Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Chyba nie będę zbyt oryginalny jeśli napiszę że BrowarBiz to dla mnie przede wszystkim ogromne źródło wiedzy dotyczącej piwa. Staram się cały czas poszerzać moją kolekcję wypitych piw, a dzięki forum znalazłem informację nie tylko o wielu ciekawych piwach ale i o miejscach gdzie mogę je dostać. Sam udzielam się zdecydowanie rzadko (choć może kiedyś to się zmieni ;) ), dlatego chociaż poprzez Premium Użytkownika mogę wesprzeć to, jakże wartościowe dla każdego miłośnika piwa miejsce w sieci.
Reventador
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zarzecze: [Wrężel] Stout Owsiany
Ekstrakt: 14.0% wag. | Alkohol: 5.5% obj. / 4.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.017
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 22-09-2014, 21:40
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy Zarzecze, [Wrężel] Stout Owsiany

11,5 blg; 4,5 % alk; 32,2 IBU

Barwa: Ciemnobrunatna, prawie czarna, nieprzejrzysta; 5
Piana: Podobnie jak w innych ostatnio degustowanych, kremowa, nieduża, opadająca, delikatnie osadzająca się na szkle; 4
Zapach: Palone słody, średnio intensywnie czekolada; 3
Smak: Po przełknięciu uderza spora dawka goryczki, chmielowej. Gdy już się ułoży dochodzi gorzka czekolada. Lekka kwasowość. Jest wytrawnie, ale nie ekstremalnie; 4
Nasycenie: Drobne, akuratne; 4,5
Opakowanie: dużo informacji na etykiecie, ale jednego zdania nie rozumiem. Etykieta krzywo naklejona, biały kapsel, współgra z szatą graficzną etykiety; 4,5

Ogólnie: dla wielbicieli mocniej chmielonych stoutów, ale przyjemnie byłoby do niego powrócić.
Odpowiedz cytując
Stare 24-09-2014, 10:48
Fotka Użytkownika: yassmen
yassmen yassmen is offline
Senior

Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: 58.5 EBC, cokolwiek to oznacza. Zmętniona ciemna kawa odstawiona na noc. [4.5]
Piana: Ciemnobeżowa. Po nalaniu obfita, grubopęcherzykowa, z czasem redukuje się do skąpawej stoutowej. Słaby lacing. [4]
Zapach: Kawa i czekolada na pierwszym planie. Nie zaskakuje niczym szczególnym. Solidny przedstawiciel gatunku. [4]
Smak: Aksamitny, lekko cierpkawy, kawowy z posmakami kakao i czekolady gorzkiej. Po ogrzaniu uwydatnia się mocna kawa plus orzechowa nuta znana z brown ale. [5]
Wysycenie: Niskie, w stylu. [4.5]
Opakowanie: Etykieta niby niepozorna, ale zawiera bardzo szczegółowe info włącznie z kolorem i goryczką do jednego miejsca po przecinku. Fajny papier. [5]
Uwagi: Nie wiem, czy nie najlepszy krajowy stout owsiany jaki do tej pory próbowałem. Nazwa browaru chyba trochę nietrafiona marketingowo poza Polską. W Polsce też zresztą łatwo nie będzie.

Moja ocena: [4.5]
Stare 24-09-2014, 11:08
Fotka Użytkownika: marecki12
marecki12 marecki12 is online now
Senior

Miejscowość: Gdynia
Standardowy

Zdjęcie piwa
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Wrężel Zarzecze Stout Owsiany.jpg (69,3 KB, liczba wyświetleń: 623 )
Odpowiedz cytując
Stare 24-09-2014, 19:22
darekd darekd is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Aromat - palone słody, trochę ziemiste
Piana - wysoka, beżowa, dość gęsta, trwała
Barwa - smolista, nieprzejrzysta
Wysycenie - łagodne
Smak - wyraźna goryczka... chmielowa, potem trochę palonej, cytrusowy kwasek, cierpki, wyraźny i w końcu dominujący, ciut kawy.
Treściwość - umiarkowana

Chinook do chmielenia stouta na dodatek owsianego... Może i można, ale żeby tylko ten chmiel... Wyszła hybryda stouta i cascadian dark ale. Może i niezła, ale gdzie ta gładkość i inne cechy oatmeal stouta. Nie oszukujmy się - to nie jest stout owsiany. Samo dodanie płatków nie wystarczyło.

Dla tych, co poznali znaczenie słowa lacing i wciąż poznają pojęcie piwa i jego gatunków może uchodzić za wybitny. Moim zdaniem jako piwo naprawdę niezłe, jako stout owsiany nieporozumienie. Ale trzymam kciuki, chętnie sięgnę po ich marcowe, mam nadzieję nie chmielone po amerykańsku
Odpowiedz cytując
Stare 25-09-2014, 09:19
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is online now
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Brunatna czerń nieprzejrzysta . [4]
Piana: Beżowa, drobna, wysoka, nietrwała. [3.5]
Zapach: Kawa, mleczna czekolada, trochę palonego słodu, może też właśnie płatki...? [3.5]
Smak: Klasyczny stoutowy kwasek, czekolada, nuty popiołu, lekka wodnistość. Nie wiem, jak smakują płatki, więc ich nie czułem. [4]
Wysycenie: Niewysokie. [4]
Opakowanie: Brązowa, nie niej wiatrak (jak w Osiecznej ), starannie wykonana, choć wzornictwo raczej marketowe... Plus za info. [4]
Uwagi: Ten stout podszedł mi jakoś bardziej, niż APA z tej stajni...

Moja ocena: [3.775]
Odpowiedz cytując
Stare 25-09-2014, 17:07
jerzdna jerzdna is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa City Center

Kolor: Czarny. Nieprzejrzyste [5]
Piana: Bezowa. Spora. Drobno i sredniopecherzykowa. Szybko zredukowana do obwodki. Ale czego mozna oczekiwac od stouta. Lacing slaby [4]
Zapach: Slaby. Palono-wedzony. Lekka kawa. Plus nuta czegos nieokrelonego. Nieprzyjemnego. Nie potrafie tego zidentyfikowac... [3]
Smak: Calkiem, calkiem. Palone slody, kwasek i kawa i troche gorzkiej czekolady. Aksamitu od owsianego nie wyczulem [4]
Wysycenie: Niskie. W porzadalu [5]
Opakowanie: Kontra i eta pelne informacji ale sama grafika i kolor brzydkie jak psia kupa [3.5]
Uwagi: Piwo niezgorsze choc do owsianki bym jej nie zaliczyl. Raczej klasyczny stout. Poprawic aromat i bedzie dobrze

Moja ocena: [3.725]
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2014, 22:20
Fotka Użytkownika: kenny
kenny kenny is offline
Senior

Miejscowość: Poznań

Kolor: Ciemnobrunatny. [4]
Piana: Beżowa, początkowo wysoka, ale szybko opada. [4]
Zapach: Zupełnie jak kawa zbożowa. [4.5]
Smak: Kwaskowy, palony, gorzka czekolada. Dość długa goryczka. [4]
Wysycenie: Niziutkie. [5]
Opakowanie: Dość tradycyjne w formie, ale podane wszystkie istotne informacje, nawet jednostki EBC. [4.5]
Uwagi: Wytrawne, lekkie piwo, trochę brakuje mu treści. Ale pijalność jest całkiem wysoka. Nie wyczułem nic "owsianego" w nim.

Moja ocena: [4.25]
Odpowiedz cytując
Stare 09-10-2014, 17:33
Fotka Użytkownika: WojciechT
WojciechT WojciechT is offline
Senior

Miejscowość: Katowice

Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, średnio trwała. [3.5]
Zapach: Bardzo mocno palony, mleczna czekolada, dosyć mocny. [4.5]
Smak: Intensywny posmak palonej kawy, posmaki czekoladowe i popiołowe. Brak takiej "gładkości", za jaką lubię owsiane stouty. Poza tym treściwość trochę za niska. Goryczka trochę zalega. [3.5]
Wysycenie: Za wysokie. [4]
Opakowanie: Skład dokładny, informacji sporo. Eta jak dla mnie zwyczajnie brzydka, do tego ledwo butelkę widać na półce. [4]
Uwagi: Przyzwoity oatmeal stout, ale nic ponadto.

Moja ocena: [3.95]
Odpowiedz cytując
Stare 17-10-2014, 18:04
DonCarlo DonCarlo is offline
Member

Kolor: ciemnobrunatne praktycznie nieprzejrzyste, ale nie czarne [4.5]
Piana: średnioobfita, beżowa, średnipęcherzykowa, dość szybko się redukuje [3]
Zapach: palono-kawowy intensywny aromat z nutą gorzkiej czekolady [4.5]
Smak: intensywnie palony i czekoladowy, goryczka średnia i szlachetna, odczucie w ustach dość pełne, sprawia bardzo przyjemne wrażenie [4.5]
Wysycenie: średnie jak na stouta, odpowiednie [5]
Opakowanie: prosta ale estetyczna etykieta i komplet informacji [4]
Uwagi:

Moja ocena: [4.35]
Odpowiedz cytując
Stare 18-10-2014, 12:04
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: czarne ale pod światło na brzegach szkła są jakieś brązowe prześwity [4.5]
Piana: ciemno bezowa, dość mocna i zwarta, opada powoli "do środka", osiada na szkle w niedużej ilości [4]
Zapach: słaby, palone akcenty kawy i słodu [3.5]
Smak: treściwość średnia, pełnia także, mocne paloność, wytrawna, w tle odrobina kawy, gorzkiej czekolady z minimalną karmelową nutą, fajnie oblepia usta, lekkie mleczne nuty w znacznym stopniu łagodzące całość, głównie ta paloność [4]
Wysycenie: w tym wypadku troszkę za mało [4]
Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak mi tylko do szczęścia firmowego kapsla [4.5]
Uwagi: Dobry i smaczny stout, choć można go jeszcze poprawić

Moja ocena: [3.875]
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSC_0095.jpg (24,6 KB, liczba wyświetleń: 417 )
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

becik edytował/a post 18-10-2014 o godz. 12:04.
Odpowiedz cytując
Stare 23-10-2014, 18:59
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin

Kolor: ciemny, prawie czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
Piana: wysoka, gęsta, średnio i grubo pęcherzykowa, niezbyt trwała. [4]
Zapach: średnio intensywny, kawowy, palony, lekko czekoladowy i kwaskowy, po ogrzaniu delikatnie chmielowy [4]
Smak: kawowy, cierpkawy, palony, lekki kwasek, średnio mocna, krótka i dość przyjemna goryczka, lekko ściagająca. Piwo jest średnio wytrawne, za mało treściwe, brakuje też smaków owsianych. [3.5]
Wysycenie: średnie w sam raz. [5]
Opakowanie: niezbyt ładna etykieta, podane mnóstwo informacji, nawet barwa, goły kapsel. [3.5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.85]

yaro74 edytował/a post 23-10-2014 o godz. 19:00.
Odpowiedz cytując
Stare 26-10-2014, 22:49
Fotka Użytkownika: Klatak
Klatak Klatak is offline
Senior

Miejscowość: Poznań

Kolor: Bardzo bardzo ciemno brązowy, nieprzejrzysty. [4.5]
Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała, bardzo zdobi szkło. [4]
Zapach: Średnio intensywny, kawa zbożowa, kawa (zwykła), mokre zboże. [4]
Smak: Palony z owsianą pełnią i całkiem solidną goryczką. W teksturze jest wodniste, a w smaku nie, tak jak powinno być. [4]
Wysycenie: Powyżej średniego. Za wysokie. [3.5]
Opakowanie: Dobre jakościowo, zawiera komplet informacji ale projekt niestety nie porywa. [4]
Uwagi: Warka z datą do 25.02.2015.

Moja ocena: [4]
Odpowiedz cytując
Stare 10-11-2014, 17:54
melor melor is offline
Senior

Standardowy

aromat: kawowy. słaby, mało intensywny.
kolor: kasztanowy do czarnego, mętny
piana: na początku bardzo duża. gruboziarnista. ale powoli opada i znika
smak: łagodny, delikatny smak. Jest wyraźna paloność, ale nie jest bardzo duża. Piwo wydaje się trochę wodniste. Nie jest słodkie. Raczej bardziej w stronę wytrawnego. Nasycenie wysokie. Smak jest jednolity, tylko palone nuty. Innych smaków i aromatów brak.

opakowanie: kapsel biały. Na etykiecie wszystkie niezbędne informacje, nawet kolor (58,5 EBC) jest podany. Powiedziałbym, że to wzorowa etykieta. Jest tu wszystko co można zawrzeć na etykiecie! Etykieta na piątkę 5/5
cena: 6,80 zł

5/10 - piwo bez wad, ale dla mnie za bardzo wytrawne i wodniste
Odpowiedz cytując
Stare 19-11-2014, 18:48
Wujas Wujas is offline
Gość

Miejscowość: Bydzia
Standardowy

Czy tylko ja nazwałbym to piwo raczej dry stoutem niż stoutem owsianym?
Solidne zmętnienie, lecz piwo nie jest tak aksamitne jak np. Lublin to Dublin.
Zdecydowanie bardziej przypomina mi Liberty stout z Widawy.
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2015, 11:44
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Dla mnie to raczej bardziej dry stout niż owsiany stout.
Dlaczego?
w miarę wodnisty, palono kawowy, bez owsiankowych nutek, smaczny i poprawny lekki dry stout
Goryczka na finiszu wyraźna i nawet lekko zalegająca, ale ja taką lubię

W przypływie ochoty na takie piwo, można powtórzyć
Odpowiedz cytując
Stare 06-03-2015, 21:44
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is offline
Senior

Miejscowość: Ełk

Kolor: Brunatny bez prześwitów. [4]
Piana: Beżowa z nawet sporymi śladami na szkle, ale zdecydowanie za szybko opadła. Polałem z wysokości pół metra i znów lipa. [1.5]
Zapach: Tu już świetnie. Absolutnie na pierwszym planie czekolada z płatkami owsianymi. Wreszcie ten owies jest wyczuwalny, a nie jak w innych piwach użyty tylko do złagodzenia smaku. Lekka, przyjemna kawa, niestety chmiel Chinook chyba tylko w zamyśle piwowara. Może za mało go dał? Żywicy i iglaków brak. Z drugiej strony to przecież owsiany stout, więc czego się czepiam? [4]
Smak: Ten stout jest zdecydowanie czekoladowy i kawowy. Czuć tu jakąś prażoność, coś jakbym zagryzał pistacjami właśnie prażonymi. Paloność od słodu i kwasek z tym związany też jest wyraźny. Słodyczy zupełny brak. [4.5]
Wysycenie: Nooo, za duże delikatnie pisząc. To nie pils czy hefeweizen. [2.5]
Opakowanie: Ładna etykieta i maksymalnie podany skład. Są nawet jednostki koloru podane. Jest to 58.5 EBC. [4.5]
Uwagi: Bardzo smaczny stout, ale za bardzo nagazowany, no i z gównianą pianą. Data do 29.03.2015.

Moja ocena: [3.9]
Odpowiedz cytując
Stare 17-09-2016, 10:12
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

5.5 % alk.
30 IBU
68 EBC
14 % Plato
Warka: 30/09/2016 pite wczoraj tj. 16/09/2016

Piana: brak.
Aromat: leki palony, czekoladowy i odrobinę wędzony.
Smak: gładkie, czarna posłodzona kawa. Czekolada deserowa. Lekko wędzone i palone. Goryczka obecna. W typie palonym i lekko łodygowym. Niezbyt nachalna.

Uwagi:kupiłem kiedyś tam w tesco za 3,75zł i gniło w lodówce. Poprawny i ułożony owsiany stout. Czy jednak sesyjny ? Raczej tak, ale jest nudny. No i po co pić takich cztery z rzędu skoro tyle dobrości dookoła.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg stout.jpg (33,2 KB, liczba wyświetleń: 31 )
Odpowiedz cytując
Stare 03-12-2016, 11:30
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Znowu ja i znowu to samo piwo z tej samej warki, tylko wypite "odrobinkę później".

Warka: 30/09/2016 pite 01/12/2016

Piany zero.
Aromat czarna posłodzona kawa, lekka inka. Nuta wiśni, lekki dym.
W smaku czarna kawa, paloność oraz lekka kwaskowość od ciemnych słodów.

Pomimo przejechania daty piwo nadal jest bardzo dobre. Owsianka mało zaznaczona. Wydaje się być lepsze niż poprzednim razem.

Więcej leżaczków z tego piwa już nie mam.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie