Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Świąteczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Świąteczne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Sekator
    • 06-2013
    • 269

    #2
    Miał być lager z dodatkiem porteru, a jest kolejny grzaniec. W smaku goździki, imbiry, cynamony. Na zimno nie do wypicia.
    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      No co ty, wypiłem właśnie 2
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Sekator
        • 06-2013
        • 269

        #4
        Twardyś.
        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Nie było tak strasznie. O ile pierwsze weszło dobrze, to drugie już zmęczyłem.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Coś a la polotmave, klarowne. [4]
            Piana: Dość gęsta, lekko beżowa, choć niezbyt obfita. Znika umiarkowanie szybko. [3]
            Zapach: Nuty colowo-cynamonowo-ogólnosłodkie. W tle alkohol. [3]
            Smak: Dziwny. Niby goryczka jest, ale w tle smaki znane ze słodkich syropów z dzieciństwa. Ogólnie dziwny miszung. [2.5]
            Wysycenie: Niezłe - dość długo, drobno i obficie bąbelkuje. [4]
            Opakowanie: Opatrzyło się od Św. Jana [3]
            Uwagi: Zakupione w Żabce. To nie są świąteczne smaki - chyba żebym się na Święta rozchorował i łykał syropy.

            Moja ocena: [2.9]
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Doodeck
              Senior
              • 05-2003
              • 1612

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              No co ty, wypiłem właśnie 2
              Dwa pewnie dlatego, że kupiłeś je w Żabce / Freshmarkecie
              Dalekosiężny
              Obserwator
              Obiektów
              Dynamicznie
              Epatujących
              Ciekawymi
              Koncepcjami

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                Dwa pewnie dlatego, że kupiłeś je w Żabce / Freshmarkecie
                Jak nie, jak tak 2 za 6 zł
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Ciemnorubinowy, nieprzejrzysty.
                  Piana: Jasnobeżowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                  Zapach: Dominują korzenne przyprawy wsparte lekką słodowością. Wyraźny goździk i cynamon, lekki imbir. Takie trochę klimaty jak w pumpkin ale.
                  Smak: Średnio treściwe. Dosyć słodke, ale jeszcze nie ulepkowate. Tutaj również dominacja korzennych przypraw, takich samych jak w zapachu. Całość przypomina grzańca z przyprawami na zimno. Goryczka dosyć niska.
                  Wysycenie: Średnie.
                  Ogółem: Nawet do wypicia to jest, ale i tak eksperyment raczej jednorazowy. Grzańca to ja wolę na ciepło
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • paff
                    Junior
                    • 03-2012
                    • 23

                    #10
                    wyglad - typowo koncernowy, czyli szybko znikajaca piana, klarowne 100%
                    aromat - z przypraw najbardziej wybija sie gozdzik, chwilami aromat mniej piwny, bardziej 'winny', ogolnie dziwny, bo po ciemnym swiatecznym spodziewalem sie 'piernika w plynie', czyli ciemnych palonych nut i pewnie jakby ktos mi doprawil ksiazece ciemne lagodne przyprawami to bym sie nie obrazil (poruszajac sie w ofercie koncernowej)
                    smak - 16blg do 7% alk, daje uczucie cienkusza (nie mysle o % alk), wolalbym wiecej ciala, jest dosc colowo-syropowo-lepiste jak wspominali przedmowcy,
                    wysycenie ok - bo nie wywala nosem ;-)
                    opakowanie - przyjemne

                    podsumowanie - niestety linia utrzymuje swoja nijakosc, piwo bazowe raczej lipne, slodkie w stylu strong lagerow, mix przypraw zdominowany przez gozdzik, przez to pozbawione charakteru.....piwo do wypicia od biedy, nie do powtorzenia, slabe ale dwa poprzednie to byla ciezka lipa a tu pewnie przyprawy (ktorych wielkim milosnikiem jestem) poprawiaja odbior. lepiej zrobic swoj grzaniec, no i nie kazdy ma ochote na 7% alk w piwie

                    nijak sie ma do Jana Olbrachta piernikowego, ktory nota bene jest niezly ale nie wybitny
                    Last edited by paff; 22-11-2013, 23:05.

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz. Klarowne. Szkoda że nie ma rubinu pod światło. [4]
                      Piana: Bardzo intensywna, delikatny beż, dość duże pęcherzyki, opadając pozostaje na szkle. [4.5]
                      Zapach: Słodki. Piernik i goździki. [3.5]
                      Smak: Lekki słód, dużo goździków, za dużo, lekki kwasek i długi korzenny posmak. Smak nie w moim guście, ale co ciekawe bardzo odważny i intensywny. W sumie zupełnie nie tego się spodziewałem, ale nie jest to rozczarowanie negatywne. [3]
                      Wysycenie: Za duże. [3]
                      Opakowanie: Jest ekstrakt i miejsce wytworzenia. Etykieta rzemieślnicza... Trochę udaje nie siebie, ale nie jest najgorzej. [3.5]
                      Uwagi: Ja z Kauflanda, jedno kupiłem, nie wiem ile kosztowało.. Mniej jednoznacznie piernikowe od Olbrachta, a to nie jest wada... Tym niemniej zaliczone i styknie.

                      Moja ocena: [3.4]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        #12
                        Ten styl to zupełnie nie moja bajka, ale z tych co piłem "Okocim, Świąteczne" jest jedynym, które mi "jako tako" smakowało.

                        Comment

                        • KoM34
                          Junior
                          • 11-2013
                          • 21

                          #13
                          Z początku nie pasowało mi kompletnie. Dopiero następnym razem jak się napiłem, to było już trochę lepiej jednakże nie przypadło mi do końca do gustu

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno-rubinowa [4]
                            Piana: beżowa, sśednie pęcherze, opada dośc szybko bez osadzania sie na szkle [2.5]
                            Zapach: słaby ale typowy dla grzańców, goździki i inne sztuczne frykasy będące naturalnymi z nazwy [3]
                            Smak: dość pełne ale do treściwości sporo brakuje, w smaku pestkowa cierpkawość na słodzie z domieszką przypraw korzennych, w tle delikatna goryczka, mam wrażenie że podczas picia coś mi się osadza w ustach [2.5]
                            Wysycenie: za duże [4]
                            Opakowanie: podoba mi się, do tego dedykowany kapsel do piwa [5]
                            Uwagi: Najgorsze z limitowanych piw Okocimia, nie dopilem, znalazło sie tam gdzie jego miejsce czyli w zlewie

                            Moja ocena: [2.95]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 28-11-2013, 20:47.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #15
                              Jak wylewasz piwo z oceną 2.95 to niezły z Ciebie francuski piesek.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎