Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Perła Porter Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
    Piana: Kiepska jak na porter bałtycki. W sumie jak na niepoter też kiepska. Niska, nietrwała. Beżowa, drobna. [2]
    Zapach: Kawowy, palony, gorzka czekolada, ale całość na tyle mało intensywna, że umoczyłem nos w piwie.

    Inna sprawa, że mam duży nos. I połamany. [3.5]
    Smak: Zawsze mam problem z oceną porterów bałtyckich; nie licząc dosłownie kilku sztuk, w życiu jeszcze nie piłem takiego, który by mi nie smakował. Ale są wyraźnie lepsze i wyraźnie gorsze (ale wciąż smaczne). I do tej drugiej kategorii zalicza się ten porter. Jest spoko, fajny, smaczny, kawowy itd. Ale po 1. piłem lepsze, a po 2. niestety posmak alkoholowy daje się we znaki. Przy najbliższej okazji kupię jeszcze kilka sztuk celem zesłania ich na karę pozbawienia wolności do lat 3. [3.5]
    Wysycenie: Niskie - tak, jak być powinno. [5]
    Opakowanie: BARDZO nierzucające się w oczy. Dość powiedzieć, że dopiero po kilku minutach szukania na marketowej półce piwa, którego nie piłem, zwróciłem na nie uwagę. A bystry facet jestem. Brak pełnego składu, ale za to podany ekstrakt, co w browarach tej wielkości (i nie tylko) wcale nie jest regułą. [3.5]
    Uwagi: Patrząc po poszczególnych składowych pewnie wyjdzie niska ocena, ale to nie jest złe piwo. Po prostu nie wytrzymuje porównania z konkurencją.

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • Piwny_Radek
      Senior
      • 08-2014
      • 108

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatna barwa z rubinowymi przebłyskami. [3]
      Piana: Piana w beżowym kolorze, puszysta i drobnopęcherzykowa konstrukcja, która wywiera pozytywne wrażenia. Z czasem jej ilość redukuje się do kilkumilimetrowego nalotu, pozostawiający łezkowy osad na szkle. [4]
      Zapach: Zapach nie jest obfity ani urodziwy. Niezbyt przyjemny słodowo-alkoholowy profil, z dodatkiem akcentów melanoidynowych. Z czasem aromat otwiera się i ujawnia w tle czekoladę, kawę oraz delikatne akcenty śliwkowe. Nie zmienia to jednak słabego wrażenia, przywodzącego na myśli klimaty tanich piw intensywnie zakraplanych alkoholem. [3]
      Smak: W smaku dominuje kawa, gorzka czekolada oraz miodowa słodycz, która z czasem staje się nieco przytłaczająca. Goryczka jest średnio mocna, alkoholowo-palona. Intensywnie i nieprzyjemnie bijący alkohol solidnie rozgrzewa i utrzymuje wrażenie podłego piwska. [3]
      Wysycenie: Porter jest nisko nasycony i nieco zbyt wodnisty. [3]
      Opakowanie: Opakowanie jest mocno przeciętne i nie budzi większych emocji. Za to cieszy dedykowany kapsel. [3]
      Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...atycki-vs.html

      Moja ocena: [3.1]
      http://piwnyradek.blogspot.com/
      http://instagram.com/piwnyradek

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi

        Piana: dość ładna i drobna, ale nie trwała
        Zapach: słodkawo czekoladowy z nutą kawy

        SMAK: dość pełne, ale nie ulepkowate. Jest czekolada, ale raczej deserowa(40-50%), a nie gorzka 70%. Owoców z utlenienia nie za wiele. Ciemny chleb oraz lekka czarna posłodzona kawa.

        Jak będę przy okazji to zakupię ponownie.
        No i jestem ponownie

        Ponownie ta sama warka czyli 02.12.15
        Cena W leclercu to 3,29zł

        Nadal uważam to co poprzednio plus wyczucie delikatnej wiśni oraz śliwki
        Wydaje się mniej słodsze, a bardziej czekoladowe i delikatnie palone

        Muszę dokupić i schować w ciemnościach, bo za pół roku zacznie pokazywać pazur
        Cena uczciwa jak za taką buteleczkę czarnego małego szczęścia

        BTW> Alkoholu praktycznie nie wyczułem, ale ja żeby wyczuć jego ordynarne nuty muszę spotkać totalnie spirytusową Tatrę Pils lub skopaną IIPA :]

        Mnie ten "lubelski Porter" w miarę podszedł, ale musi poleżeć
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #34
          Piwo mocno owocowe i lekko alkoholowe, z jednej strony słodycz, z drugiej goryczka typowa alkoholowa, przyjemnie ogrzewająca przełyk. Piwo jak na porter b. dość mocno nasycone.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #35
            Dość mocny alkohol i ciut za mało treści. Do powtórki, po leżaku lub z innej warki.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Dość mocny alkohol i ciut za mało treści. Do powtórki, po leżaku lub z innej warki.
              Mam odczucia bardzo zblizone. Piwo wydaje sie nieco pustawe, moze nie jest bardzo wodniste, ale zdecydowanie malo tresciwe.

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ładny, bardziej brązowy niż brąz z refleksem szkarłatu [4.5]
                Piana: opadła, za mocne wysycenie [1]
                Zapach: W nucie górnej czekolada, odrobina likieru wiśniowego, dość wyraźna ziemistość. W nucie dolnej za dużo spirytusu, takiego ordynarnego. W sumie jestem trochę rozczarowany, ale może-ć być młodzian [3.5]
                Smak: Przyjemnie karmelowe, gładkie, czekolada dość wysokiej próby kakao łączy się z delikatnym chmieleniem, na finiszu Marynka. Nie mamy tutaj eksplozji, ale też nie ma brak balansu. Smaczne, słodkie, taki porter codzienny [4.5]
                Wysycenie: Za duże [2]
                Opakowanie: ładne, dobrze dobrane kolory, informacje podane, wszystko gra [5]
                Uwagi: Kupione na Festiwalu Piw w Leclerc'u

                Moja ocena: [3.7]
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • sasser
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 107

                  #38
                  Piwo, jak na portera, nie wydawało się takie ciężkie. Bardziej słodkie niż wytrawne. Czuć gorzką czekoladę, nuty owoce, ale jednocześnie alkohol. Na końcu lekka goryczka. W sumie całkiem przyzwoite piwo, choć nie rewelacyjne.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny, brunatno-czarny z rubinowymi refleksami pod swiatło [4]
                    Piana: Beżowa, opadła do małej warstwy, pozostawiając ślad na szkle. [3.5]
                    Zapach: Delikatny aczkolwiek wyczuwane palone i ciemne słody plus niestety alkohol [3]
                    Smak: Ciemne i palone słody, kawa i czekolada w tle. Znów alkohol [3.5]
                    Wysycenie: Zbyt wysokie jak na porter. [3.5]
                    Opakowanie: Estetyczne, czytelne, klasyczne dla Perły [4.5]
                    Uwagi: Nieułożony porter, efekt psuje wysokie wysycenie. Wybitnie do leżakowania.

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      #40
                      Kolor ciemny z rubinowymi refleksami, klarowne. Piana beżowa dość szybko opada ale pozostawia ślad na szkle i trzyma się warstewką na powierzchni. W aromacie słody palone, trochę kawy i alkoholu. No kurde! Przy 9-miesięcznym (podług reklamy) leżakowaniu, winno być to piwo (porter) bardziej ułożone! W smaku znów dominacja ciemnych, palonych słodów, nut kawy, czekolady ale i alkoholu. Podbija go jeszcze wysokie wysycenie – zbyt wysokie jak na porter.
                      Z pewnością leżakowanie poprawi walory tego piwa. Nie jest to niestety pierwsza liga, ale najgorzej też nie jest.

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #41
                        Brodzisław, kupiłeś tego portera w Nakle? Jeśli tak, to gdzie?
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #42
                          Nie!!! W Leclerc-u w Bydgoszczy

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            #43
                            Czy ten porter jest aktualnie dostepny w Warszawie?
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czy ten porter jest aktualnie dostepny w Warszawie?
                              Obstawiam, że tak. Choćby w jakiejś sieci typu Auchan.

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4998

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                Obstawiam, że tak. Choćby w jakiejś sieci typu Auchan.
                                Obstawiac, to mozna ruletke.
                                Ja potrzebuje konkretnych informacji, zeby w 2 tyg go kupic, bo potem znajoma, ktora moze mi przywiezc kilka piw, wraca do USA.
                                5410 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎