Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Toast

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Toast

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, klarowne. [4]
    Piana: Beżowa, o średniej gęstości, początkowo obfita ale szybko dziurawieje i opada do postaci obwódki. Nie oblepia ścianek szkła. [3.5]
    Zapach: Słodowy z karmelowymi nutami. Pojawia się również delikatny aromat chmielu. Bez wad. [4]
    Smak: W smaku odczucia są dokładnie identyczne jak w zapachu. Dodatkowo całość zakończona jest przyjemną zaokrągloną goryczką. [3.5]
    Wysycenie: Za wysokie. [3]
    Opakowanie: Etykieta przeciętna, za to ładny kapsel. [3]
    Uwagi: Piwo jest poprawne ale niestety tylko poprawne. Przykro patrzeć jak Amber, który jeszcze 10 lat temu, w momencie gdy koncerny dorzynały ostatnie piwa i browary regionalne, był ostoją dobrego smaku i prekursorem zmian, teraz na swoje 20 urodziny wypuszcza piwo, o którym po wypiciu można w pięć minut zapomnieć. Niestety browar, który jest ojcem chrzestnym polskiej "rewolucji" obecnie nie nadąża nawet nad tymi co ledwie przetrwali trudny okres przełomu wieków.

    Moja ocena: [3.65]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • piwoszka123
        Junior
        • 06-2012
        • 21

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo apetyczny, mętność trochę psuje efekt (ale nie smak [4.5]
        Piana: Szybko opada [3.5]
        Zapach: poprawny [4]
        Smak: Smaczne [4.5]
        Wysycenie: poprawne [4]
        Opakowanie: Etykieta trochę biedna jak na 20 lat [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.125]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        Last edited by ART; 18-11-2014, 18:37.

        Comment

        • KobiNalewka
          Senior
          • 05-2012
          • 286

          #5
          Podpowiedzcie gdzie to to piwo mozna nabyc?

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany z lekkim, ale wyraźnym dla oka zmętnieniem. [4.5]
            Piana: Kremowa, gęsta, zostawiła nawet ślady na szkle, ale zbyt szybko opadła. Z każdym nalaniem jednak jest coraz gorzej. [3.5]
            Zapach: Karmelowy, słodki, z dodatkiem rozmoczonej skórki od ciemnego chleba i pozbawiony chmielu. Wszystko jest mało wyraziste. [2]
            Smak: Ciężki, słodowy z potężnym karmelem. Jest też jakiś wyraźny kwasek, nawet przyjemny, ale brakuje goryczki. [3]
            Wysycenie: Duże, pomaga szybciej wypić to piwo. [3.5]
            Opakowanie: Jakieś takie industrialne i bez pomysłu, ale ujdzie na półkach w sklepie. [3]
            Uwagi: Na 20 lat mogliby wypuścić na rynek coś ciekawszego i lepszego. Kilka dni temu piłem Żywe, z sentymentu i srogo się zawiodłem. Browar z Bielkówka musi się obudzić. Ceny wysokie, a jakość jak piwa z marketów.
            Toast ma datę do 30.04.2015.

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • lasica_lwd
              Member
              • 06-2014
              • 73

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziany, mętne [4]
              Piana: zniknęła momentalnie, nie zostało nic, nie zdobi szkła, słabizna [1.5]
              Zapach: słodowy, chmiel niewyczuwalny [2.5]
              Smak: słodowy, karmelowy, chlebowy, wyczuwalne estry owocowe(?), goryczki brak zupełny [2.5]
              Wysycenie: wysokie, ale nie przeszkadzające [3.5]
              Opakowanie: zdobione szkło, ładna prosta etykieta, komplet informacji, kapsel dedykowany na 20 lecie browaru [4]
              Uwagi: Nic ciekawego, nie wrócę. Warka do 30.04.2015.
              Foto: http://i.imgur.com/5CDjrBV.jpg

              Moja ocena: [2.6]

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                #8
                To piwo smakuje jak mieszanka Żywego z Koźlakiem. Coś pomiędzy świeżym, zbożowym smakiem a karmelem, w tle jakieś owoce i lekki kwasek. Mi nie smakowało.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Zgodnie z nazwą producenta - bursztynowy. [4]
                  Piana: Kremowa, średniowysoka, ale niezbyt trwała... [3.5]
                  Zapach: Słodowy z akcentem karmelowym, może ciasteczka jakieś...? [3.5]
                  Smak: W smaku także słodowo, z winnym i alkoholowym posmakiem, trochę w kierunku koźlaka. Generalnie, jak na piwo jubileuszowe, to tak-se... [3.5]
                  Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
                  Opakowanie: Ładna butelka, wzornictwo nawet sympatyczne - ale znowu - jak na 20-lecie, to słabawo. [3.5]
                  Uwagi: Ech, może warto byłoby pójść krok/dwa dalej i na okrągłą rocznicę uwarzyć esencjonalnego doppelbocka...?

                  Moja ocena: [3.55]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Podpowiedzcie gdzie to to piwo mozna nabyc?
                    Obecnie jest w ulotce ALMY
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Uwagi: Ech, może warto byłoby pójść krok/dwa dalej i na okrągłą rocznicę uwarzyć esencjonalnego doppelbocka...?[/QUOTE]

                      Oni warzą tylko to co dział marketingu stwierdzi, ze się sprzedaje. Doppelbocka w stałej ofercie ma obecnie jeden browar, więc dział nie był w stanie stwierdzić czy to dobry ruch. Stawiam stówę, że browar w Cieszynie po zakładanych zmianach wypuści więcej
                      ciekawych piw niż Amber, który staje się pomału królem segmentu strong lager.

                      Comment

                      • apaczu
                        Senior
                        • 10-2013
                        • 168

                        #12
                        Kolor to ciemny bursztyn, delikatnie zmętniony... Piana całkiem obfita i ładna. W zapachu i smaku mamy wyczuwalne słody, karmel i miód. W smaku wyraźnie brakuje kontry goryczkowej. Piwo jest miodowo słodkie, mdłe i zamulające. Miałem kilka butelek. Pierwsze piłem przez całe dwa odcinki House`a, ale i tak 1/3 została w kuflu... poszła w kanał. Drugie dałem żonie. Powiedziała, że fajne, ale zmęczyła 1/3 kufla i reszta poszła w kanał... trzecie wypiłem bardzo mocno schłodzone i w takiej formie weszło w miarę bezboleśnie. Zastanawiam się teraz, co zrobić z pozostałymi 3 butelkami? Znajomym nie dam, bo to słaby prezent by był... Patrząc obiektywnie, wad nie wyczułem. Piwo jest zapewne takie, jakie miało być. Fani Celtyckiego może polubią...

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Karmel, trochę chleba, lekutka goryczka... A wszystko taplające się w mało ciekawej mdłej słodyczy. Piwo bardzo przeciętne. Wypić da się, ale po co? Zupełnie, ale to zupełnie nic godnego uwagi

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            Trafiłem na te nowe piwo na stacji BP, więc pomyślałem, że spróbuję, w końcu Amber wypuścił Koźlaka, który bardzo, bardzo mi smakuje. Niestety, niewiele ponad przeciętność w tym Toaście. Ogólnie piwko zupełnie w porządku, ale pewnych części ciała nie urywa. W smaku przyjemne, są pewne posmaki, jest wyczuwalny chmiel, nagazowanie też na przyzwoitym poziomie, butelki również przyciąga wzrok. Ale... Ale od Ambera oczekiwałem czegoś więcej, niż koncernowa średnia krajowa.
                            Szkoda.

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko mętny. [4.5]
                              Piana: Niska, szybko opada. [3]
                              Zapach: Chlebowy, zbożowy, lekki karmel. [4]
                              Smak: Chlebowy, zbożowy, lekko kwaskowy, karmelowy, potem niska goryczka, jakby od ciemnego słodu. Niezbyt intensywny. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie. [3.5]
                              Opakowanie: Szału na etykiecie nie ma, ta czerwień i 2 odcienie brązu nie tworzą zbyt czytelnego powiązania... [3.5]
                              Uwagi: Mało spektakularne, smakuje jak rozwodniony koźlak. Całkiem nieźle pachnie, jak świeżo przekrojony bochenek chleba. Niestety po ogrzaniu czuć tylko karmelowo-kwaskową woń. Smaku niewiele i jest dość monotonny, początkowo zbożowo-kwaskowy, później coraz bardziej słodowy i słodki.

                              Moja ocena: [3.675]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎