Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Perła Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo_szka
    Member
    • 01-2015
    • 71

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy ktoś widział już Perła Porter w Krakowie?
    Pewnie się spóźniłam, ale Perłę Porter znajdziesz w Krakowie w sieci sklepów Kocyk (monopolowe 24h) za 4,25 zł.

    Perłę piłam, ale przyznaję, że mimo złożoności smaku, jest to piwo bardzo słodkie. Dla mnie zdecydowanie za słodkie i przez to męczące. A szkoda, bo po otwarciu naprawdę jest zachwycające i czuć kawę i czekoladę, a potem zostaje tylko słodkość, ta odrzucająca słodkość...
    piwna smakoszka na Alkowiki

    Comment

    • PociungWidmo
      Senior
      • 11-2012
      • 109

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny rubin, bardzo ostrożnie wpadający w czerń. [3.5]
      Piana: Słabo, beżowa utrzymała się przez zaledwie kilka sekund. [3]
      Zapach: Ciemne słody, koźlakowy karmel i trochę gorzkiej czekolady. [4]
      Smak: Mało intensywny jak na ten ekstrakt, dominuje słodycz wykończona alkoholem które razem skutecznie zasłaniają inne porterowe niuanse. Trochę się kojarzy z czekoladowymi cukierkami z likierem lub wódką. [3]
      Wysycenie: Chyba jednak za wysokie. [3]
      Opakowanie: Perłowa mała butelka bezzwrotna, na plus akcenty regionalne. Kolorystyka trochę nudna, nie wyróżniająca się za bardzo na półce. Co do informacji to średnio - podany ekstrakt ale brak szczegółowego składu. Pewnie wstydzili się cukru. [3.5]
      Uwagi: Jako ciemne piwo do wypicia bez ochów i achów. W hierarchi polskich porterów ląduje u mnie na niechlubnym przedostatnim miejscu.

      Moja ocena: [3.4]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny rubin wpadający w ciemny brąz, krystalicznie przejrzysty. Raczej w stylu ale jakiś za jasny, zbyt przejrzysty mi się wydaje [4.5]
        Piana: Modelowy kolor żółtobrązowy, niestety błyskawicznie redukuje się do obrączki [4]
        Zapach: Ciemne słody, cappuccino, mleczna czekolada. Przyjemny ale nie porterowy [3.5]
        Smak: Cukierki karmelowe i toffi rozpuszczone w słabej kawie. Początek i finisz słodki, męczący. Wyczuwalna w końcówce goryczka jest przyjemna, bardziej jak łuska słodu palonego niż chmiel. [3.5]
        Wysycenie: W porządku [4.5]
        Opakowanie: Etykieta bez pomysłu i ze słabą realizacją. Informacje na minimalnym stopniu przyzwoitości [3.5]
        Uwagi: Bardzo przeciętne piwo ledwie ocierające się o portera. Cena w przeliczeniu na pół litra sięga 6,5 zł czyli poziomu najlepszych polskich przedstawicieli stylu zatem mamy do czynienia z piwnym bluźnierstwem.

        Piwo mi nie smakowało a ocena wyjdzie solidna. To kwestia niuansów w ocenie smaku i aromatu, powinno być 3,2-3,3 czyli wyciągam za uszy i liczę na poprawkę

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bordo i czerń [4]
          Piana: marniutka, chwila po nalaniu jak na zdjęciu, mierna obwódka wokół szkła, porter z taka piana to wstyd [2]
          Zapach: wodnisto śliwkowy [2]
          Smak: w miarę pełne i treściwe, lekka gorzkawość i palność, w tle drobinki kawy, czekolady i suszonych śliwek, w tle lekko wyczuwalna zbożowa podstawa [3.5]
          Wysycenie: odrobinkę za dużo, momentami piwo szczypało w język [4.5]
          Opakowanie: fajna etykieta, porterowy kapsel, bardzo ładne [5]
          Uwagi: Najgorsze nie jest, lepiej smakuje nz wygląda po nalaniu, szkoda, ze piana tragiczna

          Moja ocena: [2.975]
          Attached Files
          Last edited by becik; 03-02-2015, 20:10.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #20
            Kot
            Gdzieś dorwal to piwo? W sieciówkach nie widzę, w 2 specjalstycznych też nie.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              Warszawa, Rudnickiego
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Ravf
                Senior
                • 06-2013
                • 264

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrunatny, pod światło rubinowy. [5]
                Piana: Wysoka, średnio i grubo pęcherzykowa. Opada do krążka, słabo osadzając się na ściankach szkła. [3]
                Zapach: Średnio-intensywny w owocowych klimatach. Wiśnie, śliwki, ogólnie dość słodki. [3]
                Smak: Słodki, ale w owocowy sposób (suszone owoce), wręcz przypomina mi dubbla. Na finiszu czekoladowy posmak. Goryczka średnio-wysoka, w stronę średniej, alkohol grzeje w przełyk ale w smaku go nie wyczuwam. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: Brązowa, bezzwrotna butelka 330ml. Etykieta w stylu Perły, w ciemnych tonacjach. Na kontrze opis piwa, kapsel dedykowany. [3]
                Uwagi: Warka do 04.12.2015. Taki średni porter, nie jest to żadna rewelacja ale na rynku są gorsze. Ogólnie brawa dla Perły za odwagę, myślę, że kwestią czasu jest jakieś nowofalowe piwo.

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, klarowne z rubinowym refleksem. [4]
                  Piana: Obfita, sycząca, szybko się dziurawi i opada pozostając warstewką na powierzchni. [3]
                  Zapach: Rześki, kwaśnawy. Delicje, galaretka owocowa w czekoladzie. Przyjemny ale nietypowy. [4]
                  Smak: Słodkawy, czekoladowy. Trochę płaskie. Przyjemnie drapiący alkohol podczas przełykania. [4]
                  Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, trochę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Nic szczególnego graficznie, brak dokładnego składu, firmowy kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Daje radę chociaż do czołówki sporo mu brakuje.

                  Moja ocena: [3.875]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 26-02-2015, 23:32.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #24
                    Piłem je kilkanaście dni temu i zapomniałem zrobić notatek. Pisze zatem to co zostało w łysej głowie.

                    Piana: dość ładna i drobna, ale nie trwała
                    Zapach: słodkawo czekoladowy z nutą kawy

                    SMAK: dość pełne, ale nie ulepkowate. Jest czekolada, ale raczej deserowa(40-50%), a nie gorzka 70%. Owoców z utlenienia nie za wiele. Ciemny chleb oraz lekka czarna posłodzona kawa.

                    Opakowanie: szpilka 0,33l, poręczna, ale ja i tak nie mam problemu z wypiciem 0,5l jakiegokolwiek porteru. Nie wczytałem się co tam piszą, bo większość i tak powie mi zapach i smak, a nie ich fantazje i marketingi

                    UWAGI: warki niestety nie pamiętam, a butelka już poszła w risajkling. Przypuszczam, że była to grudniowa warka 2015r.
                    Cena chyba 3,79zł czyli w miarę znośna.
                    Dobrze, że mamy kolejnego bałtyka w handlu, szkoda jednak, że jest tak (oby tylko póki co) słabo dostępny (przy najmniej u nas) bo do dostania raptem w tylko jednym małym sklepie.

                    Jak będę przy okazji to zakupię ponownie.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Za jasny, pod światło nawet nie ciemny rubin. Ekstrakt 22 chyba z cukru. [2.5]
                      Piana: Duża podczas nalewania ale dość szybko redukuje się do warstewki i małego "lejsingu". [3]
                      Zapach: Kawa, czekolada, susze owocowe. [3]
                      Smak: Słodkawe a potem bardzo słodkie, lepkie, trochę cierpkie, alko gryzie znacznie powyżej normy. Czekolada, kawa, susze owocowe w tym faktycznie śliwka jak wspominali poprzednicy. [2.5]
                      Wysycenie: Średnie. [3]
                      Opakowanie: Może się podobać. Jest dość zrównoważone graficznie. Na plus fajny firmowy kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Nie jest łatwo pić to piwo. Słodycz wzrasta i zajmuje co się da. Wyższe doznania smakowe są raczej powierzchowne i nie zachęcają do kolejnej degustacji /przynajmniej nie w bliskiej przyszłości/. Ogólnie na pewno trza cieszyć się z każdego nowego porterka bo szaleństwa ilościowego nie ma.

                      Moja ocena: [2.8]

                      Comment

                      • Azi_92
                        Member
                        • 03-2014
                        • 38

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami, ładny [4.5]
                        Piana: Nie stwierdzono [1]
                        Zapach: Intensywne nuty owocowe, głównie wiśniowe. Bardzo słabo czuć czekoladę. Kawy nie potrafiłem wyczuć [2.5]
                        Smak: Zbyt słodkie, wręcz ulepkowate. Po kilku łykach nie mam ochoty na więcej. Czuć karmel i owoce. Czekolada pałęta się w tle. Alkohol natrętnie przypomina o sobie w każdym łyku [2.5]
                        Wysycenie: Za wysokie, szczypie [3]
                        Opakowanie: Z informacji jedynie: alkohol, ekstrakt, pasteryzacja i użyte chmiele. Słody - 'aż pięć palonych'. Etykieta w miarę estetyczna. Plus za dedykowany kapsel [3.5]
                        Uwagi: Warka do 05.12.15

                        Moja ocena: [2.525]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brązowy, pod światło rubinowy. O ton za jasny, jak na porter... [3.5]
                          Piana: Beżowa, drobna, ładnie czapuje, ale nie jest zbyt trwała, po kilku minutach zostaje cieniutki kożuszek. [3.5]
                          Zapach: Karmel, nuty winne, alko... Trochę jest, i jest OK, ale - znowu - na porter trochę mało... [3.5]
                          Smak: Lekka czekolada i popiół, alko, karmel - trochę zbyt lepko. Znowu - niby nieźle, ale jak na flagowy polski gatunek piwny to trochę mało. [3.5]
                          Wysycenie: Niewysokie, stosowne do piwa. [4]
                          Opakowanie: Proste, czytelne, dość eleganckie. Są wszystkie charakterystyczne elementy "perłowe", jak dla mnie jedynie słowo "bałtycki" mogłoby być bardziej wyeksponowane. Kapsel piwa. [4]
                          Uwagi: Jak na nowy porter na rynku, to całkiem OK, choć jeszcze ciągle trochę/sporo brakuje. Do wypicia i do poprawy.
                          Z innej beczki - nie licząc ocen browarów "wygasłych" - to moja ocena nr 1000. Pierwszą też był porter..., taka klamra wyszła .

                          Moja ocena: [3.55]

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brunatnoczarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                            Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka i sztywna - do czapowania, powoli się redukuje. [4.5]
                            Zapach: Karmel, rodzynki, alko, suszone śliwki... [4]
                            Smak: Gorzka czekolada, karmel, posmak suszonych śliwek, delikatny alko. [4]
                            Wysycenie: Stosownie niskie. [4]
                            Opakowanie: Wzornictwo rzeczywiście bardzo ciekawe, efekt trochę psuje mors - ni to z kreskówki, ni to z konserwy rybnej. Kapsel browaru. [4]
                            Uwagi: Zdecydowanie wolę portery wagi cięższej, ale ten też jest naprawdę w porządku. Witamy na koszulkach .
                            Dla porządku, to moja ocena numer 1001...

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9733

                              #30
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              pijany, pijany
                              Moja kulpa, to może ze szczęścia...
                              Albo pomroczność jasna - chociaż nie, ona jest tylko po BIAŁYCH porterach.
                              Prośba o skasowanie oceny wyższej - dotyczyła innego piwa...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎