Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Browar Wielicki] Wielickie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    Witnica, [Browar Wielicki] Wielickie

    Jak można wywnioskować po odczytaniu kodu kreskowego mamy tu do czynienia z Witnicą.

    Alkohol 5,0% a ekstrakt 11* - tyle pisze na głównej.

    Piana - mała i opada do zera.
    Barwa - bardzo jasny bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - słodka, słodowa stęchlizna.
    Smak - słodycz, tępo-piwniczna goryczka no i masło, sporo masła

    Nie wiem jak smakowało Wielickie z Południa ale to dla "laików piwnych" pewnie nie będzie złe.
    Attached Files
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Gdzieś Ty to piwo zakupił? Na stronie browaru są informacje o piwie o parametrach: A:5,5% W:12%. WTF?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6130

      #3
      W Krakowie na Józefa w Doranie...

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [4.5]
        Piana: drobna, ecru, opada szybko i zauważalnie, nie osadza się na szkle [2.5]
        Zapach: słabiutki, słodowo-chmielowy [3]
        Smak: w miarę pełne i treściwe jak na swoja lekkość, wręcz aksamitne i delikatne w smaku, miła, nienachalna goryczka, w tylnej części języka mankament w postaci leciutko kukurydzianego posmaku [4]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: etykieta średnio mi sie podoba, gładki kapsel [3.5]
        Uwagi: Spodziewałem się czegoś gorszego, a tu całkiem miłe i sympatyczne do popijania obiadku lub szybkiego ugaszenia pragnienia

        Moja ocena: [3.55]
        Attached Files
        Last edited by becik; 04-03-2014, 17:58.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Lesnick
          Senior
          • 03-2010
          • 153

          #5
          Spodziewałem się czegoś gorszego, a tu całkiem miłe i sympatyczne do popijania obiadku lub szybkiego ugaszenia pragnienia
          Zdaje się, że zupełnie inne piwo spożywałem. Nieprzyjemny aromat. Smak nie lepszy z dominującą słodyczą i jakąś stęchłą z lekka nutą ...
          data przydatności: 25.06.14.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎