Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Red Cloud IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Red Cloud IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • apaczu
    Senior
    • 10-2013
    • 168

    #2
    Barwa: Nie miałem dobrego światła, ale piwo dość klarowne, miedziano-rubinowe i jak zmrużyć oczy, podchodzące pod czerwoną herbatę. Niech będzie, że jest red...
    Zapach: Zdecydowanie cytrusowy z wyraźnie wychodzącym liczi na pierwszy plan.
    Smak: Z jednej strony całkiem spora słodycz, z drugiej soczysty, gorzki grapefruit. Goryczka przyjemna, solidna, pozostająca w przyjemny sposób przez dłuższą chwilę. Czuć też bazę słodową. Po ogrzaniu wyszedł również alkohol przebijający się przez cytrusową goryczkę.
    Etykieta: Świetna grafika, skład podany, brak morskich opowieści (piłem wersję beczkową, ale butelki też widziałem).
    Podsumowanie: Bardzo dobre piwo! W smaku oraz zapachu, to coś pomiędzy Grand Prix z Ciechana a Grand Champion IIPA z Cieszyna (ten alkohol po ogrzaniu), ze wskazaniem na to pierwsze. Pite lane, u źródła, bezpośrednio w Gospodzie pod Czarnym Kurem.
    Last edited by apaczu; 07-05-2014, 11:06.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czerwone, z delikatną chmurką. Adekwatne do nazwy! [5]
      Piana: Drobna, kremowa, w kolorze ecru. Cienka warstwa pozostaje do końca. [4]
      Zapach: Lekki karmel dopełniony delikatną żywicą świadczącą o użyciu amerykańskich odmian chmielu. [4]
      Smak: Jest ciasteczkowość, jest delikatnie wyczuwalny alkohol. Generalnie słodowość i goryczka są tu w równowadze ale zaskoczeniem jest wyczuwalna wodnistość piwa. Piwo bardziej dla amatorów karmelowo-melanoidowych klimatów. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, w porządku. [4.5]
      Opakowanie: Jak zwykle w przypadku Widawy doskonały projekt etykiety ale minus za brak podanego składu. [4.5]
      Uwagi: Najfajniejsza w tym piwie jest jego prezencja.

      Moja ocena: [3.9]
      Attached Files
      Last edited by docent; 08-05-2014, 08:53.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Jowita
        Member
        • 04-2014
        • 50

        #4
        Kolor: Ciemna czerwień, klarowne, z leciutkim osadem
        Piana: Biała, drobna, dość obfita, dość trwała
        Zapach: Chmielowy, cytrusowy, mango
        Smak: Gładki, grapefruit, gorzka pomarańcza, wyraźnie chmielowy
        Wysycenie: Niskie
        Opakowanie: Fajne, choć brak szczegółowych informacji o składnikach
        Uwagi: Warka z datą przydatności do 31.05.2014.

        Bardzo dobre

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: (w świetle sztucznego światła ) ciemnorubinowe, prawie nieprzejrzyste. [5]
          Piana: Wysoka, gęsta z bąblami gdzieniegdzie, kremowa, trwała, osadza się na ściankach, gdy zacznie niespiesznie opadać. [4.5]
          Zapach: Zaskoczenie. Na pierwszym planie, poza "amerykańskością", karmel lub czekolada. Do tego słodowość i nuta rozpuszczalnikowa. [4]
          Smak: Goryczka intensywna, trochę zalegająca. Średnio treściwe. Wyczuwalny karmel. Po dłuższej chwili alkohol staje się trochę wyczuwalny. Pije się to piwo nawet w porządku, ale nie mam ochoty sięgnąć od razu po następne. [3.5]
          Wysycenie: W porządku. [5]
          Opakowanie: Nie podoba mi się graficznie, do tego w tle użyto strasznie popularnej czcionki, której swego czasu nawet moja kapela używała w swoim logo skład bez szczegółów, informacji niewiele. [3]
          Uwagi: Jest sporo lepszych piw z tej samej półki.

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Wiśniowo-rubinowy z brunatną nutą. Delikatnie mglisty. [4.5]
            Piana: Jasnokremowa, drobnoziarnista. Z dużą tendencją do oklejania ścianek szkła. Powoli opada do gęstego i trwałego kożuszka. [4.5]
            Zapach: Wysoki udział ziarnistej słodowości w profilu. Do tego żywica, słodkie i suszone owoce oraz cytrusy, choć spodziewałem się mocniejszych akcentów odchmielowych. Spora doza karmelu i delikatnie tchnienie alkoholowe. [4]
            Smak: Zaskakuje delikatnością i kremowym charakterem jak na IPĘ. Jest oczywiście dość wyraźna, nieco orzechowo wygasająca goryczka, mamy karmelową słodowość i estry o żywicznym i kwiatowym odcieniu. Trochę alkoholu dopełnia bukiet. [4.5]
            Wysycenie: Nagazowanie umiarkowane, odrobinę wyższe nie zaszkodziłoby. [4]
            Opakowanie: Butelka z czarnym kapslem i Indiańcem z pokerową twarzą na etykiecie. Prosta, trochę bez wyrazu. Skład podany w sposób podstawowy, co nieco rozczarowuje jak na rzemieślnika. [3.5]
            Uwagi: Dobre, stonowane. Nachmielenie nie krzywi twarzy, a słody grają prawie pierwsze skrzypce. O ton wyższe nagazowanie i byłoby jeszcze fajniej.

            Moja ocena: [4.25]
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Red Cloud IPA browar Widawa

              Piana obfita pozostaje do końca ładnie oblepia szkło. Kolor herbaciany mętny. Aromat karmel delikatnie słodko owocowy, kwiatowy. Smak karmel ściągający, melanoidowy. Jest pełnia z delikatną słodyczą. Goryczka nie za duża pasuje do piwa natomiast w piwie nie czuć już nut chmielowych ulotniły się, jak na IPE to słabo średniak.
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brunatno-rubinowy, lekko mętne [4]
                Piana: beżowa, gęsta, zwarta, opada powoli, osadza się na szkle duzymi plackami, do końca zostaje kożuszek [4.5]
                Zapach: słabiutki, aromat owocowo-kwiatowy [3.5]
                Smak: pełne, treściwe, gęste, świetna mocna goryczka, trochę chmielowa, trochę cytrusowo-pestkowa, dalej dobrze wyczuwalne owocowe smaki, a także dobrze zarysowany słodowy podkład, całość mi psuły jedynie zbyt słodko-karmelowe nuty [4.5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: średniej urody etykiety, gładki kapsel [3.5]
                Uwagi: Wreszcie porządne piwo z Widawy, którego od dłuższego czasu mi brakowało, piwo wypite ze smakiem, z czułością, dawało przyjemność. Przy takiej jakości, cena 8,50 za mała butelkę 0,33l jak najbardziej akceptowalna

                Moja ocena: [4.1]
                Attached Files
                Last edited by becik; 11-05-2014, 20:00.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobursztynowy, śladowo mętny. [4]
                  Piana: Kremowa, wysoka, dość drobna, sztywna, całkiem trwała. [4]
                  Zapach: Sosnowoszyszkowy , zza niego lekko wychyla się słodowoowocowy . [4]
                  Smak: W smaku podobnie, ściągającożywicznie , ale z delikatnymi posmakami (znowu) słodowoowocowymi . [4]
                  Wysycenie: Niskie, chyba w dolnej granicy (jak dla mnie). [4]
                  Opakowanie: Mała flaszka 0,33, goły kapsel, mało czytelna eta z posągową facjatą wodza (Czerwonej Chmury?), jakoś mnie nie przekonuje, ale ja nigdy nie lubiłem westernowych klimatów. [3.5]
                  Uwagi: Mimo zmęczenia materiału IPAmi piwo daje się wypić, sprawia to nawet niejaką przyjemność.
                  Nabyte "prosto od krowy", wracając z FDP we Wrocławiu. Howgh!

                  Moja ocena: [3.975]

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czerwony, rubinowy [5]
                    Piana: mała, ale trwała [4]
                    Zapach: owocowy, malina, landrynka [4.5]
                    Smak: miła słodowość, wyważona goryczka, ale bez żywiczności, w miarę picia goryczka zaczyna dominować [4.5]
                    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: [5]
                    Uwagi: Lane. Przyjemne piwo, chętnie powtórzę.

                    Moja ocena: [4.5]

                    Comment

                    • KarlPopper
                      Senior
                      • 11-2013
                      • 133

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny dubinowy, piwo dosyć klarowne, jest red [5]
                      Piana: Mogłaby być większa i bardziej trwała, ale może to kwestia nalania w knajpie [4]
                      Zapach: Bardzo miłe cytrusy, grejpfrut, także trochę delikatnie melanoidynowych słodów. Oczywiście aromat chmielu mógłby być jeszcze mocniejszy ale jest bardzo przyjemny. [4.5]
                      Smak: Mocna goryczka dobrze skontrowana karmelowością słodów, nie zauważyłem jednak żeby karmel i melanoidyny grały tu główne z skrzypce. Na pierwszym planie zdecydowanie chmiel i goryczka co mi odpowiada [4.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie, może nawet wolałbym mniejsze [4.5]
                      Opakowanie: Świetna nazwa nawiązująca do stylu, świetn etykieta. [5]
                      Uwagi: Pite w Strefie Piwa.

                      Moja ocena: [4.5]
                      Live Craft. Die Punk.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany. [4]
                        Piana: Beżowa, początkowo bardzo obfita. Utrzymuje się dość długo, następnie również przez dłuższy czas pozostaje w postaci cienkiego dywaniku. [4]
                        Zapach: Karmel, słodkie owoce i trawiaste aromaty to główne elementy zapachu. [4]
                        Smak: W smaku jest podobnie. Amerykańskiego chmielu chyba trochę pożałowano ponieważ nie jest on za bardzo wyczuwalny, natomiast jest dużo smaków charakterystycznych dla europejskich odmian. To piwo bardziej mi przypomina PIPA np. na Sybilli niż AIPA. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Ciekawe, zwracające na siebie uwagę. W tym aspekcie Widawa raczej nigdy nie zawodzi. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.825]
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Ronoaro
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 160

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: No dobra jest red Piję w dość grubym szkle, więc wydaje się bardziej rubinową herbatką. Lekkie zmętnienie. [4.5]
                          Piana: Ładna drobnoziarnista lecz skąpa. Redukuje sie do cienkiej warstewki. Piana ma tendencje do krążkowania na szkle. [3.5]
                          Zapach: Chmiel, żywica, igliwie plus troche owoców. Po ogrzaniu wychodzi lekka słodowość i karmel. Całość przyjemna, ale nie przesadnie intensywna. [3.5]
                          Smak: Pije się naprawdę przyjemnie, piwo jest dobrze zbalansowane. Przyjemna podbudowa słodowa z niezła goryczką- krótką, ale trochę zalgającą. Goryczka ma raczej żywiczno-ziołowy charakter. [4.5]
                          Wysycenie: Za niskie, pod koniec picia nieco się wygazowało. [3.5]
                          Opakowanie: Ładna etykieta- przyjemna kolorystyka i informacje. Urwałem pół punktu z powodu braku informacji o użytych chmielach. [4.5]
                          Uwagi: Piwo z datą ważności do 31.05.2014

                          Moja ocena: [4]

                          Comment

                          • rowdy
                            Senior
                            • 03-2013
                            • 121

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny bursztyn, mętne. [4]
                            Piana: Obfita, beżowa. [5]
                            Zapach: Słodowość przeplatająca się z cytrusami. [4]
                            Smak: Na pierwszym planie słód palony. Piwo jest wytrawne. Na finiszu grejpfrutowa goryczka. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
                            Opakowanie: Etykieta stylowa. Brak info o pełnym składzie. [4]
                            Uwagi: Pite miesiąc temu. Ocena z notatnika

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • KarlPopper
                              Senior
                              • 11-2013
                              • 133

                              #15
                              Zakupiłem sobie ostatnio butelczynę by sprawdzić czy w domowym zaciszu oraz nieco cieplejszej temperaturze piwo to będzie się równie dobrze prezentować. No i dalej jest rewelacja, świetny, intensywny aromat amerykańskich chmieli, wyczuwalny również w smaku, fajna chmielowa kwaskowość i potężna goryczka. Nawet jeśli słody są zbytnio karmelowe to ładnie komponują się i kontrują z arcy mocną goryczką. Takie powinno być AIPA - mocny aromat, mocna goryczka, chmiel w zębach. Kurcze na tę chwilę to jedno z moich ulubionych piw w tym stylu w Polsce. Zważywszy na równie wysoki poziom Summer Black Ale, moim zdaniemWidawa radzi sobie jeszcze lepiej samodzielnie niż w kolaboracji.
                              Live Craft. Die Punk.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎