Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Feldschlößchen, Maternus Premium Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Feldschlößchen, Maternus Premium Pilsener

    Piwo kupione w łódzkim Aldi. Było opisywane na forum, ale tym razem pochodzi z Drezna.
    Jest jasnozłote, całkiem OK. W minutę od nalania po pianie pozostał mikry ślad, kojarzący mi się z..., dobra, dobra, nie napiszę .
    Pachnie słodowo-owocowo, po wwąchaniu się stwierdziłem daleeeeki ślad chmielu. W smaku jakieś mdlące, cukierkowe posmaczki, dalej trochę chleba, ale nie ma czegokolwiek, co uzasadniałoby nazwę piwa.
    Gazu w sumie niewiele, procentów też: 4,9%. Opakowanie to najmocniejsza strona napoju - biała, owalna eta ze srebrnymi i czarnymi dodatkami, wręcz elegancka, kapsel piwa.
    Nie pamiętam ceny tego czegoś, ale tak czy siak nie był to udany zakup...
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Pancerniku o tym piwie, tylko w innym opakowaniu pisałeś tu:



    zresztą podobnie je opisałeś, tylko tu bardziej skrytykowałeś. Myślę, że coś jest w tym, że jeśli piwo kupimy bezpośrednio w okolicy browaru /np. podczas zagranicznej wycieczki/ albo w kraju w specjalistycznym sklepie za wyższą cenę, to podświadomie "nobilitujemy" je w porównaniu z tym samym produktem ale pod dyskontową marką. Chyba każdy tak ma, bo tak ma to działać. Ja też, choć do mnie przemawia za tym piwem jeszcze pewien argument, o którym jak napisałeś, zapomniałeś. ok. 2,20 zł w Aldim. Dzięki temu to piwo nabiera walorów

    Chyba zrobię test porównawczy z lidlowym Perlenbacherem z Zwickau

    Z drugiej strony pamiętam w Aldim Maternusa z belgijskiego browaru Martens



    Nawet podobna cena nie była dobrym argumentem do zakupu. Zdecydowanie gorsze było

    Co tu mamy: ekstr. 11.2% i alk. jak w/w

    Aromat - umiarkowanie wyraźny słód, minimalny chmiel
    Piana - wysoka a zarazem krótka, tzn znika bardzo szybko niewiele zostawiając
    Barwa - słomkowa
    Wysycenie - początkowo dość wysokie, ale szybko spada do umiarkowanego
    Smak - Łagodny słód, rzeczywiścię troszeczkę nawet chlebowy, ciut cukrowego syropu, ale naprawdę niewiele, jest łagodna goryczka
    Treściwość - umiarkowana

    Piwo bez fajerwerków... ale wciąż niemiecki dyskont (Maternus, Perlenbacher) jest dobrą alternatywą dla polskich piw z segmentu dolnej fermentacji, które zalegają na sieciowych półkach. Nie tylko cenowo

    Etykiety i kapsel są po polsku.
    Attached Files

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #3
      Piwo jest zdecydowanie inne niż "lidlowe".
      Od razu siada piana do zera i smak jest bardziej owocowy niż "łuska zbożowa" PB.
      Maternus jest słodszy a PB goryczkowy, bliższy pilsowi.
      U mnie nie ma wątpliwości PB wygrywa.
      W dodatku Maternus ma zapach w kierunku strongowym.

      Ogólnie pijalne ale w wiadomych, często opisywanych okolicznościach
      Attached Files

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 575

        #4
        Kupiłem taki sześciopak do meczu przekonany że będzie równie dobrze jak z PB, tym bardziej że nigdy nie zawiodłem się na niemieckich piwach. Niestety, było odwrotnie. Tragedia. Woda, bez piany, bez smaku i bez zapachu. Męczyłem je strasznie. Mam wrażenie że kiedyś je kupiłem i było znacznie lepiej, kupię za jakiś czas jedno, celem sprawdzenia czy to nie była kwestia partii. Póki co 1/6.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
          Maternus ma zapach w kierunku strongowym.
          Jest dostępne w Aldi

          No rzeczywiście aromat nie jest skontrowany chmielem i nie jest mocno szlachetny.
          Wysycenie raczej wysokie i pania wraz z sssykiem ulatnia się dość szybko.
          W smaku ma nadal całkiem łagodną nutę słodową (zboże, chleb) i delikatną goryczkę, z dłuższym, przyjemnym finiszem.

          Nie jest to wytrawny pils, z wyraźnym chmielem. Wciąż jednak uważam, że w tym przedziale cenowym (do 2,50 zł) można brać.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎