznych i w supermarketach można przy odrobinie chęci (i tolerancji) znaleźć coś lepszego, to stacje benzynowe w mojej okolicy są ostoją koncernów. Najwyżej Łomżę można dostać, a poza tym KP, GŻ i CO.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎