Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Połczyńskie Czarne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Połczyn-Zdrój, Połczyńskie Czarne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • KajusAnt
    Senior
    • 02-2013
    • 347

    #2
    Chlebek razowy odrobinę słodki, przypomina podpiwek. Piana tylko po nalaniu, potem nic.
    Attached Files

    Comment

    • wit
      Senior
      • 12-2012
      • 144

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Po prostu czarny, nieklarowny, ocena neutralna. [3]
      Piana: Gorzej się nie da, bura, grubobąblasta, znika w kilkadziesiąt sekund, [1]
      Zapach: Bardzo, ale to bardzo przyjemny i apetyczny pumpernikiel, intensywny i wręcz łaskoczący w nos. [4.5]
      Smak: Nadąża za aromatem, przyjemnie zrównoważona chlebkowa słodycz z goryczką, na tyle języka lekko cierpkie. Trzeba przyznać, że przypomina trochę kwas chlebowy. Orzeźwiające, jak na ciemne zaskakująco lekkie. Aftertaste dość długi. [4]
      Wysycenie: Wydaje mi się, że nieco mocniejsze podkreśliłoby smak. [3]
      Opakowanie: Ładne, nota neutralna. [3]
      Uwagi: Nie znam ceny, bo dostałem w prezencie. Nie zapłaciłbym bym za nie zbyt dużo, ale piłem z zadowoleniem. Jednak jest to też piwo, po którym przekonałem się, że pianka to nie tylko kwestia estetyki.

      Moja ocena: [3.725]
      Last edited by wit; 14-12-2014, 17:09.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatny, rubinowe poblaski. [4]
        Piana: Kremowa, drobna, wysoka, ale nietrwała. [3]
        Zapach: Słód, suszone owoce, karmel, mleczna czekolada. [4]
        Smak: Słodki, zaklejający, kojarzy mi się z domowym, ciężkim, słodkim winem owocowym, trochę karmelu i czekolady. Za słodki. [3]
        Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
        Opakowanie: W serii, dopracowane, oldskulowe. Minus za sreberko na szyjce, którego nie lubię. [4]
        Uwagi: Słodkie piwo ciemne. Z pewnością znajdzie amatorów wśród kuracjuszy uzdrowiska .

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • Mista_Pajonk
          Member
          • 10-2014
          • 47

          #5
          Browar: Połczyn-Zdrój polczynskie czarne

          Nazwa: Połczyńskie Czarne

          Ekstrakt: nie podano

          Alkohol: 4,5% obj.

          Gatunek: ciemny lager

          Kolor: czarne z rubinowymi refleksami

          Zapach: czekolada, migdały. średnio-intensywny

          Piana: Średnio-wysoka, trochę jakby sztuczna, brzydka i pękająca

          Smak: Bardzo słodka podstawa słodowa. Jak dla mnie zbyt słodka. W tle karmel, migdały. Na końcu przyjemna, dość długa goryczka.

          Ogólne wrażenie: Minus za pianę i słodycz. Nie jest źle, ale jak dotąd najsłabszy Połczyn jaki piłem.

          OCENA: 7/10
          Brodaty Pająk - Mój piwny blog

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #6
            Do wypicia i zapomnienia, to i Słodowe nic ciekawego.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pod światło rubino-brąz /na pewno nie czarne może ostatecznie buro czarne/. [3]
              Piana: Na początku jest trochę, potem tylko skromna obwódka i niewiele więcej. [2.5]
              Zapach: Kawa inka, cukierki /stare/ toffi. Lekka przypalanka. Susze owocowe. [3.5]
              Smak: Jest dość słodko i kawowo. Są posmaki owocowe. Lekka goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [3]
              Opakowanie: Trochę za szaro-smutne ale taką sobie konwencje wybrali. [3]
              Uwagi: Może gdyby nie było takie słodkie? Ogólnie spodziewałem się tego co niesie zawsze ze sobą Połczyn a tu jakoś to czarne było zdatne do spożycia.

              Moja ocena: [3.325]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Piwo zaskakuje przyjemnym aromatem razowego chleba i rodzynek. Naprawdę miły zapach. W smaku też jest poprawnie, jest trochę goryczki, trochę karmelu, lekkiej kawy i ciemnego chleba. Całość psuje nieco mdły słodkawy finisz. Ale ogólnie pozytywne zaskoczenie. Po Połczynie spodziewałem się kolejnej tandety, ale ten lekki ciemniak wypadł całkiem spoko, poprawnie.

                Comment

                • marqqq
                  Senior
                  • 12-2014
                  • 660

                  #9
                  Popłuczyńskie wynalazki do tej pory były przeciętne, ale tym razem się pozytywnie zaskoczyłem.
                  Fajny smak, cena też akceptowalna.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatne. [4]
                    Piana: Na początku wysoka i ciesząca oko, niestety szybko opada. [3.5]
                    Zapach: Palone słody, trochę czekolady. Chleb razowy. Ale całość bardzo mało intensywna. [3.5]
                    Smak: Chleb, suszone śliwki. Piwo jest bardzo słodkie, dla mnie za bardzo. W sumie w smaku przypomina bardzo kwas chlebowy. Karmel, toffi. [3.5]
                    Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Jak pozostałe. [4]
                    Uwagi: Piwo bez konkretnych wad, nawet przyjemne w smaku, ale dla mnie zdecydowanie za słodkie. Jeśli jednak ktoś lubi takie smaki - to będzie mu smakować.

                    Moja ocena: [3.6]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarne jak nazwa wskazuje [5]
                      Piana: ecru, drobna, opada powoli ale zauważalnie, osadza się małymi kępkami na szkle [3.5]
                      Zapach: delikatny, lekka paloność, chlebowość, kwasek [3.5]
                      Smak: w miarę pełne, treściwość średnia, momentami wodniste, dominuje lekka, palona wytrawność, odrobina kawy mocno palonej, momentami posmaki wytrawnego soku owocowego, baza słodowo słabo wyczuwalna [3]
                      Wysycenie: odrobinę za dużo [4]
                      Opakowanie: fajna etykieta, sreberko na szyjce zakrywające goły kapsel [4.5]
                      Uwagi: Przeciętne piwo ale można spoko wypić, po drugie bym nie sięgnął

                      Moja ocena: [3.45]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 28-05-2016, 17:14.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny, brunatno-rubinowy, mętny [4.5]
                        Piana: Mała i szybko opada po czym delikatnie oblepia szkło [2.5]
                        Zapach: Wędzonka - śliwka, kawa jak ktoś wspomniał Inka, suszone śliwki, karmel, słód, słodycz [3.5]
                        Smak: Słodkie, lekki kwasek, średnio treściwe w stronę wodnistego, jest palona kawa, akcenty wędzone - śliwka, lekka goryczka [3]
                        Wysycenie: Średnie, poprawne [4.5]
                        Opakowanie: Może się podobać, mi się podoba [4]
                        Uwagi: WARKA:
                        28.02.2021/3.1
                        Alk. 5,6% obj.

                        Można się było tego spodziewać po Połczynie. Czarne jest w połowie "dorobione" ale i tak myślę że warto po niego sięgnąć i spróbować, szczególnie jak ktoś lubi ciemne Piwo. Na pewno brakuje mu treściwości.

                        Pozdrawiam

                        Moja ocena: [3.325]
                        Attached Files
                        Last edited by slyboots; 25-04-2020, 22:41.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎